0

چگونه کفش و کت و شلوار خود را ست کنیم ؟

کفش و کت و شلوار

کفش و کت و شلوار

خلاصه مقاله: مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم زیرا نکات مهمی در مورد کفش و کت و شلوار و طرز ست کردن آنها را به شما توضیح می دهد.

چگونه کفش و کت و شلوار خود را ست کنیم؟

در گذشته برای ست کردن لباستان با کفش مجبور بودید کفش مشکی بپوشید اما اکنون شما گزینه های بیشتری دارید.

ست کردن کت و شلوار با کفش مجلسی با رنگ نادرست می تواند ظاهر شما را کاملاً نامناسب نشان دهد. در بهترین حالت، شلخته و در بدترین حالت، ناتوان به نظر خواهید رسید.

بنابراین ست کردن مناسب چیست؟ در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه کفش‌های مجلسی و کت و شلوار خود را کاملاً ست کنید.

شما متوجه خواهید شد:

 1. کفش های چه رنگی با کت و شلوار آبی سرمه ای ست می شوند؟
 2. کفش های چه رنگی با کت و شلوار خاکستری ست می شوند؟
 3. کفش های چه رنگی با کت و شلوار زغالی ست می شوند؟
 4. کفش های چه رنگی با کت و شلوار قهوه ای ست می شوند؟
 5. کفش های چه رنگی با کت و شلوار مشکی ست می شوند؟
 6. سایر ترکیبات رنگ کفش و کت و شلوار

شماره 1: کفش چه رنگی با کت و شلوار آبی سرمه ای ست می شوند؟

رنگ های کفش مناسب:

 • مشکی
 • قهوه ای
 • اکسبلود/بورگوندی
 کفش و کت و شلوار

آبی سرمه ای به راحتی با هر سه رنگ اصلی کفش های مردانه با کیفیت ست می شود.

لباس شما طبیعتاً می تواند اعتماد، خرد و مسئولیت شما را منتقل کند. هنگامی که مردم با شما روبرو می شوند، باید آرامش را کنار شما احساس کنند.

این توضیح می‌دهد که چرا شرکت‌ها از نوعی رنگ آبی در طراحی لوگوی خود استفاده می‌کنند و طراحان داخلی اغلب از رنگ آبی در طراحی چیدمان دفاتر شرکت استفاده می کنند. به نظر می رسد رنگ آبی هر کسی را به بهره وری بیشتر تشویق می کند.

از آنجایی که به راحتی می توان کت و شلوار آبی سرمه ای را با اکثر کفش های چرمی هماهنگ کرد، این رنگ لباس بهترین گزینه برای شرکت در مصاحبه شغلی است. این به شما کمک می کند که از همان ابتدا با اعتماد به نفس و پر انرژی به نظر برسید.

تنها نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که روش های ظریفی برای ست کردن کفشتان با کت و شلوار وجود دارد که بر کل ظاهر شما تأثیر می گذارد:

 • کفش سیاه حالت رسمی، به شما می دهد.
 • کفش قهوه ای شما را آرام یا انعطاف پذیر نشان می دهد.
 • کفش اکسبلود/بورگوندی شما را بازیگوش و خلاق نشان می دهد.

شماره 2 :کفش چه رنگی با کت و شلوار خاکستری ست می شوند؟

 کفش و کت و شلوار

کفش های با رنگ مناسب:

 • رنگ مشکی
 • رنگ قهوه ای
 • اکسبلود(رنگی است که سایه تیره قرمز دارد. شبیه بورگوندی است، اما رنگ بنفش کمتر و قهوه ای تیره بیشتری دارد)./بورگوندی(قرمز مایل به بنفش یا شرابی)
 کفش و کت و شلوار

کت و شلوارهای آبی سرمه ای رسمی تر از کت و شلوارهای خاکستری هستند. شما می توانید آنها را با هر سه رنگ کفش ست کنید.

کت و شلوارهای ذکر شده برای پوشیدن در جلسات تجاری ایده آل نیستند اما برای پوشیدن در اداره کاملا مناسبند.

به طور خاص، برای کت و شلوارهای خاکستری متوسط، کفش مشکی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود در حالی که یک پیراهن سفید با کراوات پوشیده اید. کفش‌های قهوه‌ای و شرابی آن را به ظاهری غیررسمی/اجتماعی تبدیل می‌کنند و زمانی که پیراهن دارای طرح‌ باشد بهترین کارایی را دارد.

کت و شلوارهای خاکستری روشن که برای پوشیدن در بهار و تابستان بسیارمناسب هستند. خاکستری روشن همچنین غیررسمی ترین سایه رنگ خاکستری است. بنابراین می توانید از این کت وشلوار برای از بین بردن یکنواختی رنگ های معمولی لباستان هنگام شرکت در مهمانی ها یا رویدادها در ماه های گرم استفاده کنید.

شماره 3 : چه رنگی کفش با کت و شلوار زغالی ست می شوند؟

 کفش و کت و شلوار

کفش های رنگ مناسب:

 • مشکی
 • اکسبلود/بورگوندی

اجتناب کردن:

 • رنگ قهوه ای
 کفش و کت و شلوار

اولین موردی است که باید از آن اجتناب کنید پوشیدن کت و شلوار خاکستری زغالی با کفش های قهوه ای است.

خاکستری زغالی رنگی است که تقریباً به اندازه آبی سرمه ای تطبیق پذیر است اما برای افراد کمی مسن تر مناسب تر است. این رنگ کت و شلوار را با کفش‌های چرمی قهوه‌ای ست نکنید. دلیل آن این است که قهوه ای به طور طبیعی کمتر از دو رنگ دیگر رسمی است و تضاد ایجاد شده بین قهوه ای و خاکستری زغالی (که شبیه به رنگ سیاه است) کاملاً واضح است. کفش های مشکی ساده بهترین انتخاب در این مورد هستند. با این حال، بورگوندی پررنگ با کت و شلوار خاکستری زغالی که ساده اما در کل با کلاس است، بسیار خوب ست می شود.

از طرف دیگر، کت و شلوارهای آبی سرمه ای، شما را جوان تر نشان می دهد و به شما آزادی انتخاب از بین هر سه رنگ کفش را می دهد.

شماره 4: کفش های چه رنگی با کت و شلوار قهوه ای ست می شوند؟

 کفش و کت و شلوار

کفش های رنگ مناسب:

 • رنگ قهوه ای
 • اکسبلود/بورگوندی

اجتناب کردن:

 • مشکی
 کفش و کت و شلوار

کت و شلوارهای قهوه ای با اکثر کفش های قهوه ای پررنگ و کم رنگ ست می شوند.

شما نیاز به تفاوت قابل مشاهده بین سایه های کفش و کت و شلوار دارید. اگر هر دو رنگ قهوه ای یکسان به نظر برسند، نمی تواند خیلی جالب باشد.

به طور کلی، بهتر است کفش قهوه ای تیره تر از کت و شلوار باشد چون کمک می کند چشم به سمت پایین کشیده نشود.

اما تنها نکته مهم، تضاد واضح بین کفش و کت و شلوار است و این چیزی است که کفش های به رنگ اکسبلود یا بورگوندی راحت تر ارائه می دهند.

همان طور که در شماره 3 ذکر شد، قهوه ای تیره نسبت به دیگر رنگ ها کمتر رسمی تلقی می شود. بنابراین اگر کت و شلوار خاکستری زغالی با کفش های قهوه ای ست نمی شود، کت و شلوار قهوه ای نیز با کفش های مشکی ست نمی شود.

کت و شلوار قهوه ای به طور سنتی آکادمیک یا غیر رسمی به نظر می آید. این دیدگاه تا حدی توسط رئیس جمهور سابق ایالات متحده، رونالد ریگان که اغلب این کت و شلوارها را می پوشید، تغییر داده شد. اما در مورد کت و شلوارهای قهوه ای با کفش های چرمی مشکی هیچ چیز تغییر نمی کند زیرا این دو هرگز با هم مطابقت ندارند.

شماره5 : کفش چه رنگی با کت و شلوار مشکی ست می شوند؟

 کفش و کت و شلوار

کفش های رنگ مناسب:

 • مشکی

اجتناب کردن:

 • رنگ قهوه ای
 • اکسبلود/بورگوندی
 کفش و کت و شلوار

بر اساس توضیحات شماره 3 و 4 باید از کفش رنگ قهوه ای و اکسبلود/بورگوندی اجتناب شود. پس منطقی است که چرا کت و شلوار مشکی خالص، را فقط باید با کفش مشکی ست کنید.

واقعیت این است که کت و شلوار مشکی برای استفاده مکرر در نظر گرفته نشده است. شما آن را در محیط های زیر استفاده خواهید کرد:

 • جلسات سختگیرانه تجاری
 • مهمانی های کراوات سیاه یا مراسم اجتماعی مشابه
 • تشییع جنازه

آقایان معمولی بهتر است کت و شلوارهای خاکستری زغالی یا آبی سرمه ای داشته باشند، زیرا آنها به اندازه کافی برای اکثر موقعیت ها مناسب هستند. رنگ های خاکستری روشن و قهوه ای بهترین گزینه های بعدی هستند.

در اینجا خلاصه ای از پنج دسته کت و شلوار و کفش با رنگ مناسب آورده شده است:

 کفش و کت و شلوار

این قوانین کلی به عنوان یک راهنمای بسیار خوب عمل می کنند.

اگر دوست دارید این قوانین را زیر پا بگذارید، این کار را انجام دهید زیرا:

 • شما آگاهانه تصمیم می گیرید نه به این دلیل که از آنها بی خبر هستید!
 • شما به دنبال ظاهری منحصر به فرد هستید (مثال: یک خواننده راک ممکن است با پوشیدن کت و شلوار مشکی همراه با کفش های شرابی و کراوات شرابی توجه طرفدارانش را به خودش جلب کند.

بسته به مکان، جشن، افرادی که در آن رویداد شرکت می کنند یا سبک زندگی و شهرت شما، همیشه استثناهایی وجود خواهد داشت. اما تعداد آنها زیاد نیست، بنابراین احتمالاً به ترکیب‌های کلاسیکی دیگری نیاز خواهید داشت که کارایی آنها ثابت شده باشد.

شماره 6 :سایر ترکیبات رنگ کفش و کت و شلوار

برخی از مردان ممکن است کت و شلوار را با کفش های رنگ‌ های متفاوت بپوشند و یا شلوارهای غیررسمی مانند شلوار جین را با کفش های چرمی رنگی پوشند . این مسائل مربوط به سلیقه هر کسی است. بعضی اشخاص هم کت و شلوار را با کفش هایی مانند کفش های کتانی و ورزشی می پوشند. این نوع ست کردن هم طرفداران خاص خودش را دارد.

اگر نمی خواهید از قوانین ذکر شده در مورد ست کردن کت و شلوار با کفشتان پیروی کنید پس در آینه خوب به خودتان نگاه کنید اگر عالی به نظر می رسید، آن را ادامه دهید و درباره درست بودن یا نبودن این قوانین بحث نکنید. فقط این قانون را در نظر داشته باشید: از چیزهایی که به هم نزدیک هستند، اما کاملاً با هم مطابقت ندارند، اجتناب کنید و تضادها را هم در نظر داشته باشید.

حرف آخر: اگر می خواهید همیشه شیک و جذاب به نظر برسید کت و شلوارتان را با کفش های مناسب ست کنید.

از سایت همه چی اینجاست، دیدن کنید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر