0

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژلب ها که یک پای ثابت کیف لوازم آرایش خانم ها هستند به تازگی وارد زندگی روزمره ما نشده اند و در واقع قدمتی حدود پنج هزار سال دارند به این نتیجه رسیدند که در گذشته اولین زنانی که از رژلب استفاده می کردن زنان بین النهرین بودند آنها از جواهرات خرد شده برای رژ لب استفاده می کردند در تمدن دیرینه دره سند از رژ لب علاوه  بر آرایش لب ها برای بقیه اندام ها استفاده می کردند همین‌طور مصریان باستان رنگ قرمز را از قارچی به نام فوکوس الگین می گرفتند و به آن اضافه می کردند و همین طور مقداری و آن را تبدیل به رژ لب می کردند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

زمان کلئوپاترا از سوسک کارمین برای رژ لب استفاده می کردند که به شدت باعث بیماری می شد و همین طور برای ماندگاری رژ لب ها از مورچه ها استفاده می کردند در گذر زمان رژلب ها نیز تغییراتی اساسی کردند برای براق شدن آنها از فلس ماهی ها استفاده می کردند در زمان اسلام ابوالقاسم زهراوی متخصص آرایش و زیبایی بود برای اولین بار ژل بی جامع و معطر ساخت که در یک قالب فشرده بود بعد از آن در قرون وسطا و کلیسا ها استفاده از رژلب را به دلیل تجسم شیطانی ممنوع کردند اما بار دیگر در قرن شانزدهم میلادی استفاده از ظروف رواج پیدا کرد و همین طور در دوران ملکه الیزابت اول صورتی سفید با رژ لب های قرمز تبدیل به مد روز شده بود در آن زمان از مو و لکه های قرمز گیاهان رژلب می ساختند و فقط رژ لب ها را خانم های اشرافی و آنهایی که دارای طبقه اجتماعی بالایی بودند استفاده می کردند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

در اواخر قرن ۱۹ میلادی گرلن شرکت آرایشی در فرانسوی رژ لب کرد برای اولین بار در سال ۱۸۸۴ میلادی اولین رژلب تجاری توست فرانسوی‌ها  در شهر پاریس تولید شد در آن زمان از چربی گوزنها موم و روغن کرچک برای ساخت رژلب استفاده می کردند و آنها را در ورقه هایی ابریشمی پیچیده و عرضه می کردند.

کم کم رژلب ها به یک پای ثابت آرایش ها بود که در اواسط قرن ۲۰ میلادی در رنگ های مختلفی به بازارها عرضه می شد و بعد از تمام شدن جنگ جهانی تولید آن رشد قابل توجهی داشت امروزه از مواد ارگانیک مثل روغن کرچک مو و سایر روغن های گیاهی برای ساخت رژ لب استفاده می شود.کم کم رژلب ها به یک پای ثابت آرایش ها بود که در اواسط قرن ۲۰ میلادی در رنگ های مختلفی به بازارها عرضه می شد و بعد از تمام شدن جنگ جهانی تولید آن رشد قابل توجهی داشت امروزه از مواد ارگانیک مثل روغن کرچک مو و سایر روغن های گیاهی برای ساخت رژ لب استفاده می شود.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

با شناخت انواع رژ لب ها، رژلب مخصوص خود را پیدا کنید

رژلب ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند که هر کدام را به صورت جداگانه برای شما شرح می دهیم اگر می خواهید رژ لب متناسب با سلیقه شخصی خودتان انتخاب کنید با ما همراه باشید.

رژلب های مات

این رژ لب های مات  چند سالی است که به محبوبیت زیادی رسیده است که این به لطف کایلی جنرر است این رژ لب ها بعد از استفاده مایعی که در آن وجود دارد کاملا خشک می شود رژلب ها اصلاً براق نیستند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژلب مایع و براق

این رژ لب ها زمانی مد بودند البته الان هم از آنها استفاده می‌شود اما طرفداران خاص خود را دارد این رژ لب ها براق اند و بیشتر مناسب مجالس عروسی و مهمانی ها هستند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژ لب های اکلیلی

این رژ لب ها اکلیلی درخشندگی بی نظیری دارند  این به دلیل وجود اکلیل مورد استفاده در جلب است برای خانم‌هایی که می خواهند تک باشند توصیه می‌کنیم که از رژ لب های اکلیلی برای مجالس و مهمانی ها از استفاده کنیم و با این کار توجه خیلی ها را به خود جلب کنید.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژ لب های شبرنگ

این روزها بسیار خاص و کمیاب هستند رژلب های شبرنگ مناسب خانم هایی است که می‌خواهند منحصر به فرد باشند این رژ لب ها در تاریکی نیز جلب توجه می‌کند و بسیار چشم گیرند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژلب های مخملی

این روزها مانند مخمل هستند و باعث بزرگ تر و برجسته تر دیده شدن لب ها می شوند برای خانم هایی که لب های باریکی توصیه می‌کنیم  از این رژ لب ها استفاده کنند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

رژلب ها عموماً از موم خوشبو کننده و رنگ های خاص تهیه می شوند که بهترین آنها از نوعی است که سرب نداشته باشند برای تست رژ لب ها باید مقداری از رژ لب روی دست بزنید و با یک قطعه طلا روی آن بکشید اگر رژلب تغییر رنگ داد و سیاه شد حاوی و نباید از آن استفاده شود. و همین طور در بسیاری از آن ها از موادی مثل پلی اتیلن اکسید آهن نیز وجود دارد که به مرور زمان باعث سرطان سینه و سرطان های ریوی می شوند.

 

چرا از رژ لب در دوران بارداری استفاده نکنیم؟

در ترکیبات رژ لب ها اغلب از سرب استفاده شده است سرب در بدن باعث آسیب های مغزی و مشکلات کلیوی می‌شود و توصیه اکید می‌کنیم که خانم های باردار نباید از رژ لب هایی که دارای سرب هستند در این دوران استفاده کنند تا خود و جنینشان سالم بمانند.

4 نکته مهم که در خرید رژ لب باید به آن دقت کنیم؟

آرایش کردن و زدن رژ لب این کاری است که اغلب خانم ها در هر روز انجام می دهند مخصوصاً رژلب که تاثیر خیلی زیادی در آرایش خانم ها دارد از این رو باید نکاتی را برای انتخاب یک رژ لب خوب بدانیم پس پس با ما همراه باشید.

  1. تست کردن رژ لب

هنگام خرید رژ لب باید به این نکته توجه کنید که رنگ رژ لب با رنگی که بر روی جعبه آن وجود دارد متفاوت است پس از فروشنده ها بخواهید که تستر رژ لب ها را در اختیارتان قرار دهند شما می توانید آن ها را روی کاغذ یا پشت دستتان تست کنید تا رنگ مورد  نظرتان را پیدا کنید.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

  1. ارتباط رنگ مو و رژلب

توصیه ما به شما این است رژ لبی را انتخاب کنید که رنگ آن به رنگ موهایتان نزدیک باشد زیرا این کار زیبایی صورت تان را دو چندان میکند فقط این نکته را درنظر بگیرید که رژ لبتان حداقل باید دو درجه روشن تر باشد که باعث زیبایی بیشتر شما می شود.

  1. انتخاب رژلب متناسب با رنگ پوست

برای خرید رژ لب باید ابتدا رنگ پوست خود را در نظر بگیرید در این صورت که اگر پوستی تیره دارید به شما توصیه می‌کنیم که از رژ لب هایی قهوه ای و یا شرابی استفاده کنید و اگر پوستی روشن دارید از رژلب های  صورتی و پوست پیازی استفاده کنید.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

  1. رژلب های مات یا براق را بخریم؟!

به شما توصیه می کنیم که اگر لب های باریکی دارید از رژلب های مات استفاده کنید زیرا حجم لب هایتان را بیشتر نشان می دهد اما برعکس اگر لبهای بزرگ دارید رژ لب های براق برای شما مناسب تر هستند مات یا براق بودن رژ لب سلیقه‌ای از اما این گونه بهتر است.

 

در چهار فصل  چه رژلبی بزنیم؟

به شما توصیه می کنیم که رنگ رژ لب ها را با تغییر فصل عوض کنید فصل پاییز بهتر است از رژلب های نارنجی و مسی استفاده کنید و در زمستان از رنگ های تیره تر مانند بنفش و شرابی و همین طور در فصل بهار متناسب با فصل از رژلب های کالباسی و گلبهی استفاده کنید و اما در تابستان آلبالویی و صورتی می تواند انتخاب خوبی باشد.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

چگونه رژ لب ای ثابت در طول روز داشته باشیم؟!

بیشتر خانم ها از پاک شدن رژ لب خود در طول روز شکایت دارند و این که هر چه رژلب می خرند دوام و ماندگاری ندارد اما ما چند نکته را به شما درباره ماندگاری رژ لب ها در طول روز معرفی می کنیم که با رعایت آن مشکلتان حل می شود.

نکته اول که باید در نظر بگیرید این است که قبل از زدن رژ لب حتماً با خط لب دور لب ها را بکشید و فرمی که می می خواهید لب‌هایتان داشته باشد را مشخص کنید رژلب ها نمی توانند دوره لب مرتبی را ایجاد کنند پس با خط لب های خشک دور لب ها را پر کنید خط لب‌ها چون خشک هستند ماندگاری بیشتری دارند.

دومین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که شمایی که می خواهید رژ لب تا ماندگاری بیشتری داشته باشد از رژلب های مات استفاده کنید و همین‌طور دور رژلب هایی که مایع هستند را خط بکشید چون خیلی زود پاک می شوند رژلب های مات این خصوصیت خوب را دارند که در مهمانی ها و جشن ها هنگام استفاده از نوشیدنی رنگ رژ لب روی لبه لیوان نمی ماند.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

توصیه دیگر ما برای افزایش ماندگاری رژ لب این است که از پودرهای شفاف و یا فشرده بر روی لب های تان استفاده کنید با این کار دیگر خیالتان راحت است که رژ لب تان در طول روز کاملاً ماندگار خواهد بود.

اشتباهاتی در استفاده از رژ لب که باعث می شود سنتان بالاتر نشان داده شود!

اشتباه اول ای که می توانید در زدن رژلب مرتکب شوید این است که خط لب های پررنگ و تیره بکشید این خط لب ها باعث می شود که سن شما بالا تر به نظر برسد با کشیدن این خط لب ها بر روی لب باعث می‌شود که تمام توجه ها بر روی لب شما جلب شود ما توصیه ای که به شما می کنیم این است که به جای زدن خط لب های غلیظ خط چشم بکشید تا مرکز توجه چشم‌هایتان باشد و همراهان از رژ لب و خط لب های ملایم تر استفاده کنید.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

توصیه دوم ما به شما این است که از رژلب هایی استفاده کنید که رطوبت کافی را داشته باشند برخی از خانم ها از رژلب های مایع استفاده می‌کنند که لبها را خشک میکند این باعث می شود که لب های تان جلوه خوبی نداشته باشد توصیه دیگر ما به شما این است که هیچ وقت بدون کشیدن خط لب از رژ لب استفاده نکنید چون آرایشی نامرتب صورتتان را خوب نشان نمی دهد .

توصیه می کنیم که لب های تان را خیلی برجسته نکنید زیرا برجسته کردن لب ها در مقایسه با لب های معمولی خودتان باعث میشود سن تان بیشتر نشان داده شود و زدن برق لب باعث می شود لب های تان بزرگ تر و برجسته تر دیده شود می توانید به جای این کار از رژلب های روشن تری در وسط لب های تان استفاده کنید.

همیشه متناسب با پوست تان رژ لب خریداری کنید اگر تناژپوست‌تان سیاه و رنگ و رو رفته است از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا چهره را زشت میکند به جای آن از رنگ های هلویی و قرمز خوشرنگ استفاده کنید این انتخاب بهتری است.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

نکته برای پاک کردن آرایش لب

برای پاک کردن رژلب تا نیازی نیست فشار زیادی به صورت تان وارد کنید و به جای آن از انگشتان تان کمک بگیرید از پنبه نرم برای پاک کردن رژلب  استفاده کنید.

تاریخچه ۵۰۰۰ ساله رژ لب

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر