0

فاصله بین دو دکلره باید چقدر باشد؟ بهترین زمان برای دکلره مجدد مو؟

دکلره

 دکلره

یکی از روش های رایج برای گرفتن سفیدی موها و رنگ های فانتزی و روشن، استفاده از دکلره می باشد. انجام زیاد دکلره باعث آسیب به موها و تضعیف ریشه آن می شود. به همین دلیل در صورت تکرار مجدد، باید فاصله بین دو دکلره رعایت شود تا از ریزش و آسیب به موها نیز جلوگیری شود.

بهترین زمان برای دکلره مجدد مو

بهترین فاصله بین دو دکلره، پس از گذشت 4 هفته از انجام اولین دکلره می باشد. به طور معمول موها بین 8 تا 12 میلیمتر در ماه رشد می کنند، به همین دلیل بهتر است در این زمان از دکلره مجدد و آسیب به موها جلوگیری کنید. همچنین برای اینکه دکلره مجدد، موهای جدید را نیز بپوشاند، بهتر است یک ماه صبر کنید. می توان گفت ارتباط مستقیمی بین میزان آسیب به مو و روشن شدن آنها وجود دارد؛ در صورت روشن تر شدن موها، میزان آسیب به آنها نیز بیشتر می شود.

نحوه کاهش عوارض دکلره مو

از آنجا که دکلره باعث تضعیف ریشه مو و در نهایت ریزش آن می شود، بهتر است از انجام آن صرف نظر کنید. اما در صورت انجام، می توانید با رعایت نکات زیر از عوارض آن بکاهید:

 1. در طی سال یک تا دو بار بیشتر از دکلره استفاده نکنید؛ زیرا فاصله بین دو دکلره فرصتی برای رشد موهای مجدد خواهد بود. با این حال انجام زیاد دکلره باعث خشکی و شکنندگی موها می شود.
 2. بهتر است برای جلوگیری از حساسیت های ایجاد شده ناشی از دکلره مو، قبل از انجام آن تست حساسیت انجام دهید. به این صورت که مواد دکلره را بر روی قسمت کوچکی از موها قرار داده و در صورت التهاب و خارش و حتی تورم پوست سر، از انجام آن خودداری کنید.
 3. استفاده از شامپوهای ملایم و نرم کننده پس از انجام دکلره توصیه می شود؛ این کار باعث لطافت موها و راحت شانه کردن آنها می شود.
 4. پس از استحمام مقداری لوسیون و یا روغن های مخصوص برای موهای رنگ شده را بر روی موهای خود بمالید تا به حالت اولیه خود بازگردند.
 5. برای حالت دادن به موها به هیچ عنوان از باد گرم سشوار، اسپری های حالت دهنده و اتوی مو استفاده نکنید، زیرا باعث شکنندگی و آسیب به موها می شود.

دکلره

نحوه انجام دکلره مو:

برای انجام دکلره مو بهتر است به سالن های زیبایی معتبر و مجرب و افرادی که مهارت و تخصص این کار را دارند، مراجعه کنید. سعی کنید برای این کار افرادی را انتخاب کنید که مهارت های خود را از آموزشگاه های معتبر و مجرب چون آموزشگاه رنگ مو تخصصی هستی آکادمی کسب کرده اند.

 • برای دکلره مو بهتر است از اکسیدان های 12% برای موهای ضخیم و اکسیدان 9% برای موهای نازک استفاده کنید.
 • ابتدا پودر دکلره را با اکسیدان مورد نظر مخلوط کرده تا به صورت مایعی غلیظ در آید.
 • در این مرحله موها را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده و برای مواد گذاری باید 2 سانت از ریشه موها فاصله دهیم.
 • حال ساقه مو را به مواد آغشته کرده و برای جلوگیری از نشتی مواد به زمینه موها از چند تکه پنبه بین موها استفاده می کنیم.
 • مدت زمان لازم برای رنگ گرفتن موها به ضخامت و مقاومت موها بستگی دارد.
 • به صورت معمول پس از گذشت نیم ساعت، بهتر است موهای آغشته به مواد را به طور کامل بشوییم. در این مرحله برای تکرار مجدد، مواد دکلره را با اکسیدان شماره 1 مخلوط کرده و ریشه و ساقه مو را با هم رنگ می کنیم.
 • حال موها را به صورت مرتب چک می کنیم و پس از رسیدن به پایه مورد نظر با رنگساژ، موها را رنگ می کنیم.

دقت کنید هنگام رنگ کردن موها با دکلره، باید به صورت مرتب موها را چک کنید و زمانی که تکه ای از مو را کشیدید و کش آمد باید بلافاصله موها را آبکشی کنید. در صورت ماندگاری بیشتر مواد بر روی موها، باعث سوختگی آن می شود.

دکلره

نکات مهم هنگام شارژ مجدد دکلره

موارد بسیاری برای دکلره مجدد وجود دارد که در صورت رعایت آنها، از آسیب جدی به موها جلوگیری می شود؛ در ادامه به معرفی این نکات اشاره می کنیم:

 1. به دلیل نازک بودن و ضخامت کمتر ریشه مو نسبت به ساقه مو، ابتدا مواد دکلره بر روی ساقه مو و سپس بر روی ریشه موها گذاشته می شود. همچنین ریشه مو زودتر از ساقه مو رنگ گرفته و روشن می شود.
 2. اکثر اوقات ریشه موها را پس از آغشته کردن تمام موها به مواد دکلره، داخل فویل قرار دهید؛ پس از گذشت زمان لازم موها را با آب بشویید و سپس از ماسک موهای مغذی برای تقویت آن استفاده کنید.
 3. به هیچ عنوان هنگام دکلره کردن مو با فویل، مواد را غلیظ درست نکنید؛ زیرا این کار باعث پف کردن مواد زیر فویل و نارنجی شدن ریشه موها می شود.
 4. با رعایت فاصله بین دو دکلره و انجام مجدد آن، از مواد مخصوص جهت مراقبت از موها چون قطره آنتی دمیج و روغن آرگان استفاده کنید.
 5. هنگام مواد گذاری و آغشته کردن تمام موها به مواد می توانید از قلم مو، انگشتان دست و حتی شانه های ساده کمک بگیرید.
 6. هنگام دکلره موها صبر کنید تا از مرحله قرمز و نارنجی بگذرد و سپس موهای خود را بشویید؛ تا پس از رعایت فاصله بین دو دکلره و انجام مجدد آن، موها به پایه بالاتری برسد.
 7. اگر پس از انجام دکلره متوجه رنگ نگرفتن برخی از قسمت های موی خود شدید، از روش سوم که همان استفاده از شامپوهای شیمیایی است، استفاده کنید.
 8. برای انتخاب رنگ های نقره ای، دودی، سفید یخی و رنگ های روشن باید پایه دکلره به شماره 10 برسد. بنابراین مرحله دوم دکلره را باید پس از گذشت زمان مناسب انجام دهید. بهتر است وارد شدن آسیب کمتر به موها، این مراحل را به تدریج انجام دهید.
 9. از قرار دادن موهای دکلره شده در زیر کلاه پلاستیکی خودداری کنید، زیرا مواد دکلره زیر کلاه خشک شده و اثری بر روی موها ندارد. همچنین ظرافت و حالت اولیه موها زیر کلاه از بین خواهد رفت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر