0

آیا از ترکیب رنگ های لباس با هم آگاه هستید و می دانید که چگونه از چرخه رنگ برای ست کردن لباس های رنگی خود استفاده کنید؟

لباس های رنگی

لباس های رنگی

خلاصه مقاله: با مطالعه این مقاله در مورد رنگ ها و چگونگی استفاده از آنها در ترکیب لباس ها آگاه می شوید.

چگونه رنگ لباس های خود را در کمد لباسمان ترکیب کنیم؟

هماهنگی رنگ لباس ها هرگز نباید نادیده گرفته شود.

رنگ‌های انتخابی مانند یک تناسب مناسب هستند و جزئیاتی وجود دارند که باید به آنها توجه شود در غیر این صورت ممکن است ترکیب لباس هایتان ظاهر شما را بد جلوه دهد.

لباس های بسیار شیک در ترکیب رنگ های نامناسب شما را خسته کننده و یا احمق نشان می دهد.

در این مقاله نحوه ترکیب رنگ ها در کمد لباستان را با استفاده از چرخ رنگ توضیح می دهیم.

یاد خواهید گرفت:

 1. معنای چرخ رنگ چیست؟
 2. سه رنگ اصلی چیست؟
 3. سه رنگ ثانویه چیست؟
 4. شش رنگ متوسط ​​سوم چیست؟
 5. مردان چگونه لباس های رنگی را با هم ست می کنند؟
 6. چرخ رنگ به ما چه می آموزد؟

معنای چرخ رنگ چیست؟

چرخ رنگ، که توسط سر آیزاک نیوتن در سال 1666 طراحی شد، پایه و اساس همه نظریه های رنگ است. در این چرخه 12رنگ، “رنگ های اصلی ” هستند.

بیشتر لباس‌ها به شکل کم‌رنگ‌تری از رنگ‌های واقعی به دست می‌آیند یا با افزودن رنگ سفید روشن تر می‌شوند یا با افزودن سیاه تیره تر می‌شوند.

لباس های رنگی

رنگ لباس ها ترکیبی از رنگ های اصلی و رنگ های خنثی است. رنگ سفید و رنگ سیاه با هم ترکیب می شوند تا رنگ خاکستری ایجاد شود. رنگ قهوه ای گاهی اوقات به عنوان رنگ پایه خنثی برای یک لباس در نظر گرفته می شود، اما این رنگ هم ترکیبی از رنگ های چرخه رنگ است و معمولاً در رده لباس های نزدیک به نارنجی یا قرمز-نارنجی قرار می گیرد.

دانستن این که کدام ترکیب رنگ در چرخه برای چشم انسان خوب به نظر می رسد و کدام یک بد ، رمز موفقیت شما در استفاده از چرخ رنگ در هماهنگی لباس های رنگی اتان است.

3 رنگ های اصلی کدامند؟ قرمز، زرد و آبی سه رنگ اصلی هستند و بقیه رنگ ها از ترکیب این رنگ ها به وجود می آیند.

لباس های رنگی

این سه تنها رنگ هایی هستند که با افزودن یا ترکیب رنگ های دیگر با هم ساخته نمی شوند. تمام رنگ های دیگر را می توان با ترکیب رنگ های اصلی ایجاد کرد.

این رنگ های طبیعی (بدون سایه و یا ترکیب)، رنگ های بسیار روشن و زنده برای چشم انسان هستند.

اگر می خواهید چشم بیننده را به خودتان جلب کنید می توانید از رنگ‌های اصلی بدون تغییر استفاده کنید ولی در این صورت شما فقط لباس هایی با سه رنگ محدود خواهید داشت. مانند کراوات قرمز یا جیب مربعی شکل زرد رنگ.

سه رنگ ثانویه چیست؟ سبز، نارنجی و بنفش سه رنگ ثانویه هستند که از ترکیب رنگ های اصلی به دست می آیند.

لباس های رنگی

این رنگ ها هر کدام از ترکیب دو رنگ اصلی ایجاد می شوند: قرمز و آبی برای ایجاد بنفش، زرد و آبی برای ایجاد سبز و قرمز و زرد برای ایجاد نارنجی.

هر رنگ ثانویه دقیقاً در مقابل یک رنگ اصلی روی چرخ قرار دارد. این رابطه “مکمل” نامیده می شود.

چشم انسان بیش از سایر ترکیب ها متوجه تضاد بین رنگ های مکمل می شود. لباس های رنگی با رنگ های مکمل همیشه جلب توجه خواهند کرد.

در نتیجه، بسیاری از لباس‌ها دارای یک رنگ اصلی (معمولاً یک سایه یا یک رنگ تک) و یک رنگ ثانویه را برای کنتراست اصلی ترکیب می‌کنند.

6 رنگ متوسط ​​سوم چیست؟

 1. زرد نارنجی
 2. پرتقال خونی
 3. بنفش قرمز
 4. بنفش آبی
 5. سبز آبی
 6. زرد سبز
لباس های رنگی

این رنگ ها بین رنگهای اصلی و ثانویه قرار دارند. مهم است که به یاد داشته باشید که اینها رنگ های متمایزی هستند. یک پیراهن بنفش با پیراهن آبی-بنفش یکسان نیست.

آبی-بنفش یک رنگ متفاوت است تا یک فرم تیره تر از رنگ بنفش که یک رنگ مکمل متفاوت در طرف دیگر چرخ دارد.

در نظر گرفتن رنگ‌های میانی به‌عنوان رنگ‌های متمایز ، درک شما از رنگ‌ها بیشتر می شود و در نتیجه رنگ لباس های کمد شما را بهبود می‌بخشد.

مردان چگونه رنگ های لباس را ترکیب می کنند؟

ترکیب رنگ لباس ها برای هر مردی که امیدوار است خوب لباس بپوشد یک مهارت ضروری است. مخلوط کردن رنگ ها می تواند دو اثر ایجاد کند – هارمونی یا بی نظمی. وقتی رنگ‌ها را در یک لباس ترکیب می‌کنیم، می‌خواهیم از رنگ‌هایی استفاده کنیم که با یکدیگر ست می‌شوند تا ظاهری خوشایند ایجاد کنیم، نه ترکیبی از رنگ ها که آشفته به نظر برسند.

اگر رنگ ها را با هم ترکیب نکنیم یا از تنوع رنگ ها در لباسمان استفاده نکنیم، نتیجه نهایی به احتمال زیاد ظاهری خسته کننده خواهد بود، که مردم نمی خواهند به آن نگاه کنند. اگر رنگ ها را بیش از حد با هم مخلوط کنیم یا رنگ ها را به صورت غیر هماهنگ ترکیب کنیم، ظاهری آشفته و نامرتب ایجاد می کنند.

لباس های رنگی

به همین دلیل ضروری است که بدانید ترکیب چه رنگ هایی با هم به خوبی ست می شوند.

سه طرح رنگ وجود دارد که به‌عنوان سازمان‌دهی‌شده‌ترین طرح‌ها در چشم انسان ثبت می‌شوند: رنگ‌های مکمل، رنگ‌های سه‌گانه و رنگ‌های مشابه.

رنگ های سه گانه

این رنگ ها در چرخه رنگ از یکدیگر فاصله دارند و متوازن ترین شکل کنتراست را ایجاد می کنند. رنگ های سه گانه طرح خوبی برای لباس هایی با تکه های زیاد هستند. مردی که سعی دارد کت و شلوار، پیراهن، کراوات، کمربند، کفش، دکمه سرآستین و غیره را متعادل کند، باید از این ترکیب رنگ ها استفاده کند.

برخی از لوازم با رنگ‌های خنثی، مانند کفش‌های مشکی و کمربند مشکی، البته با هر رنگی به راحتی ست می شوند.

رنگ های مشابه

روی چرخ رنگ مجاور هم هستند و تضاد را به حداقل می‌رسانند و ظاهری ثابت به شما می‌دهند. طرح های رنگی مشابه برای لباس های اداری عالی هستند.

در برخی از مناسبت‌های فانتزی نیز می توانید از طرح‌های رنگی مشابه استفاده کنید، مانند جشن عروسی با رنگ‌بندی یکپارچه، اما توجه داشته باشید که مراسم فانتزی با مناسبت های رسمی یکی نیست. برای مراسم رسمی، همچنان به یک مجموعه کراوات مشکی استاندارد نیاز دارید که از رنگ های بسیار کمی استفاده می شود.

رنگ های مکمل

استفاده از طرح رنگ مکمل برای افرادی که می خواهند بهتر دیده شوند، بسیار رایج است. مجریان تلویزیون رنگ‌های مکمل را دوست دارند، زیرا تلویزیون برای نمایش رنگ‌های نزدیک به هم بدون تغییر رنگ، مشکل دارد.

یک اکسسوری کوچک در طرح رنگ مکمل، یک نمونه عالی بر روی کت و شلوار یا کت اسپرت است مانند: یک جیب مربعی شکل و یا کراوات. لوازم جانبی در لباس هایی با رنگ های مکمل، تأثیر بسیار زیادی در ظاهر شما دارد.

چرخ رنگ به ما چه می آموزد؟

لباس های رنگی

رابطه بین رنگ ها یک علم آموختنی است. شما می توانید درجات پیشرفته ای دریادگیری آن کسب کنید. اجازه ندهید که ترکیب رنگ ها شما را بترساند. سه رابطه اساسی که در بالا به آنها اشاره شد همیشه عناصر اصلی خوبی برای کمد لباس شما هستند.

به یاد داشته باشید که شما هم رنگ‌ها و سایه‌هایی برای ترکیب دارید. یک پیراهن قرمز تیره به منظور ایجاد تضاد و یا رابطه در چرخه رنگ، دقیقاً مانند یک پیراهن قرمز روشن است، حتی اگر بسیاراستفاده آن محدودتر و از نظر اجتماعی قابل قبول‌تر به نظر برسد.

لازم نیست همه لباس‌های رنگی شما از روابط چرخ رنگ به‌طور قطع پیروی‌کنند. اگر این کار را نکردند زیاد نگران نباشید. به دنبال ترکیب هایی باشید که در آن احساس راحتی می کنید. در انتها این شمائید که تصمیم بگیرید چه لباسی بپوشید اما سعی کنید، از طرح های چرخ رنگ به عنوان یک دستورالعمل بسیار اساسی استفاده کنید.

لباس های رنگی

شما مالک کمد لباستان هستید و ما در این مقاله، تئوری اساسی رنگ ها را بیان کرده‌ایم که زیربنای تمام تصمیمات برای لباس های رنگی است که می‌توانید در کمد لباس خود بگیرید.

کلام آخر: با شناخت درست رنگ ها می توانید لباس های رنگی خود را راحت تر ست کنید و جذاب تر شوید.

از سایت همه چی اینجاست، دیدن کنید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر