0

برند ال سی وایکیکی LC Waikiki

تاریخچه برند ال سی وایکیکی

ال سی وایکیکی در سال 1988 در فرانسه و توسط جرجس امویال و همسرش فعالیت خود را آغاز کرد. این برند در ابتدا Waikiki (نماد کلمه های Waikiki Beach) نام داشت اما بعد ها با پیوستن دوستان جرجس به شرکت کلمه LC (Les Copains) که به معنی دوستان در زبان فرانسه است به نام برند اضافه شده و در نهایت تبدیل به برند LC Waikiki شد. این شرکت 9 سال بعد در غالب شرکت تجارت و خدمات ال سی وایکیکی فعالیت خود را از سر گرفت.

دستاورد های برند ال سی وایکیکی LC Waikiki

ال سی وایکیکی در سال 2000 با افتتاح فروشگاه های خود، به عنوان یک نام تجاری خرده فروشی شناخته شده و به واسطه فروشگاه های زنجیره ای به روز، مشتریان خود را جذب کرد. نه سال بعد، استارت راه اندازی یک فروشگاه بین المللی در کشور رومانی را زده و هدفش از این کار را انتخاب شدن به عنوان یکی از سه خرده فروش اول در ارائه لباس های اروپایی تا سال 2023 اعلام کرد.

برند ال سی وایکیکی

گسترش فعالیت های برند ال سی وایکیکی LC Waikiki

وایکیکی در پی رسیدن به هدفش، در سال 2013 به عنوان برترین برند در زمینه پوشاک شناخته شد. و یک سال بعد هم فروشگاه های خود را در خارج از کشور به تعداد 100 رساند. این خبر را در کنفرانس مطبوعاتی که در شهر موستار در بوسنی داشت، اعلام کرد.  در حال حاضر ال سی وایکیکی به عنوان یک برند تولید کننده پوشاک پر طرفدار در کشور ترکیه می باشد.

ال سی وایکیکی بیش از 920 فروشگاه در حدود 40 کشور دارد. و در تلاش است تا با سر لوحه قرار دادن باور خود (همه لایق بهترین پوشاک هستند)، تجارتش، کیفیت محصولاتش و نیز تعداد مشتریان وفادار به خود را افزایش دهد. سایت فروش آنلاین این برند به زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، روسی و آلمانی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

چرا برند ال سی وایکیکی LC Waikiki را به عنوان یک برند ترک می شناسند؟

درست است که ال سی وایکیکی در فرانسه متولد شد اما 9 سال بعد از افتتاح آن توسط یک سرمایه دار ترک خریداری شد و 21 فروشگاه خود را در ترکیه افتتاح کرد. از آن پس این برند را به عنوان یک برند ترک می شناسند. در سال 2000 فروشگاه های مخصوص به نوجوانان علاقه مند به دنیای مد را با ارائه برندی به اسم XSide که جزئی از ال سی بود، در کنار 21 فروشگاه خود ایجاد کرد. بخاطر پیشرفت در کار تولید و گسترش فروشگاهی این برند در سال 2011 رهبر پوشاک فست فشن در ترکیه معرفی شد.

ورود برند ال سی وایکیکی LC Waikiki به عرصه محصولات خانگی

در سال 2016 محصولات خانگی که تهیه شده از پارچه بودند را به عنوان جدیدترین محصولات خود معرفی کرده و در اختیار مشتریان قرار داد. از جمله این محصولات می توان به سرویس خواب، حوله آشپزخانه، پتو، حوله پالتویی، کاور کوسن، روبالشی، پادری، رو تختی و… اشاره کرد.

علاوه بر محصولات خانگی تولید شده از پارچه، ال سی اقدام به تولید پوشاک مخصوص به بانوان باردار نیز کرده است. در کنار تمامی این محصولات، تولیداتش را به شکلی تولید می کند که امکان  استفاده افراد مسن نیز فراهم باشد. تولیدات ال سی وایکیکی با توجه به فصل ها متغیر است و برای هر فصلی پوشاک مخصوص به آن فصل را برای تمامی رده های سنی تولید می کند.

برند ال سی وایکیکی

مسئولیت اجتماعی ال سی وایکیکی و تولیداتی که دوستدار طبیعت هستند

این برند همه ساله تعداد فراوانی لباس و متعلقات لباس را برای افراد نیازمند تهیه و توزیع می کند. همچنین از طریق همکاری با صلیب سرخ در برنامه های خیریه زیادی نیز شرکت می کند. از آنجایی که تمام تلاش ال سی وایکیکی این است که در مصرف سوخت های فسیلی، برق و… صرفه جویی کند و همچنین در تولیدات خود از مواد اولیه ای استفاده کند که آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود، این برند را به عنوان برند دوستدار محیط زیست می شناسند.

از طرفی چون تعداد بیشتر مدیران این شرکت خانم هستند، لقب دوست دار زنان را توسط مجله کاپیتان از آن خود کرده است.

آیا ال سی وایکیکی در ایران نمایندگی دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است. ال سی وایکیکی به تعداد قابل توجهی نمایندگی در شهر های مختلف ایران دارد. از جمله این شهر ها می توان تهران، شیراز، اصفهان، کرمان، کرج، اهواز، مازندران، مشهد، قم و اردبیل را نام برد. در هر یک از این شهر ها دارای حداقل یک شعبه و حداکثر سه شعبه نمایندگی است.

یک جوان تبریزی با نام فرید نکته سنج که برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت به ترکیه رفته بود، در آنجا با کسب چند تجربه مدیریت شرکت های مختلف، در نهایت پس از پایان تحصیلات، مسئولیت مدیر منطقه و مدیر کشور ایران از جانب ال سی وایکیکی را به عهده گرفت و به عنوان اولین مدیر در ایران شروع به فعالیت در زمینه مدیریت نمایندگی های این برند نمود.

برند ال سی وایکیکی

کدام کشورها محصولات ال سی وایکیکی را توزیع می کنند؟

آلبانی، آذربایجان، بوسنی، بلغارستان، مصر، گرجستان، ایران، عراق، قزاقستان، کوزوو، قرقیزستان، مقدونیه، مراکش، لهستان، روسیه، عربستان و… از جمله کشورهایی هستند که مراکز نمایندگی این برند را دارند. این برند در سال 2011 نام خود را به LC Waikiki Retailing Services Pte تغییر داد.

معرفی سهامداران ال سی وایکیکی

این شرکت دارای هفت سهامدار است. اما اصلی ترین ها دو سهامدار به نام های خانواده کوچوک و خانواده دیزدار و به ترتیب با 49.9 و 36.1 درصد از سهام این شرکت شناخته می شوند.

مقایسه قیمت های برند ال سی وایکیکی در ایران و دیگر کشورها

اگر بخواهیم یک مقایسه اجمالی بر قیمت ها در ایران و دیگر کشور ها، مخصوصا استانبول داشته باشیم، در واقع قیمت ها در ایران بیشتر از استانبول است. اگر مسافرت برای شما مقدور است بهتر است خریدهای خود را در استانبول انجام دهید. اما در صورتی که اهل مسافرت نیستید، برای خرید در ایران در صورت اجبار، خیلی جای نگرانی نیست، زیرا ال سی وایکیکی یک برند اقتصادی است یعنی محصولات مناسب با قیمت پایین و متوسط هم دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر