0

چگونه مو‌ها را بدون دکلره روشن کنیم؟

دکلره 

دکلره 

تغییر رنگ مو‌ها باعث می‌شود تا جذابیت ظاهری افراد چندین برابر شود. اما رنگ کردن مو‌ها، به‎خصوص با استفاده از دکلره باعث آسیب رسیدن به ساقه و ریشه مو خواهد شد. همین مسأله باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال روشی برای روشن‌ کردن مو بدون استفاده از دکلره باشند.

خوشبختانه راهکار‌های ساده‎ای برای روشن‌ کردن موی تیره بدون دکلره وجود دارد و شما می‌‎توانید با استفاده از این راهکار‌ها مو‌های خود را در منزل رنگ کنید.

البته باید اعتراف کنیم هیچ روشی نمی‌‎تواند جایگزین دکلره شود اما آسیبی که در این روش به مو وارد می‌شود غیرقابل جبران است!

آموزش روشن‌کردن مو بدون دکلره

نحوه روشن ‌کردن مو بدون دکلره شامل برخی از روش‎‌های طبیعی و شیمیایی است. در روش شیمیایی می‌‎توانید از اکسیدان یا رنگ‎‌هایی که تناژ روشنی دارند، استفاده کنید. همچنین در روش طبیعی می‌‎توانید از موادی مانند آبلیمو، روغن نارگیل، چای بابونه و… کمک بگیرید.

در ادامه ابتدا روش روشن‌ کردن مو با اکسیدان را شرح داده و سپس به معرفی دیگر روش‎‌های شیمیایی می‌‎پردازیم.

روشن‌ کردن مو با اکسیدان

اگر به دنبال روشی برای روشن ‌کردن مو بدون استفاده از دکلره هستید بهتر است اکسیدان را امتحان کنید. در این روش می‌‎توان مو‌ها را تا پایه بلوند روشن کرده و سپس به رنگ دلخواه درآورد. اما پیش از خرید اکسیدان بهتر است با انواع آن آشنا شوید.

اکسیدان دارای 3 شماره مختلف است که هریک تأثیر مشخصی در روشن ‌کردن مو دارند. ضعیف‎ترین اکسیدان موجود در بازار، اکسیدان 3 درصد است که مو‌ها را حدوداً یک درجه روشن می‌‎کند. اما اکسیدان 6 و 9 درصد دارای تأثیر بیشتری هستند و با استفاده از اکسیدان 9 درصد می‌‎توان مو‌ها را تا پایه بلوند روشن کرد.

بنابراین در حین خرید اکسیدان باید به مواردی مانند جنس مو و رنگ آن دقت داشته باشید. اگر مو‌هایتان نازک و حساس است از اکسیدان 3 یا 6 درصد استفاده کنید. همچنین اکیداً توصیه می‌کنیم روی مویی که هنوز آثار دکلره در آن نمایان است از اکسیدان 9 درصد استفاده نکنید؛ بنابراین تنها زمانی می‌‎توانید از اکسیدان 9 درصد استفاده کنید که مو‌های ضخیم و سالمی داشته باشید که آثار دکلره روی آن‎‌ها وجود نداشته باشد.

پس از انتخاب اکسیدان مناسب، می‌‎توانید آن را مانند دکلره روی تمامی مو‌ها پخش کرده و با رسیدن به تناژ مورد نظر شست‎وشو دهید. در نهایت مو‌ها را رنگ‌ کرده و از ظاهر جدیدتان لذت ببرید.

دکلره 

روشن‌ کردن مو بدون دکلره با رنگ

اگر نگران سوختن مو‌هایتان با اکسیدان هستید می‌‎توانید روش روشن ‌کردن مو بدون دکلره با رنگ را امتحان کنید.

در این روش می‌‎توان با استفاده از رنگ سه صفر، رنگ مو‌ها را تا 5 درجه روشن کرد و به پایه رساند. البته در این روش رنگ مو‌های شما ثابت نمی‌‎ماند و پس از گذشت مدت‎زمان کوتاهی تغییر می‌‎کند.

در واقع هیچ‎کدام از روش‎‌های موجود نمی‌‎توانند جایگزین دکلره شوند و هرکدام دارای معایب و مزایای خاص خود هستند؛ بنابراین بهتر است به‌ جای استفاده از روش‎‌های جایگزین، پودر دکلره موردنیاز را از برند‌های معتبر تهیه کنید و پس از رنگ کردن مو‌ها از شامپوی مخصوص و محصولات مراقبتی مو استفاده کنید.

برای خرید پودر دکلره از فروشگاه اینترنتی الانزا به آدرس https://elanza.com روی لینک کلیک کرده و انواع پودر دکلره برند‌های معتبر را با تخفیف‌های شگفت‎انگیز خریداری کنید.

البته با وجود ناپایداری رنگ سه صفر، استفاده از آن مزایای بسیاری دارد؛ برای مثال با استفاده از این روش احتمال سوختن و آسیب رسیدن به مو‌هایتان بسیار کم است.

دکلره 

نحوه روشن ‌کردن مو با رنگ سه صفر

نحوه روشن ‌کردن مو بدون دکلره بسیار ساده است. در این روش می‌‎توانید رنگ سه صفر را با اکسیدان 9 درصد، به نسبت یک ‌به ‌دو ترکیب کنید تا احتمال تغییر رنگ مو‌ها در مدت ‎زمان کوتاه کاهش پیدا کند. پس از آن ترکیب به ‌دست ‌آمده را به مدت 45 دقیقه روی مو‌ها بگذارید و در نهایت آبکشی کنید.

در روش روشن ‌کردن مو‌ها با استفاده از رنگ سه صفر بهتر است بلافاصله رنگ مورد نظر را روی مو‌هایتان نگذارید و دو روز صبر کنید. پس از گذشت این مدت ‎زمان می‌‎توانید از رنگ مورد نظر استفاده کرده و از تنوع ظاهرتان لذت ببرید.

فرمول رنگ موی عسلی روشن بدون دکلره

اگر برای روشن ‌کردن مو بدون دکلره از رنگ سه صفر استفاده کرده‎اید، می‌‎توانید با استفاده از ترکیب زیر، رنگ مو‌هایتان را به عسلی روشن تغییر دهید:

 • یک ‌سوم تیوپ رنگ موی طبیعی شماره 9
 • یک‌ چهارم تیوپ رنگ موی دودی شماره 9.2
 • اکسیدان 9 درصد به میزان لازم
 • واریاسیون طلایی به میزان لازم
 • و مقداری از رنگ موی سه صفر

توجه داشته باشید که با توجه ‌به حجم مو‌هایتان می‌‎توانید میزان بیشتری از ترکیبات لازم را مورد استفاده قرار دهید.

فرمول رنگ موی زیتونی بدون دکلره

اگر علاقه‎مندید تا رنگ مو‌هایتان را به زیتونی تغییر دهید می‌‎توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

 • رنگ موی سری M با شماره 5 یا 10 به میزان لازم
 • اکسیدان 9 درصد (2 برابر رنگ مو باید مورد استفاده قرار گیرد.)
 • واریاسیون سبز و نقره‌ای

فرمول رنگ موی نسکافه‎ای بدون دکلره

 • برای ایجاد ترکیب رنگ موی نسکافه‎ای بدون دکلره از فرمول زیر استفاده کنید:
 • رنگ موی بلوند کاپوچینو شماره 8
 • رنگ موی بلوند نسکافه‎ای شماره 8
 • اکسیدان 9 درصد
 • واریاسیون نقره‎ای

راهکار طبیعی برای روشن ‌کردن مو بدون دکلره

اگر قصد روشن‌ کردن موی تیره بدون دکلره را دارید و به دنبال کم‎خطرترین روش‎‌های موجود می‌گردید، بهتر است از روش‎های طبیعی کمک بگیرید.

روش‎‌های طبیعی تأثیر خوبی در تغییر رنگ مو‌ها دارند؛ اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب صبر بیشتری می‌‎طلبند. در ادامه برخی از مواد طبیعی که در روشن ‌کردن رنگ مو‌ها تأثیرگذارند را مورد بررسی قرار می‌‎دهیم:

روشن‌کردن مو با ماسک عسل و دارچین

ترکیب عسل و دارچین می‌‎تواند رنگ مو‌های شما را تا 2 درجه روشن‎تر کند!

در این روش می‌‎توانید عسل طبیعی را با پودر دارچین ترکیب کرده و به مدت 30 دقیقه به آن استراحت بدهید.

سپس مو‌هایتان را به این ترکیب آغشته کرده و در نهایت با کلاه رنگ بپوشانید.

پس از گذشت 4 تا 8 ساعت، مو‌ها را شست‎وشو داده و از تغییر رنگ آن لذت ببرید.

با این روش مو‌هایتان با استفاده از مواد مغذی موجود در عسل طبیعی تغذیه شده و براق و خوش‎حالت می‌شوند.

دکلره 

روشن ‌کردن مو با آبلیمو

آبلیمو دارای خاصیت اسیدی است و به همین دلیل می‌‎تواند باعث روشن‎تر شدن رنگ مو‌هایتان شود. شما می‌‎توانید مو‌هایتان را به روغن نارگیل آغشته کرده و سپس آبلیموی طبیعی را به آن اسپری کنید.

برای چند ساعت مو‌هایتان را با کلاه رنگ پوشانده و در نهایت با شامپوی مناسب بشویید. از این روش می‌‎توانید یک‌بار در هفته استفاده کرده و شاهد روشن‎تر شدن مو‌هایتان باشید.

نحوه سفارش محصولات رنگ مو

برای سفارش محصولات رنگ موی معتبر و اورجینال می‌‎توانید وارد وب‎سایت همواره تخفیف الانزا شده و در کم‎تر از چند دقیقه سفارش خود را ثبت کنید. در الانزا انواع واریاسیون، پودر دکلره، رنگ مو و دیگر لوازم مورد نیاز از برند‌های معتبر ایرانی و خارجی ارائه می‌شوند و با تخفیف‌های استثنایی به فروش می‌رسند.

دکلره 

الانزا معتبرترین فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و مراقبت از پوست و مو در ایران است و دارای نماد اعتماد الکترونیک و درگاه امن پرداخت است؛ بنابراین می‌‎توانید محصولات مورد نیاز را با تخفیف و ضمانت خریداری کرده و در کوتاه‎ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. با الانزا ستاره‎ای شوید که همواره می‌‎درخشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر