0

شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

چرا کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها شهرت بیشتری دارد؟

کاپشن زنانه برشکا یکی از پوشش های مخصوص فصول سرد سال است که در انواع مدل ها و مناسب برای انواع سنین تولید شده و در دسترس مشتریان قرار می گیرد. در تولیدات کاپشن با گذشت زمان تنوع در مدل و کاربرد آنها ایجاد شده است. این لباس از آن دسته لباس هاست که باید برای شستشوی آن دقت و توجه زیادی شود تا به لباس و پارچه آسیبی نرسد. ما در این مقاله چگونگی پیدایش کاپشن، انواع آن و امکانات موجود در کاپشن را به شما خواهیم گفت.

شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

آشنایی با تاریخچه کاپشن برند برشکا

در مناطقی مانند قطب شمال و جنوب مردمانی تحت عنوان اسکیموها زندگی می کنند که بخاطر سرمای هوای اطراف ناچار به پوشیدن البسه گرم می شوند. این افراد برای گرم نگه داشتن خود فُک های دریایی را شکار کرده و از پوست آنها برای خود و دیگر اعضاء خانواده لباس های گرم شبیه به کاپشن های امروزی دوخته و می پوشیدند.

در واقع می توان گفت این نوع لباس ها جزء اولین کاپشن های تولید شده بودند. با گذشت زمان تولید این نوع پوشش افزایش یافته و امروزه در انواع مدل ها یافت می شوند. اولین تولیدات کاپشن برند برشکا نیز با آغاز فعالیت های این برند در سال 1998 بوده و دارای بیش از 1000 شعبه در 71 کشور می باشد. شعبه مرکزی این برند در کشور اسپانیا تاسیس قرار دارد.

شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

معرفی انواع کاپشن زنانه و کاربرد آنها

کاپشن های زنانه برشکا از نوع فنی و ورزشی که مشهور به کاپشن های تکنیکال می باشند. رنگ یک کاپشن موجب نمی شود که بتوان آن را به عنوان یک کاپشن فنی شناخت، بلکه این کاپشن ها دارای خصوصیاتی از جمله:

 • به کارگیری الیاف سبک بخاطر راحتی در بسته بندی کاپشن برای حمل راحت تر هنگام استفاده. مثلا برای کوهنوردی
 • محافظت کامل بدن در شرایط مرطوب و یخبندان
 • دارای جیب های ضد آب برای قرار دادن بطری های آب
 • داشتن کلاه های مخصوص برای آب و هوای مختلف
 • بلندی کاپشن باید مناسب کوهنوردی و صخره نوردی باشد
 • استفاده از عایق های مقاوم در برابر سرما برای حفظ بیشتر گرمای بدن
 • مقاومت و دوام برای ارتفاعات
 • این کاپشن ها برای شرایط غیر فنی هم قابل استفاده هستند.
 • از آنجایی که این نوع از کاپشن ها، قیمت بالایی دارند معمولا افراد در صورتی کاپشن های تکنیکال را برای استفاده عمومی میخرند که بخواهند یک کاپشن برای همه موقعیت ها داشته باشند.

نوع دوم کاپشن زنانه برشکا مدل های کژوال می باشد. خصوصیات این مدل عبارتند از:

 • تمرکز و توجه بیشتر به راحتی، زیبایی و گرمابخشی کاپشن می باشد. اما وزن و ابعاد آن خیلی مورد توجه نیست.
 • این نوع کاپشن با وجود داشتن وزن سنگین برای استفاده روزمره مناسب هستند.
 • کاپشن های کژوال دارای خصوصیات منحصر به فرد و مناسب سلایق هر شخص هستند.
 • در این مدل جیب هایی برای قرار دادن وسایل شخصی مانند موبایل، کلید، و… می باشد.
 • داشتن کلاه های خزدار با قابلیت جداکردن نیز از خصوصیات این کاپشن ها است.
 • با وجود گرم بودن این کاپشن، بخاطر طراحی که دارد، در اغلب موارد موقع پوشیدن آن برای حرکت دادن دست ها ممکن است با مشکل مواجه شوید.
شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

خصوصیات مهم و مشترک در انواع کاپشن زنانه برشکا که موجب محبوبیت آنها می شود

 1. خصوصیات ظاهری و جنس رویی کاپشن ها

جنس رویه کاپشن ها معمولا از یک لایه نازک تشکیل شده که در برخی موارد این لایه ضد آب می باشد. اما رویه کاپشن در گرمادهی آن هیچ تاثیری ندارد. انتخاب کاپشن باید با توجه به محل زندگی و تردد شما صورت بگیرد. مثلا اگر در مناطق مرطوب و پر باران زندگی می کنید، بهتر است برای خرید کاپشن زنانه برشکا بیشتر به جنس رویه آن توجه کنید نه به نوع عایق بندی آن. همچنین اگر محل زندگی شما دارای دمای سرد و خشک باشد لازم است در زمان خرید به عایق بندی کاپشن توجه بیشتری داشته باشید.

 • خصوصیات عایقی کاپشن

گرمای یک کاپشن برگرفته از محتوای استفاده شده در داخل کاپشن است. در واقع لایه داخلی کاپشن موجب گرم نگهداشتن بدن می شود. عملکرد این عایق ها به اینصورت است که گرمای بدن ما را در داخل کاپشن ذخیره می کند تا از سرد شدن بدن خودداری شود. این عایق ها از جنس های مختلفی تشکیل شده اند که برخی از آنها عبارتند از:

 • عایق پر: این نوع عایق جزء عایق های پرکاربرد و پرطرفدار در کاپشن زنانه برشکا می باشد و اگر به درستی از کاپشن مراقبت شود، کیفیت این عایق سالها تغییر نمی کند. علاوه بر اینها عایق پر سبک تر است. تنها اشکالی که بر این عایق وارد است، از دست دادن عایق آن در زمان خیسی می باشد. اما تولید کنندگان برای پیشگیری از این مسئله از لایه های با کیفیت و ضد آب برای پوشاندن پر استفاده می کنند. به همین خاطر باید در زمان خرید باید به کیفیت لایه ای که اطراف عایق قرار دارد، توجه خاصی شود.
 • نوع دیگر از عایق های به کار رفته در تولید کاپشن زنانه برشکا، الیاف و پشم مصنوعی است: این نوع عایق از لحاظ کیفیت شبیه عایق پر ساخته شده است. مزیت این نوع عایق نسبت به پر این است که در زمان خیس شدن، دچار چسبندگی نشده و به اندازه پر کیفیت خود را از دست نداده و زودتر خشک می شود. این عایق به مرور زمان قابلیت گرم نگهداشتن خود را از دست می دهد. اما تحقیقات آماری نشان می دهد که این نوع عایق ظاهر زیبایی از نظر استایل به کاپشن می دهد. و برای استفاده روزانه در هوای معتدل کاربردی است.
 • الیاف ترکیبی: اغلب کاپشن ها دارای الیاف ترکیبی هستند. تولید کنندگان این الیاف را بخاطر بهتر کردن عملکرد در نیازمندی ها و هزینه ها ترجیح می دهند.
شهرت کاپشن زنانه برشکا نسبت به دیگر برندها

امکانات موجود در کاپشن زنانه برشکا

تمامی کاپشن ها دارای برخی امکانات برای راحتی مصرف کنندگان هستند. این امکانات عبارتند از: کلاه، ابزار های بستن (بستن جلوی کاپشن، بستن سرآستین ها، بستن یقه و…) شامل: دکمه، زیپ، و… (برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل کاپشن بهتر است بیشتر از زیپ استفاده شود.)، جیب های مختلف و …

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر