0

آشنایی با حلقه های ازدواج مردانه 2022 و نحوه تهیه آن ها

حلقه های ازدواج

حلقه‌های ازدواج مردانه 2022

شما حلقه های ازدواج را بر اساس سایز انگشتتان انتخاب می کنید. ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید حلقه ی عروسی متناسب با انگشتتان را پیدا کنید.

همچنین ما در اینجا نحوه ی مراقبت از حلقه های عروسی را به شما یاد می دهیم و شما را راهنمایی می کنیم که چطور حلقه ی عروسی با سایز مناسب را خریداری نمایید و چطور آن ها را تمیز نگه دارید.

حلقه های ازدواج

**بهترین عرض برای حلقه ی ازدواج مردانه چیست؟

وقتی نوبت به خرید حلقه ی ازدواج می رسد، اولین قدم انتخاب عرض حلقه است. حلقه ها عرض های مختلفی دارند. ما بر روی محبوب ترین سبک ها تمرکز خواهیم کرد از جمله: 4 میلی متر، 6 میلی متر و 8 میلی متر.

حلقه های ازدواج

اگر شما با حلقه ها غریبه نباشید، احتمالاً از قبل ایده ی بسیار خوبی را از اینکه حلقه ی شما چه عرضی داشته باشد، دارید. به مجموعه ی خود نگاهی بیندازید و در مورد حلقه ای با عرض مناسب تصمیم بگیرید که بتوانید هر روز آن را بپوشید. شما می خواهید که عرض آن برای پوشیدن روزانه به اندازه ی کافی راحت باشد، بدون اینکه مانع کار شما شود.

اکثر مردان حلقه‌ های ازدواج حداقل 8 میلی‌ متری می‌ خرند. مردانی که انگشتان بلندتر یا بزرگ‌ تری دارند، با حلقه ی 8 میلی‌ متری احساس راحتی بیشتری می‌ کنند، در حالی که مردان با انگشتان کوتاه‌ تر و باریک‌ تر حلقه ی 6 میلی‌ متری را بیشتر ترجیح می‌ دهند.

انتخاب فلز مناسب برای گروه های عروسی مردانه

انتخاب فلز بر روی ظاهر حلقه ی شما تأثیر بسزایی می گذارد، اما بیشتر از آن بر روی قیمت و نحوه ی مراقبت از آن تأثیر گذار می باشد.

آیا شما به دنبال حلقه ای هستید که با همسرتان مطابقت داشته باشد؟ اگر بله، پس او از آن مراقبت می کند. دقیقاً همان فلز را انتخاب کنید و کارتان تمام است. همچنین شما می توانید همانند شریک زندگی خود حلقه ای با رنگی مشابه، حکاکی یکسان و یا قیمت مشابه انتخاب نمایید.

از طرفی شما بسیار دوست دارید که حلقه ی عروسی که انتخاب می کنید به خوبی بر روی انگشت شما بنشیند و ناراحت کننده نباشد و شما نسبت به آن آلرژیک نداشته باشید و زمانی که به چیزی سخت می کوبید شکل خودش را از دست ندهد.

حلقه های عروسی طلای مردانه

حلقه های عروسی طلا نرم هستند و به راحتی شکل خودشان را از دست نمی دهند و بسیار گران قیمت می باشند. اکثر حلقه های طلا با کیفیت 18 عیار می باشند، به این معنی که 18/24 یا سه چهارم آلیاژ (مخلوطی از فلزات) طلا است.

مزایا: کلاسیک و سنتی برای عروسی 

معایب: حلقه های عروسی گران قیمت و طلا می توانند به راحتی شکل خود را از دست بدهند.

**حلقه های عروسی مردانه پلاتینیوم

پلاتین یک فلز کمیاب و ارزشمند تر از طلا است. علاوه بر نادر بودن، پلاتین یک انتخاب بسیار عالی برای حلقه های مردانه محسوب می شود. پلاتین نسبت به طلا بسیار محکم و بادوام است.

مزایا: بادوام و قوی، ضد حساسیت برای پوست های حساس

معایب: گران قیمت است و به دلیل چگالی می تواند سنگین باشد.

حلقه های عروسی تیتانیوم مردانه

تیتانیوم یک فلز قوی و بسیار سبک وزن است. حلقه ی عروسی تیتانیومی تقریباً ⅕ وزن یک حلقه ی پلاتین است. اگر شما دوست ندارید که از حلقه ی سنگین استفاده کنید، حلقه ی عروسی تیتانیومی یک گزینه ی محکم به حساب می آید.

مزایا: سبک، بسیار قوی، مقاوم در برابر خم شدن

معایب: ممکن است گران قیمت باشد، تغییر اندازه بسیار دشوار است.

حلقه های عروسی نقره  مردانه

بیشتر نقره هایی که برای ساخت حلقه های عروسی مردان استفاده می شود، نقره 925 است. این بدان معنی است که 92.5٪ از فلز نقره و بقیه مس می باشد. برخلاف نقره بسیار خالص و نرم است. اضافه کردن مس به نقره باعث می شود که بسیار سخت و محکم شود و یک انتخاب عالی برای حلقه ی ازدواج محسوب می شود.

مزایا: انتخاب کلاسیک برای عروسی، قوی، ارزان تر از طلا

معایب: مستعد کدر شدن است. آن می تواند با استفاده روزانه خم و خراشیده شود.

حلقه های عروسی تنگستن مردانه

در کنار تنگستن قوی ترین ماده بر روی زمین است. حلقه های تنگستن نشکن هستند.

تنگستن در برابر خش بسیار مقاوم و مقرون به صرفه است. حلقه های تنگستن خم نمی شوند. در هنگام تصادف این حلقه ها تغییر شکل نمی دهند و به انگشت شما آسیبی نمی رسانند.

مزایا: ضد حساسیت، بسیار قوی و مقاوم در برابر خراش

معایب: تغییر اندازه در آن بسیار دشوار است، با ضربه شدید می تواند بشکند (خم نشود).

حلقه هایی که از طلا، پلاتین و نقره ساخته شده اند، قیمت بسیار مناسبی دارند.

شما به یک حلقه ی ازدواج مقاوم و مقرون به صرفه نیاز دارید.

**حلقه های عروسی استیل ضد زنگ برای مردان

فولاد ضد زنگ یکی از جایگزین های مناسب برای حلقه های ازدواج پلاتین و طلای سنتی است.

حلقه های ازدواج

2 نوع متداول استیل ضد زنگ در حلقه های عروسی مردانه عبارتند از:

فولاد ضد زنگ 304 – حلقه های عروسی که از فولاد ضد زنگ 304 ساخته شده اند، در برابر اکسیداسیون و خوردگی بسیار مقاوم هستند. این حلقه ها زنگ نمی زنند و همچنین آن ها ضد حساسیت هستند.

فولاد ضد زنگ 316L – در این حلقه ها از فولاد ضد زنگ 316L استفاده می شود که به آن فولاد جراحی نیز می گویند. برای ساخت ابزار جراحی از این فولاد استفاده می شود و ضد حساسیت می باشند. کلر و آب شور می تواند به آن آسیب برساند. این حلقه ها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند. بهتر است قبل از شنا کردن حلقه ی خودتان را در بیاورید.

حلقه های عروسی استیل بسیار با دوام هستند. این فلز بسیار سبک وزن است. آن ها برای استفاده در هر روز بسیار خوب و عالی به نظر می آیند.

حلقه های عروسی استیل ضد زنگ در برابر زنگ زدگی و کدر شدن مقاوم هستند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارند.

این حلقه ها در رنگ نقره ای طبیعی خودشان مشابه حلقه های عروسی نقره ای یا پلاتینیومی هستند. این امر در مورد حلقه های طلایی و استیل ضد زنگ با روکش طلا نیز صادق است.  آن ها با ظاهر طلایی بسیار مستحکم به نظر می رسند.

با حلقه های عروسی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند، باید با احتیاط برخورد کرد. کریپتونیت حلقه ی ازدواج استیل ضد زنگ کلر است. فولاد ضد زنگ به کلر حساس است و باید قبل از شنا در آب کلر دار آن را در بیاورید. در غیر این صورت ممکن است درخشندگی خودشان را از دست بدهند.

وقتی درباره ی حلقه های مردانه از هر فلزی صحبت می کنیم، می توانیم رنگ های مختلفی را نیز برای آن ها انتخاب کنیم.

حلقه های ازدواج

 • حلقه های مردانه پولیش یک انتخاب کلاسیک هستند. این حلقه ها دارای روکش صاف و بازتابنده ای می باشند. شما می توانید بازتاب خود را در آن حلقه ببینید. عیبی که این حلقه ها دارند، اینه که خراش ها را به راحتی نمایان می کنند.
 • حلقه های عروسی با روکش مات بسیار صاف هستند. این حلقه ها به جای بازتاب نور آن را پخش می کنند. همچنین آن ها خراش های ضعیف را پنهان می کنند.
 • برای اینکه یک سبک زندگی فعالی داشته باشید، حلقه های عروسی مردانه با روکش برس یک انتخاب عالی به نظر می رسد. این حلقه بهتر از حلقه های دیگر خراش ها را پنهان می کنند. آن ها همان درخشش نرمی را دارند که روکش مات دارد.
 • حلقه های عروسی مردانه با روکش ترکیبی که دارند، 2 نوع را در یک تکه ترکیب می کنند. ترکیب کردن 2 یا چند نوع تزئین به حلقه ی عروسی باعث می شود که حلقه ی شما نسبت به حلقه های دیگر کاملاً متمایز باشد.
 • این حلقه فرو رفتگی های ریزی اطراف حلقه دارد. به نظر می رسد این حلقه با ضربه زدن توسط چکش ساخته شده است. این حلقه دارای درخشش صیقلی است اما با بافت اضافی که در آن وجود دارد از روشن شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند.
 • شما می توانید سنگ های کوچک وجزئیات حکاکی شده را به حلقه تان اضافه کنید و باعث منحصر به فرد شدن حلقه تان بشوید.

**حلقه های عروسی فولاد دمشق چیست؟

حلقه های عروسی دمشقی از تا کردن دو نوع استیل ضد زنگ به یکدیگر ساخته شده اند. هر حلقه ی فولادی دمشق دارای الگوی منحصر به فردی می باشد.

بیشتر انگشترهای فولادی دمشق دست ساز هستند. این چیزی است که ممکن است بر قیمت بسیار تأثیر بگذارد و هنگام جست و جوی یک حلقه ی عروسی آن را باید منحصر به فرد در نظر گرفت.

روشی که برای ساخت حلقه‌ های فولادی دمشق استفاده می‌ شد، همان تکنیکی است که برای ساخت شمشیر های جوش داده شده در ژاپن باستان و خاورمیانه استفاده می‌ شد.

وایکینگ ها از فولاد دمشق برای ساختن شمشیر استفاده می کردند.

حلقه های فولادی دمشق مانند سایر حلقه های فولادی ضد زنگ هستند. این حلقه های فولادی دمشق دارای پاشنه آشیل هستند. بهتر است قبل از غواصی آن ها را در بیارید، چون ممکن است کلر و آب شور به آن ها آسیب فراوانی برساند.

**مزایا و معایب حلقه های فولادی دمشق

 • مزایا:

قدرت با ریشه در عصر وایکینگ

نگهداری و تمیز نگه داشتن آن بسیار آسان است.

طراحی منحصر به فردی دارد.

 • معایب:

تغییر اندازه در آن بسیار مشکل است.

باید از کلر و آب شور اجتناب کرد.

گران قیمت تر از سایر انواع فولاد ضد زنگ می باشد.

*چگونه حلقه ی عروسی با اندازه مناسب را پیدا کنیم؟

اگر شما به دنبال حلقه ی ساده مانند حلقه ی فولادی ضد زنگ هستید، تناسب اندام خیلی مهم است.

اگر حلقه ی شما بر روی انگشتتان بلغزد، به این معنی نیست که حلقه اندازه دستتان است. اگر حلقه ی عروسی بزرگ باشد، در هنگام شستن دست ها از انگشتتان در می آید و اگر خیلی بزرگ باشد می تواند گردش خون را قطع کند و به انگشتتان آسیب بسیاری برساند.

به منظور پیدا کردن اندازه ی مناسب برای حلقه شما می توانید کمربند سایز حلقه سفارش دهید و بعد از اینکه انگشتتان را اندازه گرفتید، حلقه ی ازدواج را بر اساس آن سایز سفارش دهید.

برای دقت در اندازه گیری حلقه وقتی که خیلی سرد و خیلی گرم نیستید، این کار را انجام دهید. گرما باعث تورم می شود و سرما انگشت شما را لاغرتر از حد معمول می کند.

بهتر است اندازه گیری را در پایان روز انجام دهید، چون در این زمان انگشت شما بزرگ تر است و صبح متوجه خواهید شد که انگشت شما کوچک تر می باشد.

حلقه های ازدواج

**سبک های گروه عروسی مردانه

حلقه های عروسی را براساس ظاهر انتخاب نکنید. باید آن را به انگشتتان بپوشید. در اینجا 4 مورد از محبوب ترین حلقه های عروسی را بررسی می کنیم.

حلقه های ازدواج

حلقه های مدل کلاسیک یا Comfort Fit – این سبک حلقه ی عروسی مردانه از داخل و خارج گرد است که به عنوان Comfort Fit شناخته می شود. این حلقه ها به راحتی در انگشت شما قرار می گیرند. همچنین آن ها یکی از رایج ترین شکل و سبک حلقه می باشد.

حلقه های مدل D-Shape یا Dome – این سبک از حلقه ها به اندازه ی حلقه های Full Court محبوب هستند. برخلاف Comfort Fit قسمت بیرونی حلقه ی D شکل گرد است، در حالی که داخل آن صاف می باشد. این باعث شده است که یک شکل گنبدی در بالا داشته باشد. حلقه های D شکل برای مردانی که به دنبال تناسب هستند، بدون اینکه شکل حلقه های Comfort Fit را از دست بدهند عالی به نظر می آیند. حلقه های گنبدی شکل مانند Comfort Fit کمتر در لباس یا ماشین آلات گیر می کنند.

حلقه های مسطح – حلقه های مسطح تخت هستند. آن ها هم در داخل و هم در بیرون به صورت صاف طراحی شده اند. این حلقه ها به احتمال زیاد در لباس و ماشین آلات گیر می کنند.

حلقه های تخت – این حلقه ها در بیرون صاف و در داخل گرد هستند.

**بر روی حلقه های عروسی مردانه چه چیزی حکاکی شود؟

شما می توانید توییت ها و ایموجی ها را بر روی حلقه ها حکاکی کنید و آن ها را شخصی تر کنید. این یک راه برای نشان دادن عشق، بزرگداشت یک لحظه و منحصر به فرد کردن آن می تواند باشد.

حلقه های ازدواج

حلقه ی عروسی باید نشان دهنده ی این باشد که شما چه کسی هستید. شما می توانید تاریخ عروسی یا حرف اول اسم نامزدتان را بر روی آن حک کنید. همچنین شما می توانید مختصات GPS مکانی که برای اولین بار همدیگر را ملاقات کردید شخصی سازی کنید و یا از کلمه ای خاصی استفاده نمایید که داستان شما را در بر می گیرد.

در Trendhim، در قسمت داخلی اکثر حلقه ها از حکاکی لیزری استفاده کرده ایم تا عروسی شما بسیار خاص جلوه داده شود.

 عروسی مردانه غیر سنتی

اگر شما می خواهید که حلقه های ازدواج شما متفاوت به نظر آیند و به حلقه های سنتی علاقه ای ندارید، ما در اینجا 2 مورد از حلقه هایی که منحصر به فرد هستند را آورده ایم.

1- حلقه های عروسی سیلیکونی مردانه

حلقه های ازدواج

حلقه های سیلیکونی بسیار راحت هستند و برای استفاده در باشگاه و یا زمانی که با دستان خودتان کار می کنید، بسیار سبک هستند. این حلقه ها ضد آب هستند و نیازی به برداشتن آن ها در حمام و استخر ندارید.

حلقه های سیلیکونی برای کسانی که با برق کار می کنند، نارسانا و ایمن است.

2- حلقه های عروسی سرامیکی برای مردان

حلقه های ازدواج

استفاده از حلقه ی عروسی سرامیکی به خودی خود یک تجربه ی عالی محسوب می شود. این حلقه ها به قدری سبک وزن هستند که ممکن است احساس کنید اصلاً چیزی در انگشتتان ندارید. این می تواند یک خبر خوبی برای شما باشد که هر روز از حلقه استفاده می کنید.

حلقه های سرامیکی غیر فلزی هستند و برای افرادی که مبتلا به حساسیت های پوستی می باشند، مشکلی ایجاد نمی کنند. این حلقه ها ضد حساسیت هستند. حلقه های سرامیکی نارسانا می باشند و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات الکترونیکی نیازی ندارید که آن ها را بردارید.

چگونه حلقه ی خود را در خانه تمیز کنید؟

مهم نیست که چه مدل حلقه ی عروسی را انتخاب می کنید. تمیز نگه داشتن حلقه های عروسی تنگستن و تیتانیوم، طلا یا فولاد ضد زنگ بسیار مهم است. در زیر روش تمیز کردن حلقه ها را آموزش می دهیم که برای اکثر حلقه های عروسی بی خطر هستند. این روش به جواهرات و سنگ ها آسیب نمی رساند و باعث خراش فلز هم نمی شوند.

حلقه های ازدواج

 • آب گرم را در یک کاسه ی کوچک بریزید و چند قطره صابون ظرفشویی ملایم به آن اضافه کنید.
 • یک پارچه ی بسیار نرم و بدون پرز را در آب صابون آغشته کنید و حلقه را به آرامی پاک کنید تا تمیز شود. همچنین شما می توانید از مسواک نرم برای کمک استفاده کنید.
 • حلقه ی عروسی را با آب گرم تمیز بشویید و از انگشت خود برای پاک کردن باقی مانده صابون استفاده کنید.
 • حلقه را با یک حوله ی تمیز به خوبی خشک کنید و قبل از استفاده کردن بگذارید در هوا خشک شود.

**از کجا می توانم حلقه ی ازدواج مردانه را آنلاین بخرم؟

Trendhim دارای طیف گسترده ای از حلقه های ازدواج مردانه و نوارهای استیل ضد زنگ، سرامیک، سیلیکون و تیتانیوم می باشد.

**تفاوت بین حلقه ی ازدواج و حلقه ی عروسی چیست؟

به این حلقه های ساده ی عروسی، حلقه ی ازدواج نیز می گویند و آن را بر روی انگشت حلقه ی دست چپ می پوشید که نشان می دهد شما متأهل هستید.

این حلقه ها بسیار طراحی ساده ای دارند و طراحی کمتری نیز نسبت به حلقه های دیگر دارند. این حلقه های ساده زیر مجموعه ای از حلقه های عروسی به شمار می آیند و اغلب به جای هم به کار می روند.

**حلقه ی ازدواج مردانه را با چه انگشتی می پوشید؟

اکثر مردان بریتانیایی حلقه ی عروسی را در انگشت حلقه چپ خود قرار می دهند. گذاشتن حلقه ی عروسی در انگشت چهارم در بریتانیا یک سنت است.

**حلقه ی عروسی مردانه منحصر به فرد چیست؟

هر چیزی که سنت را زیر پا می گذارد یک حلقه ی عروسی مردانه منحصر به فرد است. بهتر است حلقه های سیلیکونی، لاستیکی یا سرامیکی را انتخاب کنید یا اینکه به دنبال حلقه هایی بروید که از فولاد ضد زنگ تهیه شده اند که شما را کاملاً متمایز می کند.

پس بهتر است به سراغ رنگ های منحصر به فرد مانند آبی، قرمز یا مشکی بروید. این ها رنگ های معمولی نیستند و به سبک غیر سنتی شما می افزایند.

لینک منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر