0

چه لباسی برای آقایان در مراسم تشییع جنازه مناسب است؟

مراسم تشییع جنازه

خلاصه مقاله: با رعایت نکاتی که در مقاله ذکر شده در مراسم عزاداری ، در عین حال که لباسی مناسب می پوشید، شیک هم باشید.

در مراسم تشییع جنازه چه بپوشیم: راهنمای مردان

در این مقاله، نحوه لباس پوشیدن مناسب برای مراسم تشییع جنازه به عنوان یک مرد را مورد بحث قرار خواهیم داد. ما همچنین نکاتی را در مورد کارهایی که نباید انجام داد و برخی از دستورالعمل های آداب معاشرت عمومی هنگام شرکت در مراسم تشییع جنازه به اشتراک می گذاریم.

وقتی کسی در زندگی ما از دنیا می رود، دنیایی از سختی ها را برای به جا می گذارد. فرقی نمی کند که یکی از اعضای خانواده متوفی هستید یا صرفاً فردی هستیدکه برای ادای احترام به بازماندگان در مراسم شرکت می کند، لباس پوشیدن مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه لباس پوشیدن شما در حضور عزاداران، یکی از قوی ترین نشانه های احترام شما به فرد متوفی و اطرافیان او است. ما درباره لباسی که باید بپوشید، زمانی که عزاداران نیاز به حمایت و تسلی دارند، توضیح خواهیم داد.

چگونه برای مراسم تشییع جنازه لباس بپوشیم: یک مرور کلی

ایده کلی این است که نسبت به فرد متوفی و ​​خانواده او احترام قائل شوید و در عین حال توجه دیگران را به خود جلب نکنید. یعنی طوری لباس بپوشید که جلف نباشید و در عین حال شیک هم باشید.

وقتی هنگام لباس پوشیدن به لباستان شک دارید، فکر کنید که می خواهید برای یک مصاحبه شغلی لباس بپوشید و از آن به عنوان پایه استفاده کنید.

کت و شلوار

مراسم تشییع جنازه

مراسم خاکسپاری یکی از تنها زمان های مناسب برای پوشیدن کت و شلوار مشکی در طول روز است. کت های تک یا کت هایی که دو ردیف دکمه روی سینه دارند، هم مناسب هستند، اگرچه توصیه ما این است که مردان جوان (زیر 45 سال) باید کت هایی با یک ردیف دکمه را انتخاب کنند.

پل آنتونی در تصویر زیر نمونه‌ای عالی از لباس مناسب را به ما نشان می‌دهد: یک کت تک و شلواری معمولی با پیراهن سفید ساده و کراواتی به رنگ تیره.

نکته مهمی که باید در مورد کت و شلوار خود به خاطر بسپارید، دوخت مناسب آن است: پوشیدن کت و شلوار خیلی باریک یا خیلی گشاد نامناسب است حتی اگر رنگ لباس تیره باشد، زیرا توجه دیگران را به خودتان جلب می کنید.

مدل های مناسبی که می توانید به راحتی بپوشید را در تصویر زیر می بینید :

مراسم تشییع جنازه

اگر کت و شلوار ندارید، شلوار و کت تک تیره مناسب است. با این اوصاف، نظر ما را در مورد اینکه کت و شلوار شما چگونه باید باشد را بخوانید.

اگر کت ندارید و نمی توانید از کسی قرض بگیرید که مناسب باشد، شلوار، پیراهن و ژاکت تیره بپوشید.

پیراهن

مراسم تشییع جنازه

یک پیراهن کاف ساده سفید یا آبی مناسب است. سرآستین های فرانسوی رسمی هستند، اما برای مراسم تشییع جنازه بسیار پرزرق و برق هستند. اطمینان حاصل کنید که پیراهنتان به درستی اتو شده باشد.

کفش

مراسم تشییع جنازه

کفش آکسفورد سیاه یا بروگ مناسب است. سعی کنید کفشتان بیش از حد شیک نباشد چون جایی در لباس تشییع جنازه ندارند.

کفش‌های شما همیشه بایدتمیز باشند، اما این امر به ویژه در مراسم تشییع جنازه بسیار مهم است.

تجهیزات جانبی

به طور کلی لوازم جانبی شما باید به حداقل برسد.

مراسم تشییع جنازه

این ها چیزی هایی است که می توانید بپوشید:

 • کراوات به رنگ تیره: مشکی، آبی سرمه ای و سرمه ای تیره مناسب است اما بدون پاپیون
 • یک پیراهن جیب دار پنبه ای یا کتان سفید: استفاده از رنگ های رایج نشان دهنده احترام به مراسم است. همچنین، اگر شما باید دستمال دومی داشته باشید، اطرافیان شما احتمالاً گریه می کنند (شاید خودتان هم گریه کنید) و ارائه دستمال به یک فرد غمگین نشان دهنده سطح بالایی از جنتلمن بودن است.
 • یک ساعت و یک حلقه ازدواج: این دو قلم باید در این مراسم زیورآلات شما باشد. ساعت باید ظاهری ساده داشته باشد. تا زمانی که شما و متوفی در یک کلاس فارغ التحصیلی در کالج نبودید، هیچکس به حلقه انگشت شما اهمیت نمی دهد.
 • عینک آفتابی: اگر برای هر بخشی از مراسم تشییع جنازه بیرون هستید، می توانید از عینک آفتابی استفاده کنید. مانند بقیه لباس های شما، آنها باید به اندازه کافی ساده باشند. به قاب های مشکی، فلزی یا لاک پشتی در اندازه های معقول بچسبید. قاب های پررنگ و فریم‌های بزرگ در این مورد نامناسب هستند و باید از آنها اجتناب کرد.

در مراسم تشییع جنازه چه چیزی نپوشیم

 • جواهرات زیاد: مراسم تشییع جنازه زمان آن نیست که خودتان را با زیورآلات اضافی تزئین کنید. همانطور که در بالا گفتیم، آن را ساده و مینیمال نگه دارید.
 • لباس های بلند به معنای واقعی کلمه و مجازی: در معنای لغوی، به استفاده بیش از حد جواهرات مربوط می شود. به ویژه دستبندها که بسیار ناخوشایند است. در معنای مجازی، لباس‌هایی که رنگ‌های روشن، طرح‌دار یا دارای متن هستند، تا آنجایی که توجه را به خود جلب می‌کنند. یا این که لباس بسیار بلند است که این برای شب ملاقات خوب است، اما نه در حضور یک خانواده عزادار.
 • ادکلن زیاد: با این که بوی خوبی دارد، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید. شما باعث می شوید دیگران به سرفه کردن بیفتند، که باید از آن اجتناب کنید.

نکات کلی در مورد آداب تشییع جنازه

یک مراسم رسمی مانند مراسم تشییع جنازه به چیزی بیش از نگاه کردن نیاز دارد. دانستن اینکه چگونه باید خود را در جمع نشان دهید و چگونه دستورالعمل های بالا را رعایت کنید، بسیار مهم است.

مراسم تشییع جنازه
 • به درخواست های خانواده احترام بگذارید: بسیاری از مراسم تشییع جنازه به همان اندازه که نشانگر مرگ هستند جشن زندگی هم هستند. خانواده متوفی ممکن است درخواستی ارائه دهند که با یکی از دستورالعمل های ما در بالا مطابقت ندارد. اگر این اتفاق افتاد، آنچه را که خانواده می خواهند انجام دهید. آن‌ها ممکن است بخواهند که شرکت‌کنندگان، برای مثال، لباس های متفاوتی بپوشند.
 • توجه دیگران را به خود جلب نکنید: باز هم، مراسم تشییع جنازه مربوط به شما نیست. شما می خواهید احترام مناسبی را به متوفی و ​​خانواده او نشان دهید. لباس پوشیدن به شیوه ای محافظه کارانه مناسب است ظاهری زیبا داشته باشید، اما نه سکسی.
 • آراسته باشید: اگر ریش دارید، مطمئن شوید که ریش شما کوتاه شده است یا مطمئن شوید که 100% تراشیده شده اند. دوش بگیرید، دندان هایتان را مسواک بزنید و از مرتب بودن موهایتان مطمئن شوید. با نشان دادن این احترام به خود، به اطرافیان خود نیز احترام می گذارید.
 • چتر داشته باشید: اگر ممکن است باران ببارد، آماده باشید.

افکار نهایی

لباس پوشیدن در مراسم تشییع جنازه ممکن است دشوار باشد زیرا باید مرز بین ظاهری زیبا و جذاب را طی کنید. این می تواند کمی مشکل باشد. ما امیدواریم که اطلاعات بالا برای شما مفید باشد.

کلام آخر: طرز لباس پوشیدن شما، نشانگر احترام به عزاداران و خانواده متوفی است پس کاملا دقت کنید.

برای دیدن و خرید لباس های مخصوص عزاداری به سایت همه چیز اینجاست، مراجعه کنید.

منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر