1

طراحی ساعت مچی Arkai از ایده تا ساخت

Arkai

طراحی ساعت Arkai

فصل 1: شروع یک داستان جدید

برای اینکه بتوانیم طرح های جدیدی را تولید کنیم، تصمیم گرفتیم که بر روی چیزهای جسورانه ای تمرکز کنیم. از اینرو این پروژه نیاز به انرژی و پول بسیار زیادی دارد. این ساعت بالاترین ارزش خرده فروشی را در بین ساعت هایی مچی که تولید کرده ایم به خود اختصاص داده است.

Arkai

هنوز این ساعت به طور کامل درست نشده است ولی ما انتظار داریم که ارزش این ساعت حدود 400 دلار باشد. ما از برندهای دیگری نیز در تولید این ساعت الهام گرفته ایم و نام این مجموعه ی جدید را Arkai گذاشتیم. این به ما این آزادی را می دهد تا طرح های جسورانه خودمان را بتوانیم دنبال کنیم.

فصل 2: طرح های اولیه

طرح ها را بعد از اینکه چندین بار مورد بررسی قرار دادیم، توانستیم چیز جدیدی را تولید کنیم. قاب این ساعت مچی از جنس فولاد ضد زنگ جامد است.

Arkai

ما می خواهیم تمام جزئیات پیچیده این ساعت را برجسته کنیم. بدین منظور یک پشت شیشه ای به آن اضافه کردیم تا شما بتوانید به راحتی حرکت ساعت را تماشا کنید. سوالاتی که به ذهنمان خطور می کرد این بود که چه مدل حرکت با چه نوع قفلی می خواهیم و اینکه لوگو دقیقا در کجای آن قرار بگیرد. استفاده از فولاد ضد زنگ در ساعت باعث سنگین تر شدن آن می شود.

فصل 3: تکمیل مشخصات و طرح ها

ما بر روی طراحی صفحه و عقربه های آن تمرکز کردیم و توانستیم تاج Arkai (A) را روی آن حک کنیم.

Arkai

این ساعت مچی از 2 قسمت تشکیل شده است: قسمت بالای آن با زوایا و وجوه خاصی طراحی شده که این ممکن است باعث بالاتر رفتن هزینه آن شود ولی ارزشش را دارد.

ما اندازه های اولیه را برای طراحی ساعت مشخص کردیم که ممکن است با دیدن مدل سه بعدی تغییر کند.

قطر صفحه: 32 میلی متر

قطر قاب: 42 میلی متر

ضخامت قاب: 12.5 میلی متر

فصل 4: لمس نهایی قبل از نمونه گیری

در این مرحله بعد از اینکه طرح ها و مشخصات ساعت را معلوم کردیم، آن ها را به طرح های دیجیتالی تبدیل می کنیم. ما رنگ ها و جزئیات ظریف تری مانند روکش بر روی فولاد ضد زنگ را بررسی کرده و برای اینکه ظاهری مجلل داشته باشند آن ها را برس کاری کردیم.

Arkai

جزئیات مهمی که در تولید این ساعت برای ما مهم است، حرکت مکانیکی Miyata&N24 شیشه ی یاقوت کبود و استفاده از فولاد ضد زنگ در طراحی آن است.

در ساخت این ساعت از شیشه ی یاقوت کبود استفاده شده است که در برابر خش بسیار مقاوم می باشد.

بدنه و بند فولاد ضد زنگ آن 316L است.

ما نام این ساعت مکانیکی اتوماتیک را Mateo نام نهادیم.

فصل 5: جزئیات فنی و چاپ سه بعدی

ساخت ساعت مچی از یک جهت کار آسان و از جهت دیگر یک کار غیرقابل حل است.

وقتی که اجزای ساعت را کنار یکدیگر قرار دادید، باید حرکت مناسبی را انجام دهند. در غیر این صورت شما باید طراحی صفحه را دوباره بررسی نمایید. ما همیشه موانع را پیش بینی می کنیم تا راه حلی را برای آن بتوانیم پیدا کنیم.

Arkai

یکی از راه ها برای کاهش دادن هزینه ها استفاده از چاپ سه بعدی است که با آن می توانیم ابعاد و نسبت ها را دقیق ببینیم که چگونه است.

در چاپ سه بعدی، شما قاب ساعت را مشاهده می کنید و متوجه خواهید شد در صورتی که آن را طلاکاری کنید چه اتفاقی خواهد افتاد.

فصل ششم: برادر کوچک

ما کوارتز این ساعت را بررسی کردیم تا ببینیم چگونه به نظر می رسد. ما در زمان طراحی صرفه جویی زیادی انجام دادیم زیرا دچار تغییرات زیادی نشد.

Arkai

ما برای اینکه این ساعت Arkai زیبا به نظر برسد از صفحه مهتابی و حرکت Miyota 6P20 استفاده کردیم. این ساعت مشابه ساعت متئو است.

در این ساعت Arkai حرف A بر روی آن حکاکی شده است. دارای شیشه یاقوت کبود است و از فولاد ضد زنگ در طراحی آن استفاده شده است. باتری آن Mace نام دارد.

فصل 7: طراحی یک تجربه

این ساعت از فولاد ضد زنگ 316L و شیشه ی یاقوت کبود ساخته شده است که بسیار زیبا به نظر می آید. وزن آن بسیار سبک است و به راحتی نور از شیشه آن عبور می کند و این ارزشش را دارد که زمانی را برای تولید آن صرف کنیم.

Arkai

ما در تولید این ساعت مچی ضخامت قاب را برای اینکه ظاهری شیک داشته باشد تغییر داده ایم.

Mateo با حرکت مکانیکی mm 11.6  (7/16″)

حرکت کوارتز 6P20

علاوه بر اینکه ماگان متال را به این مجموعه اضافه کردیم، از 999 قطعه در طراحی آن و از بسته بندی مناسبی برای این محصول استفاده کردیم. ما می خواهیم که شما این ساعت را تجربه کنید.

این محصول به تولید نهایی خود رسیده است و شما می توانید یکی از این ها را بر روی مچ دست خود داشته باشید.

فصل 8: سبک های جدیدی در دسترس است

ما جدیدترین محصول را برای ساعت های مردانه تولید کردیم. این محصول از فولاد ضد زنگ تهیه شده است و دارای شیشه ی یاقوت کبود است و دارای حرکات دقیق Miyota است.

Arkai

لینک منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر