0

10 نکته درباره ی اشتباهات آرایشگری

اشتباهات آرایشگری رایج

آرایش کردن اصولی دارد که اگر آنها را زمان آرایش کردن رعایت نکنیمدچار اشتباه خواهیم شد پس بهتر است اگر در این مورد آموزش ببینیم و نحوه ی آرایش کردن را بیاموزیم این آموزش ها شامل نحوه صحیح انتخاب کرم پودر و استفاده درست از کانسیلرو حتی هماهنگی رنگ رژ لب و خط لب است.

بعضی از افراد فکر می کنند به تنهایی می توانند در مورد نحوه  و نوع آرایش خود تصمیم بگیرند و نیازی به کمک و نظر کسی ندارند ویا اینکه به جایی مراجعه کنند که نحوه آرایش کردن را بیاموزند،که این خود باعث اشتباهات ارایشگری رایج خواهد شد.

البته ناگفته نماند که فرد با توجه به شناختی که از صورت خود دارد و می داند چه نوع آرایشی صورت او را جذاب تر می کند خالی از لطف نیست ولی در این بین ممکن است اطلاعات کافی در مورد نوع آرایش نداشته باشد و باعث می شود آرایش به نحو احسنت انجام نشود و به اصطلاح به آن اشتباهات آرایشگری رایج  گفته می شود.

اشتباهات آرایشگری رایج

  1. رنگ اشتباه کرم پودر

 اشتباهات آرایشگری
اشتباهات آرایشگری

برای این که بتوانید کرم پودر مختص پوست خود را انتخاب کنید حتما به قسمتی که تستر مغازه می باشد مراجعه کنید و کرم پودری که مناسب رنگ پوست شما می باشد را انتخاب کنید.کرم پودر از جمله لوازم آرایشی می باشد که باید حتما آن را تست نمود چون پوست ها تناژ مختلفی دارند ممکن است دوستی داشته باشیم که ازیک کرم پودر استفاده می کند و کاملا به پوستش بیاید اما مناسب پوست صورت ما نباشد.کرم پودر محصولات مختلفی دارد وقتی تناژ پوستتان را تشخیص دهید به راحتی می توانید کرم پودر خود را انتخاب نمائید. تست کردن به این صورت است که مقداری کرم به قسمت خط فک می زنید و اگر کاملا با رنگ پوستتان یکی بود آن را انتخاب کنید.بهترین انتخاب این است که کاملا هم سطح پوست شما باشد در غیر اینصورت غیر طبیعی خواهد بود.

2- برس های قدیمی و آلوده

اشتباهات آرایشگری شامل استفاده از برس‌های آرایشی قدیمی است ممکن است برس هایی که استفاده می کنیم را تمیز نکنیم ولی باید هر چند وقت آن ها را بشوئیم،اگر هم حوصله ی این کار را ندارید می توانید برس جدیدی را خریداری کنید زیرا این برس ها حاوی آلودگی هستند و موجب ایجاد آکنه و جوش خواهند شد.

 اشتباهات آرایشگری
اشتباهات آرایشگری

3- برنز کننده‌های براق

یکی دیگر از اشتباهات آرایشگری استفاده از برنز کننده های براق است که این خود بزرگ ترین اشتباه محسوب می شود زیرا صورت شما را بیش از حد براق می کند خیلی به هم ریخته و غیرطبیعی جلوه خواهید شد اگر دوست دارید از این نوع آرایش استفاده کنید از لوازم آرایشی مات که صورت شما را گرم تر می سازد و صورتی طبیعی خواهید داشت بهره مند شوید.

 اشتباهات آرایشگری
اشتباهات آرایشگری 

4- رنگ خط لب و رژ لب هماهنگ نباشد

برای خیلی از خانم ها رایج شده است که استفاده از خط لب را مختص دهه شصت  می داند اما اگر رنگ خط لب و رنگ رژ لب شما نزدیک به هم باشد باعث زیبایی بیشتر لب هایتان خواهد شد. و دیگر شامل اشتباهات آرایشگری نخواهید شد.

5- استفاده زیاد از پودر یا پنکک

اشتباهات آرایشگری شامل استفاده ی بیش از حد از کرم پودر و پنکک هم میشود اگر زیاد استفاده کنید باعث بروز خطوط روی صورت می شود که سن شما را بالا می برد.

6- ابروهای آرایش کرده

سعی نکنید طبیعی بودن ابرو هایتان را با سایه و مداد کشیدن خراب کنید همین که فضاهای خالی را پر کنید کافی ست.

7- استفاده ی بیش از حد کانسیلر برای زیر چشم

سعی کنید از یک درجه روشن تر از پوست خودتان استفاده کنید.

 اشتباهات آرایشگری
اشتباهات آرایشگری

اشتباهات آرایشگری

8- استفاده نکردن از پرایمر سایه چشم

همیشه از یک پرایمر برای زدن سایه استفاده کنید تا ماندگاری آن بهتر باشد و حتما به جای برس سایه ی مویی برای کشیدن سایه استفاده نمائید.

9- هایلایت کردن بیش از حد اجزای صورت

وقتی بیش از حد صورت را هایلایت نمائید براقی غیر طبیعی پیدا خواهد کرد سعی کنید از هایلایت نقره ای و آنهایی که اکلیل زیاد ندارند استفاده کنید.

10- استفاده از کانتور صورت با رنگ بسیار تیره

کانتور روی صورت برای نشان دادن برجستگی ها استفده می شود ولی اگر خیلی تیره استفاده شود صورت را نازیبا خواهد کرد. اشتباهات آرایشگری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر