0

7 رنگ کت و شلوار مردانه که ارزش افزودن به مجموعه کت و شلوارهایتان را دارد

 کت و شلوار مردانه

 کت و شلوار مردانه

وقتی به لباس های رسمی فکر می کنیم، رنگ هایی که ذاتاً به ذهنمان خطور می کند زغالی و سرمه ای هستند. سنتی، ایمن و همه‌کاره، هر دو رنگ نمایانگر اکثریت قریب به اتفاق کت و شلوارهایی هستند که امروزه به فروش می‌رسند، اما تعداد زیادی تن رنگ دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

به دلیل پذیرش گسترده ی آنها در محل کار، کت و شلوارهای زغالی و سرمه ای رنگ کاربرد بیشتری دارند. البته، وقتی به خوبی دوخته شوند، می‌توانند خیره‌کننده به نظر برسند، اما مواردی وجود دارد که تنالیته‌های متفاوت می‌تواند سطح کت و شلوار را بالا ببرد و کت و شلوار شما را از یکنواختی به خارق‌العادگی ارتقا دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، رنگ‌های مختلفی از  کت و شلوار مردانه را در اینجا لیست کرده‌ و توصیه‌هایی در مورد نحوه و زمان پوشیدن آن‌ها ارائه کرده‌ایم تا به کمد لباس شما پویایی و فردیت بیشتری ببخشد.

کت و شلوار سیاه

 کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مشکی چیزی شبیه معما است زیرا در حالی که وقتی به درستی دوخته می شود می تواند بسیار نرم به نظر برسد، اما این واقعیت که یونیفرم استاندارد برای مراسم تشییع جنازه است، بسیاری از افراد را از پوشیدن آن ناامید می کند. اما وقتی مشکی مدت‌هاست که رنگ مورد علاقه‌ی لباس‌های مد بوده است، چرا برای کمد لباس‌هایی که الهام‌گرفته‌ از لباس‌های مجلل‌تر نیز هستند، نباشد؟ ما فکر می کنیم که پاسخ در نحوه استایل شما نهفته است.

به طور سنتی، کت و شلوار مشکی مات تک سینه و تک دکمه با پیراهن سفید یقه پهن کلاسیک، کراوات مشکی و مربع جیب سفید، و با یکنواختی و تک رنگ پوشیده می‌شود. وقتی  کت و شلوار مردانه باریک است، این روش عالی است، اما شما نیاز دارید که شکل آن با محیط و کاربرد مطابقت داشته باشد. همچنین در هر جایی به جز رسمی ترین محیط، بسیار نامناسب است.

یک نگاه بسیار ساده تر این است که پیراهن و کراوات سفید را با یک پیراهن مشکی، ژاکت باریک یا پلیور بافتنی با رنگ زغالی عوض کنید. به این ترتیب ظاهر خود را نرم می‌کنید، بافت‌ها را از بین می‌برید و آن را بسیار شیک و خاص می‌کنید.

 کت و شلوار مردانه زغالی

 کت و شلوار مردانه

به سختی می توان زغالی را به عنوان یک رنگ تک رنگ تعریف کرد، زیرا انواع رنگ ها و تفاوت های ظریف زیادی در این محبوب ترین تنالیته ی کت و شلوار وجود دارد. بهتر است بگوییم که شما نمی‌توانید به اندازه کافی کت و شلوار ذغالی داشته باشید، زیرا آنها نه تنها برای یک محیط اداری روزانه، بلکه برای ظاهرهای غیررسمی نیز عالی هستند.

اینکه آیا رنگ‌های زغالی روشن‌تر یا تیره‌تر را ترجیح می‌دهید به خودتان بستگی دارد (معمولاً، هرچه رنگ تیره‌تر باشد، زیبایی ‌شناسی آن بیشتر است)، اما نکته مهم پارچه است. بدون توجه به اینکه از چه کت و شلواری صحبت می کنید، برش باید به همان اندازه تمیز باشد، اما با استفاده از پشم و یا یک پارچه براق صاف، نتیجه یک  کت و شلوار مردانه فاجعه است.

در عوض، شما می خواهید به سراغ پارچه ای بروید که بافتی داشته باشد، با تفاوت های ظریف رنگی جالب. فلانل برای این کار ایده‌آل است، زیرا از نخ‌های الیاف شانه نشده ای بافته می‌شود که الیاف پشم طولانی‌تری را حفظ می‌کند و از این رو پوشش ملانژی دارد. این بافت واقعا رنگ های زغالی را زنده می کند و برای  کت و شلوار مردانه پاییزی/زمستانی یا پوشیدن به صورت جداگانه ایده آل است.

کت و شلوار سرمه ای

 کت و شلوار مردانه

یک رنگ غیرقابل مذاکره برای دوخت یک مجموعه  کت و شلوار مردانه، سرمه ای یک رنگ اساسی و ضروری برای کت و شلوار است. برخلاف زغالی که وقتی پارچه ی آن کمی درخشش دارد، صاف و ارزان به نظر می رسد، سرمه ای می تواند از یک پارچه ی براق استفاده کند. همانطور که گفته شد، رنگ سرمه ای مات ظاهر و بافتی تقریباً «خشک» دارد که می تواند در ماه های تابستان نیز عالی به نظر برسد.

کت و شلوارهای سرمه ای بهترین گزینه برای کنتراست شفاف با یک پیراهن سفید هستند؛ یا در صورت عدم وجود آن، رنگ آبی آسمانی برای آنها مناسب است. از آنجایی که این رنگ همه کاره است، به شما امکان می دهد رنگ های کنتراست برجسته ای را در کراوات و جیب خود استفاده کنید، بنابراین خجالتی نباشید. درخشش ابریشم نارنجی، زرد یا قرمز می تواند در برابر پیچیدگی های غنی پارچه های پشمی معجزه کند.

جایی که مردم گاهی اوقات با  کت و شلوار مردانه سرمه ای دست و پنجه نرم می کنند، انتخاب کفش است کفش های مشکی یک گزینه بی خطر هستند، اما از پوشیدن رنگ های برنزه یا جگری، قهوه ای روشن یا تیره نترسید زیرا این رنگ ها همگی به خوبی رنگ سرمه ای را تکمیل می کنند.

کت و شلوار سبز

 کت و شلوار مردانه

با توجه به اینکه طول موج سبز به راحتی برای چشم انسان قابل مشاهده است، عجیب است که این رنگ در دنیای خیاطی محبوبیت بیشتری ندارد. رنگ های سبز تیره – زیتونی، جنگلی یا خزه ای – وقتی روی کت و شلوارهای کتانی به کار می روند عالی هستند. ماهیت اسلاب دار پارچه ی کتانی جلوه ی ملانژ زیبایی ایجاد می‌کند که واقعاً پیچیدگی‌های رنگ سبز را افزایش می‌دهد (کتانی رنگ را خیلی خوب می‌گیرد)، بنابراین برای ماه‌های گرم‌تر به دنبال مدل‌های تک سینه و بدون ساختار باشید.

این یک رنگ همه کاره است، و در حالی که رنگ‌های پررنگ می‌تواند مکمل آن باشد، ما پوشیدن رنگ‌های برنزه، بژ، سفید مایل به زرد و خاکی، برای ایجاد تعادل ملایم‌تری را پیشنهاد می‌کنیم.

کت و شلوار قهوه ای

 کت و شلوار مردانه

وقتی صحبت از  کت و شلوار مردانه قهوه ای می شود، تنها یک پاسخ ممکن وجود دارد: کتانی تنباکو رنگ. این رنگ بهترین راز خیاط های اروپایی است که کت و شلوارهای تابستانی رسمی و سنتی را با این رنگ از کت و شلوار دوخته و به مشتریان خود ارائه می کنند.

کتانی، به خصوص کتانی ایرلند و بلژیک، سبک وزن، قابل تنفس و با روکش طبیعی است که با افزایش سن پارچه بهتر می شود. مچاله شدن پارچه ی کت و شلوار نیز آسیبی به آن وارد نمیکند، در حالی که تنالیته ی تنباکو از ظرافت بالایی برخوردار است.

علاوه بر این، قهوه‌ای تنباکویی یک سبک است که با هر رنگ دیگری ست می‌شود. ما یک پیراهن سفید یا پاستلی را با کراوات بافتنی ابریشمی با رنگ یا طرح روشن‌تر پیشنهاد می‌کنیم و همچنین می توانید با یک جفت جیر قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای یا کت شلوار سرمه‌ای، ظاهرتان را حتی بهتر و زیباتر کنید.

از طرف دیگر، می توانید پیراهن و کراوات را کنار گذاشته و با یک تی شرت مرینوی مایل به سفید جلوه و زیبایی  کت و شلوار مردانه را حتی بیشتر به نمایش بگذارید.

کت و شلوار عاجی

 کت و شلوار مردانه

این رنگ معمولاً فقط با کت و شلوارهای تابستانی مرتبط است، رنگ عاجی یا مایل به سفید می تواند یک گزینه بسیار زیبا برای داشتن در میان مجموعه کت و شلوارهای شما باشد (فقط حواستان باید به تمیزی پارچه باشد). کت و شلوار عاجی بهترین ظاهر خود را در یک پارچه کتانی یا ترکیبی کتانی (اغلب پارچه ای که با پنبه یا ابریشم بافته می شود) نشان می دهد.

در حالی که رنگ سفید روشن می‌تواند بسیار به فضای کلاسیک نزدیک شود، رنگ عاج ملایم‌تر حسی سلطنتی به آن می‌دهد، در حالی که پارچه کتان شلخته بافتی غیر قابل استفاده‌تر از پشم ارائه می‌دهد. جورج لازنبی در فیلم سرویس مخفی اعلیحضرت نمونه‌ای عالی از  کت و شلوار مردانه کتانی تک سینه مدرن را می‌پوشد، همچنین لئوناردو دی کاپریو در نقش جی گتسبی نیز مثال مناسبی برای این رنگ از کت و شلوار است.

با یک پیراهن کتان و کراوات متضاد با رنگ سفید یا پاستلی ظاهر خود را تمیز نگه دارید، یا برای اینکه بیشترین کاربرد را از این رنگ ببرید، پلیور بافتنی با رنگ پاستلی راهی عالی برای افزودن رنگ کم/خنثی و بافت اضافی است.

کت و شلوار پاستلی

 کت و شلوار مردانه

بنا به دلایلی، حتی تصور  کت و شلوار مردانه پاستلی نیز در دل برخی از مردان ترس ایجاد می کند. گویی صرفاً فکر پوشیدن صورتی رژگونه، سبز پسته ای یا آبی آسمانی به نوعی هویت آنها را از بین می برد. جدای از آن، کت و شلوارهای با رنگ پاستلی، مردی با اعتماد به نفس و خلاق را نشان می‌دهند، که زیبایی ‌شناختی را به زیبایی های زمان قدیم پیوند میزند.

ما در اینجا هم از زرق و برق عجیب و غریب صحبت نمی کنیم. یک کت شلوار کتانی آبی یا پوسته تخم مرغی ظریف یا صورتی کم رنگ که با کراوات و جیب تیره تر پوشیده شده است، ظاهری زیبا و ساده است که برای استفاده ی تابستانی آماده است.

کتانی، بار دیگر، پارچه ی اصلی برای چنین رنگ‌هایی است، زیرا تکه ‌های پارچه، کیفیت بافتی را اضافه می‌کنند که از صاف به نظر رسیدن رنگ پاستلی جلوگیری می‌کند. برای مثالی خیره کننده از نحوه ی استفاده و پوشش درست آن، یک بار دیگر دی کاپریو را در گتسبی بزرگ ببینید، جایی که او را در حال شرکت در جشن تولد نیک کاراوی با یک کت شلوار صورتی کم رنگ تک سینه کامل همراه با کراوات بورگوندی و هلویی خواهید دید.

اگر آن ظاهر خیلی رسمی است، کراوات را رها کنید و یک پیراهن نخی سفید بپوشید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر