0

معیارهای شناسایی کراوات مردانه مناسب کدام است؟

کراوات مردانه 2021

کراوات مردانه 2021

کراوات مردانه یکی از اکسسوری های مورد استفاده آقایان شیک پوش محسوب می شود. ریشه کراوات به کشور فرانسه مربوط شده و در واقع به یک پارچه بلند و نسبتا عریض اطلاق می شد. این پارچه که کراوات نام دارد در ناحیه دور گردن و قسمت جلوی پیراهن بسته می شود. در برخی موارد شاهد استفاده از کراوات در پسربچه ها نیز هستیم، همچنین کراوات های زنانه هم برای بعضی از لباس های مجلسی و گاها رسمی قابل استفاده می باشند. در این مقاله پس از بحث و بررسی کراوات مردانه شیک، و انواع کراوات، به معرفی تفاوت کراوات و پاپیون می پردازیم.

کراوات مردانه

توجه به برخی موارد برای خرید کراوات مردانه

شاید اینطور به نظر برسد که بود و نبود کراوات در زیبایی و شیک بودن ظاهر تاثیر زیادی ندارد و تعداد اندکی از این اکسسوری در البسه آقایان یافت شود، اما شایان ذکر است که کراوات در نظم دهی بیشتر به ظاهر افراد بسیار موثر است. با توجه به استقبال بالای آقایان برای خرید این اکسسوری، برندها و تولید کنندگان مختلفی اقدام به طراحی و تولید انواع کراوات در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع نموده اند. برای اینکه در زمان خرید کراواتی مناسب انتخاب کنید، باید همواره به موارد زیر توجه نمایید.

[viewOfBridge cats="4440" brand="0" slides="3" count="10" sec="1"]

 • اولین و مهم ترین نکته در خرید کراوات، دقت به اندازه آن است.

همخوانی کراوات با پیراهن مورد استفاده و جثه اشخاص امری ضروری تلقی شده و برای ایجاد این هماهنگی در نظر گرفتن برخی موارد ریز کفایت می کند. به عنوان مثال باید عرض کراوات و یقه کت یا پیراهن شما هماهنگ باشد. بهترین اندازه عرض برای کراوات ها حدود 5 الی 10 سانتی متر است.

نکته مهم دیگر برای انتخاب کراواتی متناسب، با توجه به چاقی یا لاغری این است که باید برای افراد چاق از کراوات های پهن و برای اشخاصی که نسبتا لاغر اندام هستند کراواتی باریک را برگزید.

در صورتی که شما یک شخص قد بلند هستید، کراوات های دراز انتخابی شایسته برای ظاهرتان به حساب می آید. افراد کوتاه قد نگران نباشند، زیرا می توانند با انتخاب یک کراوات نسبتا کوتاه تناسب قد را حفظ کنند. به طور کلی بلندی کراوات باید تا نزدیک قفل کمربند باشد.

 • دوخت کوچک پشت کراوات در زیبایی آن بسیار موثر است.

اگر دقت کرده باشید پشت همه کراوات ها علاوه بر خط دوخت کلی، یک کوک کوچک نیز مشاهده می شود. این کوک ها هم بر روی قسمت باریک و هم سمت پهن کراوات ایجاد شده اند. کاربرد اصلی این دوخت ها، ثابت نگه داشتن کراوات در جای خود و نیز حفظ شکل ظاهری کراوات می شود. در نتیجه بهتر است هنگام خرید به محکم بودن این دوخت ها دقت کنید.

 • شناسایی منسوجات به کار رفته در دوخت کراوات

کراوات مردانه نیز همچون تمامی البسه ممکن است دارای اجناس متنوعی باشند. در همین راستا با شناسایی جنس هر پارچه و شکل ظاهری آن ها می توان بهترین نوع کراوات را برای زیبایی بیشتری ظاهری خریداری کرد.

ممکن است کراوات ابریشمی باشد. ویژگی های مهم این نوع شامل نرمی و لطافت، زیبایی و دوام بالا، فرم و ظاهری زیبا، سهولت در گره زدن، عدم جذب آلودگی های محیطی، عدم مشاهده چروک در این نوع پارچه و… است. نوعی دیگر از پارچه که از لحاظ خصوصیات شباهت زیادی به ابریشمی دارد، پارچه های ساتن هستند.

ذکر این نکته که ابریشم های مصنوعی نیز بسیار شبیه به پارچه ابریشم هستند، خالی از لطف نیست. مزیت این نوع قیمت پایین می باشد. کراوات های دوخته شده با این جنس پارچه، از لحاظ رنگ بسیار متنوع هستند.

ممکن است کراوات خریداری شده از جنس پلی استر و یا میکروفایبر باشد، این نوع نیز از لحاظ قیمت به صرفه است اما بخاطر خشک بودن جنس پارچه ممکن است گره زدن را مشکل نماید. فراموش نکنید هرگز کراواتی که از این جنس تولید شده را اتو نکشید، چون در اثر دمای اتو دچار آسیب می شود.

مناسب ترین نوع کراوات از لحاظ قیمت و جنس، میکروفایبر می باشد که ظاهری شبیه به ابریشم مصنوعی دارد اما قیمتش از آن کمتر است، همچنین بخاطر نرمی که دارد راحت می توان آن را گره زد.

کراوات هایی از جنس کشمیر و یا پشم نیز تولید می شوند. ویژگی های پارچه کشمیر بسیار شبیه به ابریشم است اما میزان شفافیت آن کمتر می باشد. از این نوع برای جاهایی استفاده می شود که رسمیت کمتری دارد.

و اما کراوات های تولید شده با پارچه پشمی، نسبتا زخیم بوده و به شکل گره خورده عرضه می شوند. از این نوع در زمان سرمای هوا استفاده می کنند زیرا علاوه بر مقاومت نسبی در مقابل خیسی و رطوبت، گرمای زیادی نیز دارند. این نوع کراوات قالبا به شکل باریک تولید می گردد.

آخرین جنس کراوات که در این بخش به شما معرفی می کنیم، نوع نخی است که برای محیط های با دمای هوای کم مناسب تر هستند. این نوع کراوات قابل استفاده در جاهای مختلف طراحی شده است.

 • در زمان خرید کراوات مردانه، باید رنگ مناسبی را برگزینید.

با در نظر گرفتن این نکته که هر رنگ ممکن است با رنگ های خاصی ست شود و نیز رنگ ها مفاهیم مختلفی دارند، انتخاب رنگ مناسب برای کراوات بسیار مهم می باشد. فراموش نکنید رنگ و حالت صورت شما است که افراد دارای پوست سبزه، باید پیراهن و کراوات را هم رنگ انتخاب کنند و یا اگر پوستی سفید یا بور دارید، رنج رنگی پاستیلی گزینه بهتری است.

[viewOfBridge cats="4440" brand="15773" slides="3" count="6" sec="1"]

در این قسمت از مقاله سایت «همه چیز اینجاست» با معرفی برخی رنگ ها به شما در انتخابی شایسته تر کمک خواهیم کرد.

کراوات مردانه

 1. رنگ قرمز: در دو حالت روشن و تیره موجود است. به طور کلی قابلیت ست کردن این رنگ با انواع مختلف پیراهن و کت، موجب محبوبیت آن در میان آقایان شده است. بهترین رنگ هایی که با قرمز روشن زیباتر می شوند شامل تمامی رنگ های تیره، رنگ سفید، خاکستری و یا آبی می شوند. رنگ قرمز تیره نیز نشان دهنده ظاهری کلاسیک است و معمولا این رنگ را در ظاهر سیاستمداران بیشتر مشاهده می کنید. شایان ذکر است که به طور کلی قرمز تیره برای مکان های رسمی بهتر است.
 2. رنگ آبی: اگر به دنبال خرید کراوات مردانه ای هستید که در هر مکان بتوان از آن استفاده کرد، بهترین انتخاب کراوات آبی رنگ است. رنج رنگی آبی از روشن تا تیره متغیر بوده و امکان همخوانی با نقوش متنوع را دارد.
 3. رنگ های روشنی مثل بنفش، صورتی و یا نارنجی: اگر به پوشیدن پیراهن های روشن علاقه دارید، می توانید از این رنگ کراوات ها برای ست کردن با پیراهن های رنگ روشن خود استفاده کنید. رنگ های روشن معمولا برای جشن ها کاربرد بیشتری دارند.
 4. رنگ بندی زرد و سبز: این دو رنگ را در فصل های گرم و با لباس های تیره می پوشند. امکان ست کردن رنگ های سبز با لباس های کلاسیک سفید به راحتی فراهم می شود.
 5. رنگ های سفید و قهوه ای: این رنگ تنها با رنگ های خاصی هماهنگ می شود، مراقب باشید در زمان مصاحبه های کاری مهم از این رنگ استفاده نکنید. در صورتی که تنوع رنگی کت و شلوارهای شما بالا نیست، از کراوات های سفید و قهوه ای دوری نمایید.
 6. کراوات های سیاه: بیشترین استفاده را در رستوران ها و مراسم ختم دارد.
 7. رنگ های خاکستری و نقره ای: اگر از آن دسته افراد هستید که معمولا پیراهن سفید می پوشند، حتما به یک کراوات خاکستری یا نقره ای نیاز دارید.

[viewOfBridge cats="4440" brand="7514" slides="3" count="10" sec="1"]

به طور کلی تمامی رنگ های روشن و ملایم را در فصول تابستان و بهار، رنگ های پررنگ و تیره را در فصول سرد استفاده کنید.

کراوات مردانه

 • دیگر نکته مهم برای خرید کراوات مردانه، نقش و نگار است.

نقش و نگار روی کراوات بسیار متنوع است، به عنوان مثال ممکن است خال خال، شطرنجی و یا حتی راهراه افقی و عمودی باشد. حتی این امکان وجود دارد که طرح کراوات به صورت گل های ریز باشد که معمولا این نوع را خانم ها استفاده می کنند. اگر به مدل خال خال علاقه دارید و میخواهید وارد محیطی رسمی شوید، خال های ریز مناسب تر است.

اما برای مکان های مجلسی و غیر رسمی می توان از مدل های شطرنجی یا راه راه همراه با پیراهن نسبتا ساده استفاده کرد. گزینه مناسب دیگر برای مهمانی های صمیمی، مدل های شلوغ کراوات است.

کراوات مردانه

چگونه می توان کراوات را با مدل های مختلف کت و شلوار هماهنگ کرد؟

هماهنگی کراوات مردانه با رنگ و طرح کت و شلوار معیاری بسیار مهم است که باید همواره مد نظر قرار گیرد. اغلب کت و شلوارهای پر استفاده معمولا در رنگ های تیره مثل سورمه ای، مشکی و گاها طوسی مشاهده می شوند. در صورت استفاده از این رنگ ها دغدغه انتخاب رنگ کراوات کمتر می شود، اما در اینجا رنگ پیراهن می تواند تعیین کننده رنگی مناسب با کراوات باشد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کت شلوارهای سفید نیز مطیع این قاعده هستند.

[viewOfBridge cats="4440" brand="7923" slides="3" count="10" sec="1"]

به طور کلی پیشنهاد می کنیم که:

 1. همراه کت و شلوار طوسی، کراوات را به رنگ قرمز، بنفش و یا رنگ های تیره تر ست کنید.
 2. رنگ سورمه ای کت و شلوار را با رنگ های آبی نفتی، زرشکی و مدل های دارای طرح ست کنید.
 3. در نهایت کت و شلوارهای قهوه ای یا کرمی را با کراواتی به رنگ آبی یا طوسی و یا همین زمینه رنگی و حتی طرح دار بپوشید.

کراوات مردانه

آشنایی با روش های بستن کراوات مردانه

معمولا کراوات ها را تنها با یک گره تحت عنوان ویندسور می بندند. گره مذکور باعث افزایش زیبایی کت و پیراهن می شود. دیگر مدل های بستن کراوات شامل گره نیم ویندسور و چهار در دست می باشد. در زمان بستن کراوات مردانه همواره این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به سایز سر، اقدام به گره زدن کنید.

در تصویر زیر تفاوت گره ویندسور و نیمه ویندسور را ببینید.

کراوات مردانه

کراوات پاپیونی چیست و چه تفاوتی با کراوات دارد؟

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، کراوات پارچه ای دراز با عرضی متناسب است. این اکسسوری معمولا در مکان های رسمی کاربرد بیشتری دارد. اما کراوات پاپیونی در واقع یک پایپیون است که در قسمت جلوی گردن و به صورت چسبیده قرار می گیرد.

ممکن است برخی افراد استفاده از پاپیون را ترجیح دهند، زیرا مثلا پاپیون نیاز به گره زدن ندارند و یا استفاده از آن راحت تر است. اما فراموش نکنید که با بستن کراوات ظاهر شما رسمی تر و جنلتمن تر می شود.

در هر مناسبتی چه نوع کراواتی مناسب است؟

پیش از این به صورت اجمالی به کاربرد کراوات های مختلف در مراسمات متنوع اشاره کردیم، اما در این بخش به صورت دسته بندی شده تعیین می شود که هر کراوات را در چه مناسبتی استفاده کنید.

 • در محیط های کاری: بهتر است رنگ کراوات در محیط های کاری و جلسه های رسمی تکمیل کننده رنگ پیراهن باشد. پوشیدن کراوات های عریض به رنگ تیره و متضاد با پیراهن، موجب می شود ظاهر شما جدی تر باشد.
 • کراوات های راه راه را برای مکان هایی بپوشید که می خواهید همواره در معرض توجه باشید.
 • کراوات های گل گلی مدلی بسیار جذاب در میهمانی های دوستانه است.
 • برای مواقعی که قصد دارید نترس و قوی دیده شوید، طرح های خال خال درشت عالی هستند. مثلا اگر یک مصاحبه کاری دارید، حتما از این مدل کراوات استفاده نمایید.
 • در مراسمات شاد سعی کنید مبنا را بر پایه کراوات های دارای طرح ریز و با رنگ بندی متضاد استفاده شود تا صمیمت شما با جمع حفظ گردد.

روش های تعیین قیمت کراوات مردانه

عوامل زیادی برای تعیین قیمت کراوات مورد توجه قرار می گیرند. به عنوان مثال جنس پارچه ای که کراوات را با آن می دوزند یکی از عوامل مهم تلقی می شود. از دیگر عوامل می توان به برند تولید کننده، روش خرید، انتخاب مدل، و… اشاره کرد. اما اگر به دنبال خریدی آسان و مقرون به صرفه هستید، بهترین راه خرید آنلاین می باشد. توجه داشته باشید که برای اطمینان بیشتر از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند همه چی اینجاست خرید کنید. با این روش احتمال کلاهبرداری و دیگر سوء استفاده ها کاهش می یابد.

[viewOfBridge cats="4440" brand="7923" slides="3" count="10" sec="1"]

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر