0

معرفی بهترین و مناسب ترین کفش مخصوص دویدن زیر 100 دلار در سال 2023

کفش مخصوص دویدن

 کفش مخصوص دویدن

همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که شما باید زمان مناسبی را برای خرید کفش های دویدن صرف کنید.

لازم به ذکر است که اکثر برند های تولید کفش ورزشی محصولات جدیدی را با سرعتی که قبلا وجود نداشت تولید می کنند. این فقط در مورد کفش مخصوص دویدن سطح بالایی که دارای زیره های میانی سبک فانتزی هستند، صدق نمی کند، بلکه ما می توانیم این کیفیت را در کفش های زیر 100 دلاری نیز مشاهده کنیم.

مدت های زیادی بود که بسیاری از مارک ها تمایلی به تولید کفش مخصوص دویدن نداشتند، به استثنای adidas Duramo ، Saucony Cohesion و Nike Downshifter که محصولات محبوب بسیار زیادی را تولید می کنند.

در گذشته تولید کفش های 100 دلاری بسیار بد به نظر می رسیدند، ولی هم اکنون با تولید آن ها طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده اند.

در سال 2022 بسیاری از برند ها مجموعه ی قابل توجهی از محصولات اقتصادی را ارائه دادند. برند آدیداس برای شروع یک مجموعه ی معتبر زیر 100 دلاری را ارائه داد که هنوز هم مدل های جدید بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد.

در اینجا بسیار ی از معتبرترین و مناسب ترین کفش ها را به شما معرفی می کنیم:

 1. Nike Air Zoom Winflo 8
 کفش مخصوص دویدن

مدل Winflo 8 دارای Zoom Air در جلوی پا و یک کفه ی میانی فوم EVA برای بالشتک پذیری است.

از طرفی Winflo در طول سال ها ارتقاء های متعددی را دریافت کرده است و با  Winflo 8هیچ تفاوتی ندارد. آن دارای زیره های میانی یکسانی می باشد. رویه ی جدیدی که در آن ها به کار رفته، نسبت به مدل 7 پیشرفته تر است.

همچنین لازم به ذکر است بدانید موادی که در قسمت پنجه ی این کفش به کار رفته به عنوان یک سپر محافظتی عمل می کند.

Winflo’s با قیمت 90 دلار به فروش می رسد.

پشته ی فوم EVA ای که در این کفش به کار رفته، بالشتک Zoom Air را تکمیل می کند و Winflo را تبدیل به یک کفش مخصوص دویدن روزانه کرده است که آن برای تمرین های کمی سریع بسیار ایده آل به نظر می رسد. از طرفی این کفش دارای زیره ی لاستیکی بسیار خوبی است که کشش و محافظت قابل اعتمادی را به وجود می آورد.

 1. adidas Duramo 10
 کفش مخصوص دویدن

مدل Duramo 10 یک کفش مخصوص دویدن 65 دلاری است که در این دوره از تورمی که وجود دارد، از قیمت بسیار عالی ای برخوردار می باشد.

در ابتدا ایده ای که برای تولید این کفش در نظر گرفته شده بود، برای دویدن نبود اما به دلیل داشتن چند ویژگی منحصر به فرد آن را تبدیل به یک کفش مخصوص دویدن مناسب برای فعالیت های روزمره کرده است.

با وجود اینکه در زیره ی میانی این کفش از مواد با تکنولوژی بالا استفاده نشده است، اما پشته ی فوم EVA به اندازه ی کافی برای دویدن در مسافت های کوتاه و تمرینات بر روی تردمیل بسیار عالی به نظر می رسد.

لازم به ذکر است که رویه ی مشبکی که در روی آن قرار گرفته، نسبت به قیمتش مجهزتر است و از پاشنه ی بالشتک مانندی برخوردار می باشد.

 1. Asics Gel-Excite 8
 کفش مخصوص دویدن

تفاوت بسیار زیادی بین مدل های Gel-Contend 7 و Gel-Excite 8 وجود ندارد. هر دو مدل دارای یک زیره ی فوم مانند Amplifoam هستند و همچنین هر دو کفش مجهز به کفی Ortholite نیز می باشند.

از طرفی تفاوت قیمت 10 دلاری نیز بین این دو کفش وجود دارد.

لازم به ذکر است که بیشترین تفاوت را می توان در طراحی بالای ژل Gel-Excite 8 مشاهده کرد. در پوسته ی آن از روکش های بدون دوخت استفاده شده و همین امر باعث ایجاد یک ظاهر مدرن تری نیز شده است.

Asics Gel Excite 8 با قیمت پیشنهادی 75 دلار از ارزش بسیار خوبی برخوردار می باشد. Excite 8 از زیره به بالا باز طراحی شده است و به همین دلیل هیچ قطعه ی مشترکی با Excite 7 ندارد.

 1. Nike Downshifter 11
 کفش مخصوص دویدن

مدل Downshifter 11 یک کفش از برند نایک است که با قیمت 60 دلار به فروش می رسد و بسیار طرفداران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است.

شاید برای خیلی ها بسیار تعجب آور است که برند نایک مدل های کفش زیر 100 دلار را به فروش می رساند. مدل Downshifter یکی از آن ها به حساب می آید که نزدیک به یک دهه است که در خط تولید نایک قرار گرفته است. این یکی از بهترین کفش مخصوص دویدن نایک به حساب می آید که از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد. در گذشته مدل Nike Dart بهترین کفش بدون حاشیه بود، اما بعد از گذشت 12 سال از تولید آن بالاخره در سال 2017 متوقف شد.

در مدل Downshifter هیچ اجزای فوم فانتزی وجود ندارد. آن فقط دارای یک کفی وسط فوم راحت می باشد که از رویه ی بدون درز برخوردار است. همچنین این یک کفش کاربردی و روزمره محسوب می شود.

زیره ی لاستیکی و تیغه های داخل آن سبب شده است که مدل کفش Downshifter بسیار بادوام به نظر برسد. در سال گذشته مدل Downshifter 10 یک به روز رسانی را انجام داده است که در این به روز رسانی از Vaporfly الهام گرفته شده است. همچنین مدلDownshifter 11  دارای رویه ی بسیار متفاوتی می باشد که تغییر بسیار زیادی را در آن انجام داده است.

در رویه ی این کفش از توری های بسیار نازکی استفاده شده است. پانل های میانی ای که در این کفش به کار رفته نیز برای خنک نگه داشتن پا در طول دویدن تعبیه شده که بسیار عالی به نظر می رسد.

 1. New Balance Fresh Foam 680 V7
 کفش مخصوص دویدن

مدلNew Balance Arishi V3  دارای کفی میانی Fresh Foam می باشد. این کفش به دلیل داشتن قیمت 70 دلاری آن را به یک پیشنهاد جذاب تبدیل کرده است.

از طرفی مدل 680 V7 از قیمت 10 دلاری بیشتری نسبت به Arishi برخوردار می باشد که آن را تبدیل به یک انتخاب بهتر کرده است. این کفش دارای زیره ی Fresh Foam با چگالی دوگانه و رویه ی ساختار یافته تر است.

مدل های 680 و Arishi نیز اساسا با هم تفاوت بسیار زیادی دارند. Arishi کفشی است که برای دویدن های سریع بسیار مناسب می باشد، در حالی که 680 برای دویدن و تمرین روزمره بسیار عالی به نظر می رسد.

از طرفی اگر زیره ی میانی و زیره ی کامل چگالی دوگانه آن از بین نرود، در این صورت 680 V7’s دارای وزن 9.5 انسی می باشد که دو انس نسبت به Arishi سنگین تر است.

 1. Saucony Cohesion 14
 کفش مخصوص دویدن

مدل Cohesion یک کفش مقرون به صرفه محسوب می شود. همچنین می توان گفت که Cohesion 14 یک کفش اقتصادی بسیار عالی به نظر می رسد. لازم به ذکر است که این کفش از رویه ی بسیار محکم و مناسبی برخوردار می باشد. آن بسیار بادوام است و دارای وزن 19 انسی می باشد که بسیار سبک وزن به نظر می آید.

شما می توانید این کفش را به قیمت 60 دلار خریداری کنید و برای تهیه ی یک جفت کفش نیازی به پرداخت هزینه ی گزاف ندارید.

 1. Asics Hyper Speed
 کفش مخصوص دویدن

مدل Asics Hyper Speed یک کفش سرعتی محسوب می شود. از طرفی این کفش به دلیل داشتن بالشتک محکمی که دارد، آن را تبدیل به یک کفش عالی برای دویدن در مسابقات سریع کرده است.

پشته ی میانی به کار رفته در قسمت جلو و عقب این کفش بیش از 20 میلی متر می باشد. از طرفی شایان ذکر است که خاصیت بالشتک بودن آن باعث می شود تا سرعت 10K آن را بر روی پاهای خود احساس نکنید. در عین حال این کفش به دلیل استحکام بیشتری که دارد، برای دویدن در سرعت های بالا بسیار مناسب به نظر می رسد.

 کفش مخصوص دویدن

از طرفی می توان گفت که Hyper Speed دارای زیره ی فوم EVA تک چگالی است، در حالی که آن از زیره ی بسیار محکمی نیز برخوردار می باشد. همچنین شایان ذکر است که بیشتر کارهای انتقالی توسط پا انجام می شود.

در بالای زیره ی میانی یک رویه ی فوق العاده ای وجود دارد که باعث می شود فضای داخلی صاف به نظر برسد.

 1.  Nike Flex Experience Run 10
 کفش مخصوص دویدن

مدل Flex Experience Run در طراحی زیره و رویه از Nike Free’s الهام گرفته است. اگر شما دوست دارید که زیره ی میانی کفش از انعطاف پذیری بسیار بیشتری برخوردار باشد، مدل Flex Experience همان چیزی است که شما باید آن را بخرید.

این کفش به دلیل رویه ی نرم و منعطفی که با زیره ی میانی دارد، آن را بسیار انعطاف پذیر کرده است و هیچ گونه لایه ی اضافی ای در آن وجود ندارد.

 1. Nike Renew Run 2
 کفش مخصوص دویدن

مدل Nike Renew Run 2 بسیار ارزان قیمت تر از  React Infinity می باشد، با این تفاوت که در زیره ی میانی آن به جای React از فوم EVA استفاده شده است.

این کفش برای دویدن روزانه و لباس های غیر رسمی نیز بسیار مناسب به نظر می رسد.

زیره ی میانی بالشتکی آن توسط یک زیره ی لاستیکی دو تکه برای کشش و دوامیت بیشتر محافظت می شود.

 1. adidas EQ21 Run
 کفش مخصوص دویدن

در طراحی این مدل کفش از Ultraboost و Solarboost الهام گرفته شده است، به طوری که در قسمت پلاستیکی میانی پا از Boost و در بقیه ی قسمت های رویه از Solarglide و Solarboost استفاده شده است.

برخلاف مدل های آدیداس با قیمت بالاتر، این مدل دارای زیره ی میانی Boost نیست، بلکه از ‘Bounce’ EVA ساخته شده اند. از طرفی شایان ذکر است که این کفش برای استفاده روزانه بسیار راحت به نظر می رسد.

همچنین این کفش دارای زیره ی کامل لاستیکی است که برای کشش بسیار بادوام می باشد.

 1. Saucony Cohesion TR 14
 کفش مخصوص دویدن

مدل TR 14 دارای طراحی یکسان رویه و زیره ی میانی مانند Cohesion می باشد.

بنابراین بهتر است که مدل TR 14 را در شیب های ملایم تری استفاده کنید.

لینک منبع: solereview

ترجمه اختصاص از همه چی اینجاست

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر