0

بررسی مسئولیت‌ های صندوقداران در فروشگاه های هایپر استار

هایپراستار

 فروشگاه های هایپر استار

هایپرمارکت‌ها یا همان فروشگاه های زنجیره‌ای بزرگ، طیف وسیعی از محصولات و کالاهای مختلف را در دسترس مصرف‌کنندگان و مشتریان خود قرار می‌دهند. به همین دلیل امروزه تمایل مردم برای خرید از فروشگاه های زنجیره‌ای، به‌شدت افزایش یافته است. همین موضوع موجب افزایش موقعیت های استخدامی در فروشگاه‌ های زنجیره‌ای و انتشار آگهی‌هایی مانند آگهی‌ های استخدام هایپراستار، در منابع کاریابی مختلف شده است.

یکی از مهم ترین آگهی‌های استخدامی در این نوع از کسب‌وکارها، آگهی استخدام صندوقدار است. در این مقاله ضمن معرفی فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار، به شرح وظایف و مسئولیت‌های شغل صندوق دار در این فروشگاه‌ها نگاهی خواهیم انداخت. همچنین با معرفی برخی از شرایط و مهارت های استخدامی در شغل صندوق داری، به مهم ترین معیارهای کارفرمایان برای استخدام صندوقدار اشاره خواهیم کرد.

معرفی فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار

پیش از معرفی فرصت شغلی صندوق دار و بررسی شرایط استخدام صندوقدار در هایپر استار تهران، بهتر است ابتدا به معرفی فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار و ایده شکل‌گیری این نوع از کسب‌وکارها بپردازیم.

ایده اصلی راه‌اندازی فروشگاه های زنجیره‌ای در جهان، در رابطه با خرید تمام اجناس و کالاهای موردنیاز از یک مکان یا محل مشخص بود. مشتریان با مراجعه به نزدیک‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای در محل کار یا زندگی خود، می‌توانند هر نوع کالایی را که نیاز دارند خریداری نمایند.

برخی از مهم ترین و معروف‌ترین فروشگاه های زنجیره‌ای در جهان مانند Walmart، Fred Meyer، Super Kmart و Target، تنها با تقویت همین ایده توانسته‌اند رضایت مشتریان خود را جلب کرده و سود سرشاری را از آن خود نمایند.

در ایران، فروشگاه های زنجیره‌ای مختلفی مشغول ارائه خدمات فروشگاهی در صنعت خرده فروشی هستند. فروشگاه افق کوروش، هایپرفامیلی، فروشگاه اتکا و شهروند، برخی از فروشگاه های زنجیره‌ای بزرگ و شناخته‌شده در ایران هستند. یکی دیگر از فروشگاه های زنجیره‌ای بزرگ و معتبر، فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار است.

این فروشگاه زنجیره‌ای، نخستین شعبه خود را در سال 1388 در تهران راه‌اندازی نمود. این هایپر مارکت با ارائه محصولات و کالاهای متنوع، باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه، توانسته است نظر مثبت مشتریان را به خود جلب نماید.

از بخش‌های اصلی در این هایپر مارکت می‌توان به بخش لوازم‌خانگی و آشپزخانه، پوشاک و مواد مصرفی خوراکی و بهداشتی اشاره کرد. این فروشگاه از طریق همکاری با شرکت اسنپ، توانسته است فروش آنلاین خود را افزایش دهد. هم‌اکنون محصولات فروشگاه‌ های زنجیره‌ای هایپراستار از طریق فروشگاه آنلاین اسنپ مارکت، در دسترس مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

برای فروش محصولات و انواعی از کالاهای مصرفی در فروشگاه های هایپراستار، این شرکت به استخدام کارجویان در موقعیت های شغلی مختلف نیاز دارد. یکی از موقعیت های شغلی بسیار مهم در این فروشگاه، فرصت شغلی صندوق داری است.

با ارسال رزومه به آگهی‌ های استخدام هایپراستار در فرصت شغلی صندوق دار، می‌توانید از مزایای کار در فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار بهره‌مند شوید. در ادامه این مقاله، توضیحات بیشتری در رابطه با این فرصت شغلی ارائه خواهیم کرد.

منظور از صندوق داری چیست؟

صندوق دار را می‌توان فردی دانست که در هایپرمارکت‌هایی مانند فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار، به ثبت سیستمی اجناس و نوع کالای فروخته‌شده می‌پردازد. در حقیقت یک صندوق دار با بررسی کالاهای خریداری‌شده به‌وسیله مشتریان، نوع کالا و قیمت اجناس را با استفاده از دستگاه بارکد خوان در سیستم ثبت می‌کند.

معمولا صندوق دار یکی از افرادی است که در فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار، راهنمایی‌های لازم را درباره هریک از محصولات موجود در فروشگاه به مشتریان ارائه می‌دهد. همچنین یک صندوق دار مسئول دریافت مبالغ پرداختی مشتریان است.

به دلیل اهمیت شغل صندوق داری در هایپرمارکت‌هایی مانند فروشگاه زنجیره‌ای هایپراستار، معمولا به سابقه و تجربه کاری کارجویان در این زمینه توجه ویژه‌ای می‌شود. در بخش‌ بعدی، به برخی دیگر از مهم ترین وظایف و مسئولیت‌های شغل صندوق داری در آگهی‌ های استخدام هایپراستار اشاره خواهیم کرد.

شرح وظایف صندوق دار در هایپر مارکت

برخی از مهم ترین وظایف و مسئولیت‌های یک صندوق دار در فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار، عبارت‌اند از:

 • کنترل پرداختی‌های مشتریان
 • استفاده از دستگاه کارت‌خوان و دستگاه بارکد خوان برای ثبت سیستمی نوع کالا، قیمت کالا و خرید انجام‌شده
 • اطمینان یافتن از صحت قیمت اجناس و اقلام
 • دریافت و نگهداری مبالغ پرداختی مشتریان به شکل نقدی یا با استفاده از دستگاه کارت‌خوان
 • ارائه رسید خرید به مشتریان
 • تکمیل فرایند خرید در نرم افزار فروشگاهی
 • ارائه راهنمایی‌های لازم به مشتریان
 • معرفی محصولات جدید به مشتریان
 • دریافت انتقادات و پیشنهادات مشتریان
 • خوشامدگویی به مشتریان
 • ارائه کمک‌های لازم به مشتریان
 • ارائه کمک به سایر کارکنان فروشگاه
 • حفظ نظافت در محل کار صندوق دار
 • تهیه گزارش‌های فروش و ارائه گزارش‌های لازم به مدیر فروشگاه

طبیعی است که برای انجام وظایف و مسئولیت‌های مورداشاره در بالا، به داشتن مجموعه‌ای از شرایط و مهارت های شغلی نیاز خواهد بود. به همین دلیل در ادامه، به مهم ترین شرایط و مهارت‌ های مورداشاره در آگهی‌ های استخدام هایپراستار در فرصت شغلی صندوق دار، اشاره خواهیم کرد.

شرایط استخدام صندوق دار در آگهی‌ های استخدام هایپراستار

بدون تردید یکی از مهم ترین مهارت های لازم برای انجام وظایف و مسئولیت‌های تعریف‌شده در شغل صندوقداری، داشتن روابط عمومی قوی است. یک صندوق دار در طول یک روز کاری خود، با تعداد زیادی از مشتریان سروکار خواهد داشت.

در حقیقت مهم ترین فرد در فروشگاه از نگاه مشتریان، شخص صندوق دار است. به همین دلیل داشتن فن بیان خوب و توانایی گوش دادن فعالانه، جزء مهم ترین مهارت های لازم برای شغل صندوق داری است. یکی دیگر از شرایط استخدام صندوقدار، داشتن روحیه کار تیمی است.

در برخی از مواقع ممکن است برای انجام کارهای فروشگاه، به همکاری کارکنان فروشگاه نیاز باشد. درنتیجه یک صندوق دار باید برای انجام کارهای تیمی، آمادگی لازم را داشته باشد.

از دیگر شرایط استخدامی که ممکن است در آگهی‌ های استخدام هایپراستار به آن اشاره شود، داشتن شرایط سنی است. معمولا کارفرمایان برای استخدام صندوقدار تازه‌کار، شرایط سنی تعیین کرده و معمولا از بین کارجویان زیر 40 سال، اقدام به جذب نیروی کار موردنیاز خود می‌کنند.

همچنین داشتن آراستگی ظاهری، از دیگر مواردی است که معمولا در هنگام استخدام صندوقدار به آن توجه می‌شود. صندوق دار را می‌توان پیشانی فروشگاه دانست که تمام مشتریان برای خرید محصولات، به وی مراجعه خواهند کرد.

به همین دلیل آراستگی ظاهری صندوق دار، بسیار مهم خواهد بود. در ادامه برخی دیگر از مهم ترین شرایط استخدامی در آگهی‌ های استخدام هایپراستار و سایر فروشگاه های زنجیره‌ای، آورده شده است.

سابقه و تجربه کاری

یکی از شرایط استخدامی مهم در آگهی‌ های استخدام هایپراستار، داشتن سابقه و تجربه کاری صندوق داری است. همچنین داشتن تجربه در حوزه ارائه خدمات به مشتریان، می‌تواند در روند استخدامی کارجویان تأثیر مثبتی داشته باشد.

معمولا در آگهی‌های شغلی صندوق دار، به حداقل سابقه و تجربه کاری برای تصدی شغل صندوق داری اشاره می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم پیش از ارسال رزومه کاری خود به آگهی‌های استخدام صندوقدار، به حداقل سابقه و تجربه کاری موردنیاز کارفرما توجه کنید.

آشنایی به اصول حسابداری

امروزه اغلب هایپر مارکت‌ها برای استخدام صندوقدار، به دانش فرد کارجو در حوزه حسابداری هم توجه دارند. به شکلی که ممکن است کارجویان خانم و آقا در آگهی‌های شغلی مانند آگهی‌ های استخدام هایپراستار در فرصت شغلی صندوق دار، با عبارتی مانند «آشنا به اصول حسابداری» مواجه شوند. در حقیقت داشتن دانش اولیه در حوزه حسابداری، می‌تواند کار با نرم‌افزارهای حسابداری و فروشگاهی را آسان‌تر نماید.

توانایی کار با یک نرم افزار فروشگاهی

معمولا فروشگاه های زنجیره‌ای با استفاده از یک نرم افزار فروشگاهی یا حسابداری، اقدام به ثبت عملیات فروش محصولات خود می‌کنند. همچنین تهیه گزارش‌های مالی با استفاده از یک نرم افزار فروشگاهی، از دیگر مواردی است که موردتوجه صاحبان فروشگاه های زنجیره‌ای قرار دارد.

این در حالی است که استفاده از یک نرم افزار فروشگاهی، سرعت ارائه خدمات به مشتریان را افزایش می‌دهد. درنتیجه توانایی کار با یک نرم افزار فروشگاهی، می‌تواند در روند استخدامی کارجویان تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

قابل اعتماد بودن: شرط استخدامی مهم در آگهی‌ های استخدام هایپراستار

تردیدی نیست که انجام درست وظایف و مسئولیت‌ها، در تمام مشاغل موضوعی مهم و جدی است. حضور به‌موقع در محل کار، تهیه گزارش‌های بی‌نقص از فروش صندوق، ارائه کمک به سایر اعضای فروشگاه و کوشش برای جلب رضایت مشتریان، نشانه‌هایی از قابل اعتماد بودن صندوق دار برای مدیر فروشگاه هستند.

جمع‌بندی

خرید از هایپر مارکت‌ها یا فروشگاه های زنجیره‌ای، می‌تواند به کاهش هزینه‌ های خانوار کمک فراوانی نماید. این فروشگاه‌ها با ارائه تخفیفات گسترده، محصولات باکیفیت و متنوع، توانسته‌اند کسب‌وکار خود را گسترش دهند. به همین دلیل در سال‌های اخیر، تعداد موقعیت های استخدامی در این نوع از کسب‌وکارها افزایش یافته است.

در این مقاله به معرفی فروشگاه های زنجیره‌ای هایپراستار، به‌عنوان یکی از هایپر مارکت‌های بزرگ و شناخته‌شده در تهران پرداختیم. همچنین با معرفی یکی از موقعیت های شغلی مهم در این فروشگاه، به شرح وظایف و مسئولیت‌های یک صندوق دار اشاره کردیم. به‌علاوه با ارائه شرایط استخدام صندوقدار در آگهی‌ های استخدام هایپراستار، شما را با برخی از مهم ترین مهارت های لازم برای شغل صندوق داری آشنا نمودیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر