0

طرح اشترکی یا همان کرایه سخت افزاری اپل در سال 2022

اپل

طرح اشتراک سخت افزاری اپل 

در اوایل این هفته، صنعت لوازم الکترونیکی مصرفی پس از گزارشی مبنی بر اینکه اپل در حال بررسی یک سرویس اشتراک سخت افزاری است، دچار سردرگمی شد. به بیان ساده، apple می ‌خواهد سرویسی شبیه به نتفلیکس راه ‌اندازی کند، اما سرویسی که به جای فیلم ‌ها و برنامه ‌های تلویزیونی، از آیفون و مک‌ ها استفاده می‌ کند. در واقع، این سرویس شامل فیلم، سریال، و برنامه های تلویزیونی هم می شود، اما در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. با این حال، اپل قصد دارد کاری بیش از اجاره سخت افزار های لاکچری خود با این سرویس انجام دهد.

گزارش به روز شده بلومبرگ اضافه می کند که ظاهراً اپل خدمات خود مانند اپل وان (Apple One) و اپل کر (Apple Care) را با سرویس اشتراک خود همراه خواهد کرد. اگر همه چیز خوب پیش برود، apple این سرویس را اواخر امسال راه اندازی خواهد کرد. جالب اینجاست که تونی ساکوناگی، تحلیلگر، این ایده را در سال 2016 مطرح کرد و آن را به عنوان استراتژی ای مطرح کرد که می تواند اپل را به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کند. اپل در حال حاضر بدون اجرای این ترفند حول ارزش بازار 3 تریلیون دلاری حرکت می‌کند، اما همچنان این راهکار یک پیشنهاد قانع‌ کننده به نظر می‌ رسد.

اجاره ای که تماماً به برند مربوط می شود

این سرویس یک برنامه ی مبتنی بر اشتراک برای فروش بیشتر سخت‌ افزار، شبیه به یک حرکت پول ‌ساز دیگر برای اپل به نظر می‌رسد. اما نادیده گرفتن جذابیت اجاره در اینجا دشوار است. اپل اساساً در حال ارائه ی خدماتی است که به علاقه ‌مندان اجازه می ‌دهد تا با پرداخت هزینه ‌ای ناچیز برای مالکیت موقت، آیفون را اجاره کنند و برای مدتی آن را آزمایش کنند.

من سرویس اشتراک سخت افزاری خیالی اپل (در حال حاضر) را برای گورساخی میگلانی، دانشجویی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در روانشناسی بالینی دنبال می کند، ارائه کردم. او به دلیل بسته بودن اکوسیستم نرم ‌افزاری، علاقه ی خاصی به اجاره کردن آیفون نداشت، اما به دلیل تجربه ی نرم ‌افزاری روان و عمر باتری عالی، تمایل خود را برای اجاره ی یک مک ابراز کرد. میگلانی افزود: «می‌توانم تصور کنم که بسیاری از همکلاسی ‌هایم به فکر اجاره کردن جدید ترین آیفون هستند و آن را در سراسر رسانه ‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارند.”

تصور اینکه هم ‌اکنون جمعیتی از کاربران وجود دارد – به‌ویژه نسل جوان باهوش رسانه ‌ای اجتماعی که عاشق آیفون ‌های خود هستند – که آماده هستند تا محصولات اپل را برای مدتی طولانی در دست بگیرند تا در اینستاگرام و اسنپ چت فالور و لایک های بیشتری بگیرند. کارگران نیز از این جذابیت مصون نیستند و در مورد افراد مشهور نیز همینطور است. به همین دلیل است که جای نشان سیب گاز زده ی apple برروی تعداد زیادی از لوازم جانبی آیفون برای نشان دادن این لوگوی معروف، به خصوص در آیفون ‌ها، بر روی محصولات خالی گذاشته می شود تا این لوگو در تمام شرایط جلوی چشم قرار بگیرد.

با این حال، این یک مفهوم فرضی نیست. تحقیقات دانشگاه دوک از سال 2008 این موضوع را ثابت کرده است که لوگو می تواند باعث شود تا شما متفاوت بیندیشد. مارتین لیندستروم، نویسنده کتاب برندواشد (Brandwashed)، اپل را به عنوان نمونه ی کاملی از شستشوی برند (مشابه شستشوی مغزی)، انتخاب کرد. لیندستروم در نظریه ای که در سال 2019 در نیویورک تایمز منتشر شد، فرقه ‌ای را توضیح داد که apple حول محصولات خود ساخته است. در داستان دیگری برای کمپانی فست، او جذابیت اپل را به سخت افزار چشم نواز و اجتماعی بودن به عنوان یک برند نسبت داد.

خوب، این سرویس در مورد ارائه ی خدمات نیز هست

یک آیفون فقط در مورد سخت افزار نیست، بلکه مجموع خدمات داخلی سریع و پاداش را نیز شامل می شود. بهترین مثال برای این موضوع، نرم افزارiMessage است، به خصوص در ایالات متحده. و حتی اگر اپل خدمات را فراتر از مجموعه ی سخت افزاری خود گسترش دهد، برخی از قابلیت های جالب را در خارج از آن محدود می کند. به عنوان مثال صدای استریو با دالبی اتمز (Dolby Atmos) را در نظر بگیرید که از طریق apple موزیک به ایرپاد ها محدود می شود.

اپل

خدمات اپل، به تنهایی، خدمات خوبی را ارائه می دهند، حتی اگر نتوانند تمامی رقبای خود را شکست بدهند. اپل فیتنس پلاس موفقیت بزرگی بوده است و محتوای تلویزیون apple آن اکنون برای کسب افتخارات برتر صنعت سرگرمی رقابت می کند. تنها در سال 2022، اپل شش نامزدی جایزه اسکار را به دست آورد که CODA برای بهترین فیلم موفق به دریافت جایزه شد.

با iCloud+، اپل برخی از ابزارهای راحت مانند Hide My Email، Private Relay، و Home Kit Secure Video را به مخاطبان آگاه از حریم خصوصی خود ارائه می دهد. تمام خدمات ذکر شده به عنوان بخشی از بسته ی نرم افزاری “اپل وان” ارائه می شود که اپل قصد دارد با سرویس اشتراک سخت افزاری خود ارائه دهد.

تا کنون، کاربرانی که قصد داشتند خدمات apple را با شکوه تمام تجربه کنند، مجبور شدند روی سخت افزار گران قیمت اپل سرمایه گذاری کنند. یک سرویس اجاره این عامل بازدارنده را حذف می کند و مسیری مقرون به صرفه برای تجربه همه ی آنها به عنوان یک معامله ی سر بسته باز می کند. و حتی اگر تنها درصد کمی از آزمایش‌کنندگان تحت تأثیر مثبت تجربه ی کوتاه اجاره ‌ای خود قرار بگیرند، این اتفاق به خوبی می‌تواند آنها را به یک مشترک طولانی‌ مدت اپل تبدیل کند (و احتمالاً یک مشتری مادام العمر در اکوسیستم اپل).

خانه ای برای محصولات قدیمی و بازسازی شده

اما آیا بازار برای سرویس اشتراک سخت افزاری اپل آماده است؟ برای دریافت پاسخ این سوال، مستقیماً به سراغ یک فروشنده رفتم. سانیل موتوانی، مالک یک فروشگاه مجاز اپل که از روزهای عرضه ی آیفون 3GS، سخت ‌افزار اپل را در منطقه ‌ای لوکس در دهلی نو می‌فروشد، امیدهای متفاوتی را برای برنامه ‌های اشتراک سخت ‌افزار apple دارد.

اپل

موتوانی می‌گوید گجت ‌های اپل، به‌ویژه آیفون ‌ها، در حال حاضر با طرح‌ های تهاجمی مانند تامین مالی با نرخ بهره ی صفر در دسترس هستند، در حالی که طرح ارتقای آیفون به مدل های بالاتر نیز روشی کم ‌هزینه برای داشتن آخرین مدل تلفن ‌های اپل یا مک است. با وجود ارزش و محبوبیت بالای آنها در بین نسل جدید، اکثر مردم در واقع مایلند به جای اجاره ی آن برای چند ماه، صاحب دستگاه شوند.

سخت افزار جدید اپل نیز با قیمت گزافی عرضه می شود. اما قطعاً بازاری وجود دارد که می خواهد اکوسیستم نرم افزاری را تجربه کند، بدون اینکه به آخرین ترفند های سخت افزاری اهمیت دهد. موتوانی خاطر نشان کرد: اگر اپل برای افزایش خدمات اشتراک سخت افزاری خود بر روی واحد های بازسازی شده و آیفون های نسل قبلی تمرکز کند، می تواند بدون اینکه با مشکلی در عرضه مواجه شود و خریداران علاقه مند را با قیمت اجاره ی بسیار بالا، طعم نام تجاری خود را به کاربران نشان دهد. “

موتوانی با نگاهی عمیق‌تر در اقتصاد یک سرویس اشتراک سخت‌افزاری، اضافه کرد که همیشه خطر آسیب رساندن به محصول و پرداخت هزینه ی گزاف برای آن وجود دارد. apple می خواهد این سناریو را نیز در نظر داشته باشد، که ممکن است قیمت اجاره را حتی بیشتر کند. طبق گزارش بلومبرگ، اپل احتمالاً با یک عنصر اپل کر متصل به سرویس اشتراک، با این خطر برای خود و مشتری مقابله خواهد کرد.

اپل می تواند از بسیاری جهات برنده شود

اپل

اپل در مناطقی مانند آمریکای شمالی و چین سهم بزرگی از بازار را در اختیار دارد و در بازار رو به رشدی مانند هند، سال گذشته 48 درصد رشد کرده است. اپل آماده است تا از ماه آینده تولید جدید ترین آیفون های خود را در هند آغاز کند و طبق برآورد تحلیلگران، آیفون SE 3 نسبتاً مقرون به صرفه به تنهایی 25 درصد از محموله های خالص امسال را تامین خواهد کرد.

در بازار هایی مانند ایالات متحدهی آمریکا، کاربران بیشتری به جای پرداخت یکباره ی قیمت کامل گوشی، به دنبال خرید اقساطی آن هستند، و روندها در جاهای دیگر نیز چندان متفاوت نیست. بنابراین یک استراتژی اشتراک سخت افزاری واقعاً یک مفهوم بیگانه نخواهد بود. در بازار های در حال توسعه، قیمت به طور اتفاقی قوی ‌ترین متغیر در تأثیر گذاری بر خرید یک آیفون است. بیشتر از طراحی، ویژگی های نرم و یا سخت افزاری و حتی تصویر برند.

اجاره همه چیز را حل نمی کند، اما قطعا برای برخی ارزش تجربه کردن را دارد. مخصوصاً زمانی که با تمام دردسر های یک سیستم تامین مالی همراه نباشد و خطر گیر افتادن با یک محصول نامطلوب را به همراه نداشته باشد. اپل در اینجا فرصت بیشتری برای بردن دارد تا اینکه چیزی را از دست بدهد. حتی اگر فردی پس از اجاره ی کوتاه مدت آیفون، وفاداری به گوشی هوشمند خود را تغییر ندهد، اما در نهایت از اپل موزیک یا تلویزیون apple خوشش بیاید، این شرکت برای خود یک مشترک پولی به دست می آورد، و این به خودی خود یک برد است.

digitaltrends

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر