0

آیا می دانید علامت هر لوگوی لباس چه مفهومی دارد و برند های معتبر برای طرح این لوگوها چه انگیزه هایی دارند؟

لوگوی

10 لوگوی لباس معروف با معنای پنهان

خلاصه مقاله: این مقاله مفهوم هر لوگوی معروف را به شما معرفی می کند.

برچسب هایی با شکل های عجیب که بر روی قسمتی از شلوار جین ها دوخته شده اند چه وجه اشتراکی با هم دارند؟ هر کدام از آنها نشان دهنده لوگوهای معروف لباس هستند که معنای پنهانی دارند.

برای آشنایی با داستان‌های ده تصویر نمادین از تجمل، ادامه مطلب را بخوانید.

10. لوگوهای لباس با معانی پنهان – Burberry

این شرکت بریتانیایی به خاطر تولید لباس «Burberry Plaid» معروف شده است که یک نوع کت‌ بارانی گاباردین است.

لوگوی لباس

وقتی کت های بارانی در اواخر قرن نوزدهم به بازار عرضه شدند باعث معروفیت این برند شدند چون در آن زمان، این لباس ها جزو مقاوم ترین کت های زمستانی موجود در بازار بودند.

لوگوی اصلی Burberry در سال 1901 طراحی شد و با نام مستعار “شوالیه سوارکار” شناخته شد. اگر به دقت نگاه کنید، می بینید که یک شوالیه سوار بر اسب شاخداراست که نمادی از خانواده Burberry است.

شوالیه پرچمی را حمل می‌کند که کلمه لاتین «Prorsum» به معنای «حرکت به جلو» حک شده است. این علامت ، همراه با نیزه شوالیه، نمادی از گام‌های پیشگامانه این شرکت در لباس‌های بیرونی است. از سال 2018، Burberry این شوالیه را از لوگوی خود حذف کرد.

9. لوگوهای لباس با معانی پنهان – رولکس

اکثر مردم لوگوی تاج ساعت‌های رولکس را می‌شناسند، اما کمتر کسی از شعار “تاج برای هر دستاورد” این لوگو اطلاع دارد.

لوگوی لباس

این شعار به سنت اهدای ساعت به عنوان جایزه یا هدایایی برای نشان دادن یک نقطه عطف شغلی اشاره دارد. سنتی که از سال 1925 تا به امروز رایج است.

رنگ ها نیز نمادین هستند. بنیانگذاران برندهای رولکس، ویلسدورف و دیویس، طلا را به عنوان نماد برتری در ساعت سازی و رنگ سبز را به عنوان نماد رفاه می دانستند.

8. لوگوهای لباس با معانی پنهان – آدیداس

برند آدیداس توسط بنیانگذار شرکت آدی داسلر ایجاد شده است. که از سال 1949 وجود داشته و اولین شعار این شرکت به معنای واقعی کلمه “برندی با 3 راه راه” بود.

لوگوی لباس

در سال 1972، آدیداس به تولید پوشاک پرداخت و یک لوگوی جدید با 3 راه راه متفاوتی ایجاد کرد که اشکال متقاطع آن نشان دهنده تنوع و پتانسیل بالای برند آدیداس است.

امروزه، این لوگوی راه راه تنها در برخی از محصولات آدیداس استفاده می‌شود، اما به دلیل محبوبیت لباس‌های آدیداس در دهه 1980، همچنان یکی از شناخته‌شده‌ترین آرم‌های لباس است. در دهه 90، آدیداس یک طرح لوگوی جدید را معرفی کرد که در آن 3 راه راه به شکلی مورب شبیه به یک کوه بودند. این نشان دهنده “صعود” و رسیدن به اهداف شخصی و ورزشی شماست.

7. لوگوهای لباس با معانی پنهان – لاگوست 

Lacoste به خاطر لباس‌های غیررسمی لوکس و به‌ویژه پیراهن‌های پولو با نماد تمساح معروف است. این برند توسط ستاره تنیس ، رنه لاگوست ، که نام مستعار او در زمین «تمساح» بود، تأسیس شد.

لوگوی لباس

داستان جالبی در مورد “تمساح” این برند وجود دارد. ظاهراً از شرطی که لاکوسته با کاپیتان تیم دیویس کاپ فرانسه انجام داده بود، آمده است. کاپیتان گفت اگر در آن مسابقه برنده شود، یک چمدان پوست تمساح به لاکوسته، هدیه می دهد. لاکوسته چمدان را قبول نکرد، اما نام مستعاری که از آن به دست آورد هم به متمایز لباس پوشیدن و هم به خشونت او به عنوان یک رقیب اشاره دارد.

زمانی که لاکوسته برند پوشاک خود را راه اندازی کرد، شکل تمساح را در لوگوی برند خود قرار داد تا برای طرفدارانش قابل تشخیص باشد. برند لاکوسته در حال حاضر لباس های ورزشی و پوشاک متفاوتی تولید می کند.

6. معنی لوگوی هرمس

لوگوی لباس

برند هرمس به خاطر تولید لوازم جانبی و کالاهای چرمی درجه یک شهرت دارد. آنها بیش از صد و هشتاد سال است که وجود دارند، اما نشان اسب و کالسکه این لوگو فقط از دهه 1950 به آن اضافه شده است.

در زمان تأسیس این برند در اوایل قرن نوزدهم، محصولات چرمی آن‌ها شامل لگام، افسار و سایر وسایل برای کالسکه‌های آقایان باکلاس بود پس لوگویی ایجاد کردند که به این میراث اشاره کند.

5. معنی لوگوی ورساچه

جیانی ورساچه مجذوب اسطوره‌های یونانی بود . زادگاه او رجیو کالابریا در ایتالیا است که مکان‌های تاریخی مهم یونان باستان را در خود جای داده است و ورساچه در کودکی در میان این خرابه‌ها بازی می‌کرد. این مسئله باعث پیدایش یکی از خیره کننده ترین لوگوهای لباس با معنای پنهان بود.

لوگوی لباس

او با الهام از یک موزاییک خاص، لوگوی ورساچه با پرتره مدوسا – هیولای افسانه ای با موهایی به شکل مار – را طراحی کرد. نگاه مدوسا طوری بود که هر مردی که او را می دید ، مجذوب او می شد. ورساچه احساس می کرد که این لوگو کاملا مناسب کسب وکاری است که قرار بود راه اندازی کند. او لباس هایی به قدری زیبا تولید کرد که توجه مردم زیادی را به خود جلب کرد.

4. معنی لوگوی لوی اشتراوس

Levi Strauss & Co دارای دو نشان لباس است و هر دو معانی پنهانی دارند. Levi’s در واقع تا سال 1928 به شلوار جین مردانه خود برچسب “The Two Horse Brand” می زد. این شعار در اولین لوگوی شرکت ذکر شده است.

لوگوی لباس

در سال 1873، Levi’s پروسه ایمن کردن “نقاط کشش” در درزهای لباس را با پرچ به ثبت رساند تا دوام بیشتری داشته باشند. آنها قدرت محصول خود را با برچسبی نشان دادند که 2 اسب در تلاش هستند و نمی توانند یک شلوار جین آبی را از هم جدا کنند.

لوگوی لباس

امروزه، شناخته شده ترین قسمت از برند Levi’s، پلاک قرمز و سفید آنها است.

3. معنی لوگوی Patek Phillippe

لوگوی این ساعت ساز مشهور جهان، صلیبی است که از چهار گوشواره ساخته شده است. این نماد نظم شوالیه ها در زمان های گذشته است. آنها در طول قرن دوازدهم در جنگ های صلیبی جنگیدند و نذر کردند که همیشه زره خود را بپوشند تا دائماً آماده نبرد باشند.

لوگوی لباس

بنیانگذار این برند یعنی پاتک، صلیب را انتخاب کرد چون نمادی از ایمان کاتولیکی او و تلاش های او برای برقراری مجدد حکومت کاتولیک در سرزمین مادری خود، لهستان بود. او آمادگی همیشگی صلیبیون را الگویی برای وفاداری خود به خدا و کشورش می دانست. خود پاتک در سال 1865 به دلیل خدماتش به مقر مقدس، لقب شوالیه گرفت. او اغلب این نماد را با دست روی ساعت هایی که می فروخت، حک می کرد.

2. معنی لوگوی Acqua di Parma

لوگوی این برند سازنده عطر، نشان ماری لوئیز (دوشس پارما) است – که از 1816 تا 1847 در فرانسه حکومت می کرد. او همسر دوم ناپلئون بود. دوشس همچنین نام خود را به تولید کننده عطر داد و او آن را نماد شخصی دوسش کرد و یک نقاشی را جایگزین امضای خود در نامه هایش کرد. عطر مورد بحث در اصل توسط یک صومعه محلی برای دوسش ساخته شد.

لوگوی لباس

او سرمایه‌ای را برای تحقیقات راهبان در مورد فرمولاسیون عطر اهدا کرد و در نهایت به یکی از کمک‌کنندگان اصلی در توسعه صنعت عطر در پارما تبدیل شد. برند آکوا دی پارما مستقیماً با او یا صومعه ارتباط نداشت، اما آنها از نشان رسمی دوسش برای قدردانی از کمک های او در زمینه عطر استفاده می کنند.

1. معنی لوگوی Louis Vuitton

مونوگرام “LV” روی چمدان های لویی ویتون یکی از شناخته شده ترین آرم های لباس است. این برند توسط جورج پسر لوئیس طراحی شده است و از دهه 1890 تغییر نکرده است.

لوگوی لباس

طرح‌های گل‌مانند کوچک نیز در اوایل تأسیس شرکت ایجاد شدند که محصولات این برند را تزیین می‌کنند. آنها این طرح را از شکوفه های گیلاس ژاپنی الهام گرفته اند.

لویی ویتون به حفظ شهرت و اصالت محصولاتش علاقه مند بود. هم مونوگرام و هم نمادها به عنوان مهر و موم کیفیت (برای جلوگیری از جعل) در نظر گرفته شده بودند و به همین دلیل است که امروزه همچنان نمادین هستند.

امتیاز 1: معنای لوگوی تامی هیلفیگر

لوگوی تامی هیلفیگر مطابق با سبک و تم دریایی خود، از نمادهای پرچم سمافور(سیستمی است که اطلاعات را با استفاده از سیگنال‌های بصری با پرچم‌های دستی، میله‌ها، دیسک‌ها و … انتقال می‌دهد.) الهام گرفته شده است. قسمت قرمز و سفید لوگو نماد “H” است ،که البته حرف اول هیلفیگر است.

لوگوی لباس

رنگ‌های آبی، قرمز و سفید لوگو، هم به سبک دریایی پیشتاز تامی هیلفیگر و هم روحیه کاملا آمریکایی او بازمی‌گردد.

جایزه 2: معنی لوگوی TAG Heuer

شرکت ساعت سوئیسی Heuer در سال 1860 تأسیس شده بود و برند TAG Heuer در سال 1985 ایجاد شد. ولی زمانی که گروه TAG ، این شرکت را خریداری کرد ، لوگو های دو برند با هم ادغام شد و دلیل رنگارنگ بودن این لوگوی جدید همین ادغام شدن است.

لوگوی لباس

لوگوی Heuer به شکل یک سپر بر اساس نشان خانواده است. بخش TAG در ابتدا از یک فونت با فلش هایی در انتهای هر حرف استفاده می کرد ولی در سال 2015 به یک فونت ساده تغییر کرد که بیشتر شبیه به فونت Heuer است.

شعار TAG: “آوانگارد (به هنرمندان یا آثاری به ویژه در حیطه هنر، گفته می‌شود که ماهیتی تجربی، رادیکال یا نوآورانه دارند) سوئیس از سال 1860” به هر دو برند Heuer و TAG اشاره دارد که مخفف “Techniques d’Avant-Garde” است.

اگر یک شرکت محصولی را به روشی که شما واقعاً دوست دارید تولید کند، خرید از آنها بسیار لذت بخش است و اگر بتوانید برندی را بیابید که با تمام روش‌های مناسب، تولیدات بی عیب و نقصی هم دارد، شما می توانید باز هم خریدی با خیال راحت داشته باشید.

کلام آخر: آشنایی با برندها و سابقه کاری آنها شما را دعوت به خریدی آسان می کند.

همین الان از سایت همه چی اینجاست، دیدن کنید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر