0

چگونه برای بلک فرایدی و دوشنبه سایبری در سال 2022 آماده شویم

 بلک فرایدی

 بلک فرایدی


بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه و دوشنبه سایبری به عنوان محبوب ترین دوره های فروش برای خرده فروشان در نظر گرفته شده است. پس از اینکه دوران همه گیری کووید 19 به صورت جزئی به پایان رسید، همچنان بیشتر شرکت ها بر روی پلتفرم های دیجیتالی تمرکز کرده اند. در این زمینه فروشگاه های آنلاین و خرده فروشان فرصتی بسیار عالی پیدا کردند تا بتوانند برای بلک فرایدی آماده شوند و نیازهای مصرف کنندگان را برآورده سازند.

در صورتی که شما فروشگاه دارید، باید برای این رویداد آماده شوید که در این صورت با افزایش فروش مواجه خواهید شد و سود بسیاری را نیز کسب خواهید کرد. بنابراین باید به یکسری عوامل توجه فرمایید که عبارتند از:

1- استراتژی کسب و کار

بهتر است به هنگام بررسی استراتژی کسب و کار خود بر روی همسویی تیم های توزیع، خدمات مشتری و IT خود تمرکز کنید. همسویی بین تیمی برای بلک فرایدی و دوشنبه سایبری بسیار مهم است. همه افراد شرکت کننده باید بدانند که چه کاری را باید در این فرایند انجام دهند. در حقیقت هدف این است که تمام تیم شرکت شما با یکدیگر همکاری کنند و با هماهنگ کار کردن با هم این اطمینان را بدست بیاورند که رویدادها به خوبی پیش می روند.

از طرفی شما باید برای انجام کارهای اضافی، کارکنان موقتی را استخدام کنید. برای مثال شما باید تعیین کنید که چه تیمی به پیام ها و یا بسته های مشتریان پاسخ دهد و اقلامی که فروخته اید را ارسال کند. همچنین شما باید مطمئن شوید که آن ها به خوبی آموزش دیده اند و آماده پاسخگویی به سفارش های اضافی هستند.

اگر شما می خواهید در بلک فرایدی و دوشنبه سایبری حضور فعالی داشته باشید، باید متخصصانی که در زمینه ی تجارت الکترونیک تجربه دارند را استخدام کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

2- مدیریت سهام

بهتر است تحقیق کرده و سهام جدید را از قبل تهیه کنید. شما می توانید از ابزارهای مختلف مدیریت سهام برای به دست آوردن بینش در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید از عملکرد دسته های محصولات در بازار اطمینان حاصل کنید. استفاده از ابزار می تواند نمای کلی از محبوب ترین آیتم ها را در اختیار شما قرار دهد. حتی برخی ابزارها نیز این توانایی را دارند که کلمات کلیدی با بهترین عملکرد را در اختیار شما قرار دهند. داشتن سهام های کافی به منظور فروش هایی که برای بلک فرایدی و دوشنبه سایبری در نظر گرفته اید، می تواند بسیار مهم باشد.

از طرفی بهتر است محصولات جدید را به سرعت فهرست بندی کنید، زیرا اگر شما بتوانید اقلام خودتان را به سرعت فهرست کنید، در این صورت زمان کافی و لازم را برای فروش خواهید داشت. اگر فهرست شما خیلی ضعیف است، می توانید فهرست هایی با تنوع جدید، تازه و بهینه شده را انتخاب کنید. برای مثال کلاه سبز می تواند به فروش کلاه زرد نیز کمک فراوانی کند.

3- اتوماسیون بسازید

زمان برای صاحبان کسب و کار بسیار ارزشمند است. برای اینکه شما بتوانید روابط تان را با مشتریان تان حفظ کنید، می توانید از اتوماسیون های کلیدی استفاده کنید. برای مثال شما می توانید ایمیل های خوش آمد گویی، ایمیل هایی برای سبد خرید، توصیه های مربوط به محصول مورد نظر و ایمیل های هدف گیری مجدد را ایجاد کنید. همچنین شما می توانید اتوماسیون هایی را تنظیم نمایید که بر اساس رفتار مشتریان تان باشد. در رقابت تجارت الکترونیک، اتوماسیون یک راه بسیار مناسب برای موفقیت شما محسوب می شود.

همچننی اتوماسیون باعث می شود که شما در وقت تان صرفه جویی کنید و این امر سبب خواهد شد تا کارایی تان افزایش یابد. آن کارهای روزمره شما را سریع ‌تر، بهتر و در سطح رضایت ‌بخش ‌تری انجام می ‌دهد. هر چه بیشتر کار کنید، سود بیشتری عایدتان می شود. همچنین مشتریان شما می توانند آنچه را که دوست دارند، سریع تر پیدا کنند و اقدام به خرید کنند.

 بلک فرایدی

4- لیست های فعلی خود را بهینه سازی کنید

بهتر است لیست های خودتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که جذاب هستند. همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید عناوینی که استفاده می کنید، شامل کلمات کلیدی باشند.

تصاویری با کیفیت بالا را به لیست های خودتان اضافه کنید تا بتوانید توجه مشتریان را به سمت خودتان جلب نمایید. از طرفی به یاد داشته باشید بهترین راه این است که بر روی عکس های با کیفیت و واضح برای محصولات تان تمرکز کنید، به خصوص اگر در بازار رقابتی حضور دارید.

همچنین بهتر است توضیحات دقیقی از محصولات تان ارائه دهید و ویژگی های ضروری آن را برجسته نمایید. مزایای محصول را برای بهبود عملکرد، جذب مشتریان بیشتر، افزایش فروش و کسب سود بیشتر ذکر کنید. 

5- با قیمت گذاری مناسب بر روی محصولات خود، مشتریان را به سمت خود جذب کنید 


مدیریت قیمت برای بلک فرایدی و دوشنبه سایبری بسیار ضروری به نظر می رسد. این رویدادها شامل تخفیف های بسیار زیادی می باشند که در آن ها مصرف کنندگان قیمت های شما را با رقبای شما مقایسه می کنند. به همین دلیل باید برای جذب مشتری قیمت های مناسبی را تعیین کنید.

بهترین راه این است که قیمت های رقبای خودتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که هنوز در بازار رقابتی حضور دارید. به عنوان مثال، اگر در آمازون هستید، نرم افزار قیمت گذاری مجدد آمازون را در نظر بگیرید. به همین ترتیب، اگر شما در eBay هستید، بر روی استفاده از eBay Strikethrough Pricing تمرکز کنید.

از طرفی بهتر است وقت تان را صرف بررسی قیمت های خودتان کنید، به خصوص قبل از اینکه معاملات به اوج خود برسند. تا جایی که می توانید از قیمت گذاری مجدد محصولات در بلک فرایدی و دوشنبه سایبری خودداری نمایید.

6- بر روی خدمات مشتری تمرکز کنید

اگر شما می خواهید برای بلک فرایدی یا جمعه سیاه آماده شوید، بهتر است بر روی عملکردتان تمرکز کنید که از طریق افزایش خدمات مشتری می توانید به آن دست پیدا کنید. عملکرد شما می تواند در موفقیت شرکت تان بسیار تاثیرگذار باشد.

بهتر است قبل از اوج معاملات بر روی عملکرد خودتان تمرکز کنید تا فروش بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال اگر در eBay اقدام به فروش می کنید و رتبه بندی بالاتری نسبت به حالت استاندارد دارید، بهتر است برای دستیابی به بالاترین رتبه وضعیت فروشنده تلاش کنید.


به همین ترتیب، اگر شما یک فروشنده با رتبه برتر هستید، لیست های خود را واجد شرایط دریافت خدمات برتر در بازار کنید. وقتی که فروشنده خدمات ممتاز در eBay می ‌شوید، 10 درصد تخفیف در هزینه ‌های قیمت نهایی خود دریافت خواهید کرد که می تواند تأثیر مثبتی بر سود شما بگذارد.

7- سرعت وب سایت خود را بهبود ببخشید


در صورتی که بارگذاری وب سایت شما کمی طول بکشد، ممکن است مشتریان آنلاین تان را از دست بدهید. اگر بارگذاری یک وب سایت بیش از سه ثانیه طول بکشد، در این صورت 40 درصد از بازدیدکنندگانش را از دست خواهد داد.

وب سایت شما می تواند باعث افزایش بازدیدکنندگان تان در یکی از شلوغ ترین دوره های فروش سال باشد، به همین دلیل بهتر است که از بارگذاری سریع صفحات وب خود مطمئن باشید.

8- بهینه سازی موتورهای جست و جو


استفاده از سئو می تواند یک استراتژی بسیار قوی برای افزایش مشتریان در کوتاه مدت و بلندمدت باشد. پس بهتر است بهینه سازی وب سایت تان یکی از فعالیت های مستمر شما باشد.

9- در سیاست بازگشت خود تجدید نظر کنید 

بسیاری از فروشندگان در آمازون، eBay و دیگر پلتفرم ها، اهمیت دوره های بازگشت را دست کم می گیرند. آن ها می توانند با افزایش بازدهی، خود را برای رویدادهای مهمی مانند بلک فرایدی و دوشنبه سایبری آماده کنند.

هر چه دوره های بازگشت طولانی تر باشد، شانس شما برای افزایش فروش و کسب سود بیشتر افزایش می یابد. علاوه بر این بهتر است که رقابت خودتان را در بازار تجزیه و تحلیل کنید و ببینید آن ها چه می کنند و بر اساس آن ها تنظیم نمایید.

10- فعالیت های تبلیغاتی خود را بهبود ببخشید 

eBay، آمازون و پلتفرم های آنلاین فعالیت های تبلیغاتی خودشان را در آستانه بلک فرایدی یا دوشنبه سایبری بهبود می بخشند. فهرست های خودتان را به معاملات روزانه ارسال کنید و استراتژی قیمت گذاری تبلیغاتی را با اجرای تبلیغات ویژه در نظر بگیرید.


از سوی دیگر، اگر وب سایت تجارت الکترونیک یا کسب و کار خود را دارید، بر روی تبلیغ محصولات خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک، اینستاگرام و پینترست تمرکز کنید. به همین ترتیب، سئوی محلی، تبلیغات پولی و سایر تاکتیک های بازاریابی را برای جذب مشتری انجام دهید.

شما می توانید علاوه بر بازاریابی آنلاین، بر روی روش های تبلیغاتی سنتی همچون رادیو، تلویزیون، روزنامه و تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز تمرکز کنید.

لینک منبع: prisync

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر