0

رپورتاژ اگهی یا به انگلیسی Advertorial و Advertorial Examps چیست

رپورتاژ اگهی

رپورتاژ اگهی Advertorial چیست

اینترنت راه های بسیاری را برای بازاریابی محصولات و خدمات باز کرده است. ” رپورتاژ اگهی ” یکی از تکنیک های بازاریابی موثر است که می تواند برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده شود.

امروز توضیح مفصلی درباره رپورتاژ اگهی Advertorial پیدا کردیم. بنابراین، اگر از رپورتاژ به عنوان یکی از شگرد بازاریابی استفاده نکرده‌اید، وقت آن است که به طور کامل با این ابزار بازاریابی قدرتمند آشنا شوید.

رپورتاژ اگهی در مجله همه چی اینجاست

سایت همه چی اینجاست طیف گسترده ای از مخاطبین در زمینه های پوشاک و مد و تکنولوژی را به خود اختصاص داده است . سایت ما با قدمت 5 ساله بهترین جا برای رپورتاژ اگهی دائمی شما میباشد .

دامین اتوریتیپیج اتوریتیالکسا اسپم اسکرول
3640125001

گارانتی ما

1تضمین ایندکس 100% لینک شما

2- قرار دادن لینک ها به صورت فالو

3- انتشار مقاله به صورت دائمی

4- تضمین بهترین قیمت

برای انتشار رپوتاژ اگهی خود در سایت همه چی اینجاست با واتس اپ زیر در تماس باشید

واتس اپ

برای شروع، بیایید با تعریف Advertorial آشنا شویم.

  • تعریف Advertorial Examps – Advertorial چیست؟
  • آشنایی با آگهی‌دهندگان
  • انواع تبلیغات
  • نمونه های تبلیغاتی

تعریف Advertorial – رپورتاژ اگهی چیست؟

رپورتاژ اگهی نوعی محتوای مقاله پولی و به نوعی تبلیغات است که اطلاعات مربوط به محصول را در قالب یک مقاله ارائه می کند. که رپورتاژ اگهی ها در رسانه ها، از جمله روزنامه ها، مجلات یا وب سایت ها ظاهر می شوند. معمولاً یک برند برای چنین مقاله ای به ناشر پول پرداخت می کند.

معمولاً بازاریابان از عناوین تبلیغاتی برای آموزش دادن به مصرف کنندگان بالقوه در مورد ویژگی های محصول استفاده می کنند. برای هدف قرار دادن گروه خاصی از افراد با استفاده از رسانه مناسب برای ارسال آگهی استفاده می شود.

بنابراین، آگهی تبلیغاتی را می توان به عنوان یک تبلیغ مبدل برای ظاهر شدن و کار کردن به عنوان یک محتوای معمولی درک کرد.

مثل این،

Advertorial = تبلیغات + محتوای تحریریه

بنابراین، Advertorial ترکیبی از تبلیغات و سرمقاله است.

آشنایی با آگهی‌دهندگان

در رپورتاژ اگهی یک برند برای قرار گرفتن محتوایش در یک وب سایت هزینه پرداخت می کند. یکی از ویژگی های بارز آگهی پست این است که مانند یک مقاله معمولی به نظر می رسد. با این حال، محتوای پولی است که برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می شود.

به عنوان مثال، هنگامی که یک آگهی تبلیغاتی در یک روزنامه تجاری استفاده می شود، شامل آموزش مجموعه ای هدفمند از مردم در مورد اقتصاد، بازارها یا محصولات مالی است.

رپورتاژ اگهی

بنابراین، رپورتاژ اگهی زمانی موثر است که یک شرکت بتواند از طریق یک مقاله جامع با مصرف کنندگان خود ارتباط برقرار کند. و به مصرف کنندگان کمک می کند تا با محصول ان شرکت اشنا شود /

جنبه حیاتی رپورتاژ اگهی Advertorials

یکی دیگر از جنبه های حیاتی Advertorials این است که آنها ارتباط نزدیکی با تبلیغات بومی دارند. تبلیغات بومی، تبلیغات آموزنده هستند .

تبلیغات بومی شامل مقالات حمایت شده و داستان های تبلیغاتی است که در شبکه های اجتماعی و تبلیغات در نتایج موتورهای جستجو قابل مشاهده است. آنها می توانند شامل تصاویر، فیلم ها، متن و گرافیک باشند.

از طرف دیگر، زیرنویس‌های تبلیغاتی، تبلیغات محصولی هستند که به صورت یک محتوا ظاهر می‌شوند. هم رپورتاژ اگهی و هم تبلیغات بومی همچنان اهمیت بازاریابی محتوا را برای فروش بیشتر و بازاریابی نشان می‌دهند.

تبلیغات به یک جزء مهم از استراتژی بازاریابی کلی که توسط شرکت های مختلف اتخاذ شده است تبدیل شده است. وایت پیپرها، ویدیوها و سایر محتواهایی را ایجاد می کند که توسط شرکت ها از طریق خبرنامه ها، رسانه های اجتماعی، وب سایت های شرکت و ابزارهای دیگر توزیع می شود.

یک نسخه تبلیغاتی موفق شامل 70٪ محتوای خوب و ترکیب با 30٪ تبلیغ محصول است.

برای مثال، یک ویژگی تبلیغاتی در یک روزنامه تجاری، محتوایی را نشان می‌دهد که به تعدادی از افراد در مورد اقتصاد، بازار یا محصولات مالی آموزش می‌دهد.

این به یک شرکت اجازه می دهد تا از طریق داستانی که به نظر نمی رسد مانند یک تبلیغ چاپی سنتی در یک روزنامه، مجله یا آگهی بنری در یک وب سایت، با مصرف کنندگان خود ارتباط برقرار کند.

بنابراین، یک تبلیغ کننده بسیار دقیق تر از یک تبلیغ است و به ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصول به مصرف کنندگان ادامه می دهد. در بیشتر موارد، تبلیغات توسط آژانس تبلیغاتی یا حتی خود مشتری نوشته می شود.

آنها به خرید فضای تبلیغاتی در روزنامه، مجله یا وب سایت ادامه می دهند. لازم به ذکر است که در اکثر نشریات ممکن است کلمه “تبلیغات” با حروف کوچک در بالا یا زیر آگهی چاپ شده باشد.

رپورتاژ اگهی

انواع تبلیغات

متن های تبلیغاتی به طور کلی به سه نوع تقسیم می شوند.

تبلیغات بصری: در این نوع تبلیغات، سازمان ها قصد دارند تصویر محصولات خود را به گونه ای پخش کنند که در خاطر خوانندگان بماند.

تبلیغات حمایتی: در اینجا سازمان ها نظرات خود را در مورد یک موضوع بحث برانگیز بیان می کنند.

تبلیغات روزنامه نگاری: هدف این تبلیغات جلب توجه رسانه ها به یک موضوع یا خود سازمان است.

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات نمایشی

هر دو عنوان و تبلیغات نمایشی توسط شرکت‌ها و تبلیغ‌کنندگان برای فروش محصولات و خدمات استفاده می‌شوند.

تبلیغات به شکل مقاله ای است که برای فروش محصول به خواننده طراحی شده است، در حالی که تبلیغات نمایشی به صورت یک پیام یا تصویر ساده ظاهر می شوند. شرکت ها بسته به مدل کسب و کار و هدف خود از تبلیغات کلیکی یا تبلیغات نمایشی استفاده می کنند.

بیایید نگاهی به تفاوت های کلیدی بین Captions و Ads بیندازیم.

تبلیغات وارد کل محتوای یک صفحه می شود. خوانندگان ممکن است یک مقاله تبلیغاتی کامل را مرور کنند، جایی که بیشتر مقاله را می‌خوانند و هنوز متوجه نمی‌شوند که تبلیغ‌کننده در تلاش است تا محصولی را به آنها بفروشد.

در یک نسخه تبلیغاتی، یک تبلیغ‌کننده فرصت‌های بیشتری برای متقاعد کردن خواننده برای خرید یک محصول پیدا می‌کند، در حالی که یک تبلیغ نمایشی تأثیر فوری بر خواننده دارد.

به طور معمول، تبلیغات نمایشی برای برند کردن یک محصول یا لوگو استفاده می شود. یک شرکت یک کمپین تبلیغاتی را اجرا می کند تا مصرف کننده را در معرض تصویر خود قرار دهد. معمولاً یک تصویر واحد از محصول شاخص شرکت ها، با یا بدون کلام، حمل می کند.

با این حال، آگهی تبلیغاتی اساساً برای اهداف برندسازی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، زیرا حاوی متن طولانی است که به راحتی به‌عنوان تصویر یا پیام در یک تبلیغ نمایشی به خاطر نمی‌آورد.

نوشتن نسخه فروش

معمولاً تبلیغات در صورتی که منطقه یکسانی را اشغال کنند، قیمت یکسانی دارند. با این حال، گاهی اوقات شرکت ها ممکن است برای نوشتن نسخه فروش برای نسخه تبلیغاتی به سراغ یک متخصص بروند، در این صورت هزینه تبلیغات می تواند بسیار بیشتر از یک تصویر یا پیام ساده نمایش داده شده در یک آگهی باشد.

به طور معمول، تبلیغات نمایشی توسط تبلیغ کنندگان برای انتقال یک پیام ساده و واضح استفاده می شود.

به عنوان مثال، یک آگهی نمایشی ممکن است برای نشان دادن 25 درصد تخفیف از فروش ترخیص کالا استفاده شود، یا تبلیغی که تصویر شخصی را در حال نوشیدن نوع خاصی از نوشابه نشان می دهد.

با این حال، یک تبلیغ اغلب برای ترغیب خواننده به خرید یک سرویس تکراری یا یک محصول گران قیمت استفاده می شود.
آگهی‌ها از این جهت که بیشتر شبیه مقالاتی هستند که در فید ظاهر می‌شوند، با فرمت تبلیغات سنتی متفاوت هستند.

رپورتاژ اگهی

علاوه بر این، نشریات تبلیغاتی را که شبیه داستان روزنامه ها یا مجلات آنها باشد نمی پذیرند.

لحن یک آگهی تجاری اغلب بیشتر شبیه به یک بیانیه مطبوعاتی است تا یک خبر عینی.

یکی دیگر از تفاوت های بزرگ بین سرمقاله معمولی و تبلیغاتی این است که مشتریان محتوای تبلیغاتی را تأیید می کنند که سطح بالایی دارند و در سرمقاله های معمولی یافت نمی شوند.

کپشن ها به طور قابل توجهی اطلاعات بیشتری در مورد یک محصول یا خدمات نسبت به تبلیغات سنتی دارند که اغلب دارای تصویر سنگین و متن سنگین هستند.

از آنجایی که تبلیغات توسط یک برند پشتیبانی می شود، خطر از دست دادن اعتماد در بین مخاطبان مصرف کننده را دارد. آنها اغلب به عنوان “حمایت مالی” یا “بخش تبلیغات ویژه” برچسب گذاری می شوند. همچنین، برخی از نشریات اصلاً آگهی چاپ نمی کنند.

چگونه یک رپورتاژ اگهی قوی تهیه کنیم؟

رپورتاژ اگهی توسط بازاریابان برای ایجاد ارتباطات معتبر با مخاطبان هدف خود استفاده می شود. همانطور که گفته شد، نوشتن رپورتاژ اگهی در واقع، شش ویژگی کلیدی یک نسخه تبلیغاتی قوی وجود دارد.

در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه یک نسخه رپورتاژ اگهی موثر بنویسید که می تواند به شما در دستیابی به هدف بازاریابی خود کمک کند.

شما باید مانند یک ناشر بنویسید

هر پخش صدای منحصر به فرد خود را دارد.

برای مثال، اکونومیست دیدگاه است. New Yorker ابرویی است، رولینگ استون جسور است، و Vice جسور است.

بنابراین، قبل از نوشتن رپورتاژ اگهی ، باید با محتوای نشریه آشنا شوید و دریابید که چگونه برای خوانندگان آن جذابیت دارد.

بنابراین، یک رپورتاژ اگهی باید لحنی مشابه با محتوای یک نشریه داشته باشد.

خوانندگان را قادر می سازد تا از محتوای ناشر به کپی رایتینگ گذری آرام داشته باشند. این باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر پذیرای پیام‌های حمایت‌شده باشند.

به طور کلی، آگهی باید اطلاعاتی را در مورد یک محصول ارائه دهد نه اینکه به صورت مستقیم فروش باشد.

فرمت صحیح را دریافت کنید

یک رپورتاژ اگهی قوی و موفق، ساختار داستان ترجیحی ناشر را منعکس می کند. بنابراین، قبل از شروع نوشتن رپورتاژ اگهی ، باید به وب سایت ناشر نگاه کنید و متداول ترین انواع محتوا را بیابید.

تبلیغات موفق در قالبی تنظیم می شوند که مخاطبان همچنان از آن لذت می برند و از پخش کننده انتظار دارند. همچنین، یک رپورتاژ اگهی نیازی به تعداد زیادی پاراگراف ندارد. همچنین می تواند کوتاه باشد و فقط شامل یک عکس، عنوان و پاراگراف باشد.

باید ارزش تبلیغاتی را به مخاطبان هدف منتقل کند.

رپورتاژ اگهی باید داستانی را بیان کند

رپورتاژ اگهی برای فروش سخت نیست. این بیشتر در مورد کپی رایتینگ عالی، کپی رایتینگ قوی و داستان سرایی است.

بنابراین، تمرکز باید بر روایت داستان از طریق تبلیغات باشد.

در طول نسخه تبلیغاتی، باید از احساسات خوانندگان خود مانند سرگرمی، ناامیدی، عصبانیت یا تعجب استفاده کنید. اگر آگهی در برانگیختن احساسات خوب باشد و احساس دوست داشتنی داشته باشد، خوانندگان شما از خواندن آن لذت خواهند برد.

همچنین می توانید از فرمول داستان سرایی ناشران خود الهام بگیرید. این به شما این امکان را می دهد که برند خود را برای مشتریان هدف واقعی تر و انسانی تر کنید.

فراتر از سطح فروش

تبلیغاتی ها هدف دوگانه ای را انجام می دهند. آنها نه تنها یک محصول یا خدمات را تبلیغ می کنند، بلکه محتوای ارزشمندی را در اختیار مخاطبان هدف شما قرار می دهند.

کپی‌رایتینگ موفق تمرکز بر مزایا را به جای ویژگی‌ها مهم می‌کند.

بنابراین، هنگام نوشتن یک تبلیغ، به جای ارائه جزئیات فروش، روی تأثیر محصول بر مردم تمرکز کنید.

با یک عنوان عالی بیایید

پس از اتمام محتوای اصلی مقدمه، باید توجه خود را به عنوان معطوف کنید.

بهترین نسخه تبلیغاتی شامل عنوانی است که مستقیماً با مخاطبان ناشر صحبت می کند و درخواست می کند روی آن کلیک شود.

می توانید تحقیق کنید و بفهمید که ناشر معمولاً چه تیترهایی می نویسد.

به عنوان مثال، می توانید از کلمات غیرمنتظره یا احساسی در عنوان خود استفاده کنید. گاهی اوقات عناوین واقعی و قابل درک نیز برای بینندگان کار بسیار خوبی می کنند.

همچنین باید تعادل کاملی بین عنوان، طول، کلمات کلیدی و احساس وجود داشته باشد.

آن را با یک “Call to Action” ببندید.

در حالی که یک عنوان قانع کننده برای دریافت کلیک ضروری است، یک فراخوان برای اقدام خوانندگان را وادار به اقدام می کند.

بنابراین، یک رپورتاژ اگهی مؤثر باید منجر به “تحریری برای اقدام” شود. به آن‌ها اجازه می‌دهند بدانند که چه کاری باید انجام دهند تا درباره یک محصول بیشتر بدانند.

فراخوان‌ها برای اقدام قوی همچنان به تقویت ارزش یک محصول یا خدمات برای کاربران بی‌تصمیم ادامه می‌دهند.

همچنین می‌توانید انگیزه یا پیشنهاد ویژه‌ای اضافه کنید تا کاربران را وادار به ثبت نام از طریق نسخه آگهی کنید. همچنین، دعوت به اقدام باید همیشه مختص برند یا محصولی باشد که در آگهی نشان داده شده است.

نمونه های تبلیغاتی

بنابراین، تبلیغات محتوای پولی است که می‌تواند در روزنامه‌ها، مجلات یا وب‌سایت‌ها ظاهر شود و هدف آن دریافت یک اقدام خاص از خواننده باشد. می‌تواند خوانندگان را تشویق به کمک مالی به یک هدف، دانلود PDF، بازدید از یک فروشگاه، یا حتی تشویق خوانندگان به اشتراک در خبرنامه ایمیل یا خرید یک محصول کند.

هر نسخه مؤثری یک فراخوان برای اقدام دارد و خواننده را راهنمایی می کند که چه کاری باید انجام دهد. این به شکل زیرنویس‌ها، فهرست‌ها یا راهنماهای تبلیغاتی است. این می تواند ویدیو یا مقالات چاپی باشد

زمانی که شرکت‌ها از رپورتاژ اگهی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می‌کنند، باید مطمئن شوند که آگهی دارای لحن و محتوای مناسب برای مخاطبان مصرف‌کننده است.

به عنوان مثال، یک رپورتاژ اگهی در یک مجله ادبی که عمدتاً برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است، باید لحن متفاوتی نسبت به آگهی‌هایی داشته باشد که در مجله‌های شایعه پراکنی افراد مشهور منتشر می‌شود.

همچنین، محتوای یک آگهی تبلیغاتی باید هم از نظر سبک و هم از نظر شیوه استفاده از عنوان و فونت با محتوای ویرایشی یک پست مطابقت داشته باشد.

تبلیغات باید بر مشکلات و ترس های خواننده تمرکز کند. باید توضیح دهد که چگونه می تواند مشکلات محصول یا خدمات فروخته شده را حل کند.  رپورتاژ اگهی باید ادعاها را با آمار، نتایج آزمایش یا حقایق مرتبط پشتیبانی کند.

باید به خوانندگان کامل توصیح دهد چگونه و کجا می توانند محصول یا خدمات را خریداری کنند.

کتاب‌های الکترونیکی حمایت‌شده نمونه‌ای عالی از کپی تبلیغات هستند. در سال 2013، Hochwert یک کتاب الکترونیکی به نام The Ultimate Craft Guide: 25 Craft Projects Free for Every Crafter منتشر کرد که توسط 18 شرکت مختلف حمایت می شد. یکی از حامیان اصلی، فروشگاه صنایع دستی مایکلز بود که نام آنها روی جلد و همچنین در جاهای دیگر کتاب آمده است.

به طور مشابه، Virgin Mobile با BuzzFeed همکاری کرده است تا مقالات سریع و سرگرم کننده زیادی ایجاد کند که آنها را در رسانه های اجتماعی محبوب کرده است. این پست ها در ایجاد میلیون ها “تعامل” موفق بوده اند. تحقیقات نشان داده است افرادی که این تبلیغات را می بینند، احتمالاً گوشی هوشمند بعدی خود را از Virgin Mobile خریداری می کنند.

معرفی نامه

نتیجه

از این رو، می بینیم که رپورتاژ اگهی نقشی حیاتی در ترویج محصولات و خدمات ایفا می کنند.

بهترین بخش در مورد مقالات تبلیغاتی این است که آنها مانند مقالات معمولی به نظر می رسند و هنوز هم در دریافت پاسخ مطلوب از خوانندگان موفق هستند.

در واقع، این بهترین راه برای بازاریابی محصولات و خدمات شما به مشتریان بالقوه است.  رپورتاژ اگهی پدیده جدیدی نیست، بلکه نقش مهمی را در بازاریابی محصولات و خدمات ایفا می کند.

منبع » affde

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر