0

آیا از کراوات های مختلفی که هر مردی باید در کمد لباسش داشته باشد ، اطلاعاتی دارید؟

کراوات مردانه

کراوات مردانه

خلاصه مقاله: کراوات های متفاوتی در این مقاله به شما معرفی شده است شما با ویژگی های آنها آشنا می شوید و راحت تر می توانید مناسب با شغلتان اتنخاب کنید.

کراوات هایی که هر مردی باید داشته باشد | مدل هایی برای تکمیل مجموعه کراوات شما

در اینجا یک نکته در مورد کراوات وجود دارد: تقریباً هیچ مردی تعداد مناسبی کراوات ندارد.

مردانی که در شغل هایی هستند که نیاز به کراوات مردانه ندارند ، معمولاً تعداد محدود از این لباس را دارند و آقایانی که هر روز کراوات می‌بندند، معمولاً از دوستان و آشنایان کراوات هدیه می‌گیرند و با این که مجموعه‌ای بزرگ از کراوات به دست می‌آورند تنها تعدادی واقعاً برای آنها مفید است چون هر کس سلیقه خاص خود را دارد.

با وجود چند مدل کراوات مردانه در کمد لباستان ، ممکن است که این کراوات ها با لباس های شما ست نشوند پس ما در اینجا برخی از کراوات‌هایی را که هر مردی باید داشته باشد، صرف نظر از سبک یا حرفه‌اش، آورده ایم.

کراوات راه راه مورب

کراوات مردانه

به دلایل فرهنگی و زیبایی شناختی، کراوات با نوارهای مورب رنگی به یک لباس مناسب برای استفاده در جلسات تجاری تبدیل شده است. کراوات های راه راه مورب بر اساس رنگ ، عرض راه راه ها و طرح تکرار شده ، می توانند ظاهر متفاوتی داشته باشند.

 • برای شغل های مهم: کراوات مردانه شما باید پررنگ باشد مانند بنفش زرشکی یا بنفش تیره، با راه راه های روشن. کراوات هایی با راه راه های نازک منفرد ساده ترین شکل این مدل ها هستند. اما می توان از رنگ سوم هم در ترکیب رنگ کراوات استفاده کرد.
 • برای کسب و کارهای ساده تر: کراوات هایی با راه راه های متنوع که هم رنگ ها و هم عرض نوارها از طریق شیب تغییر می کنند، مناسب هستند. رنگ‌های خنثی و روشن به خوبی با پیراهن‌های سفید هماهنگ می‌شوند، در حالی که رنگ‌های ساده‌تر با پیراهن‌های رنگی ست می شوند.
 • برای سرگرمی: کراوات هایی با رنگ های روشن تر و متضادترین راه راه ها باید برای محیط های کاری کم اهمیت و مناسبت های اجتماعی استفاده شوند.

نگران تعداد راه راه ها یا عرض آنها نباشید، مگر اینکه از یک الگوی ثابت و اجباری مانند کراوات هنگ یا مدرسه استفاده کنید. می توانید از کراوات های مختلفی استفاده کنید تا ظاهر شما هر روز یکسان نباشد.

کراوات های راه راه مورب، گزینه های خوب و مطمئنی هستند که در مناسبت های مختلف می توانید از آنها استفاده کنید، بنابراین ارزش دارد که حداقل دو یا سه کراوات مردانه راه راه داشته باشید. یکی با پس‌زمینه تیره، دیگری با پس‌زمینه خنثی یا روشن، این، شروعی عالی برای کمد لباس شماست.

کراوات هایی با طرح الگوی تکراری

کراوات مردانه

این مدل کراوات ها طرح های کمی شلوغ تر از نوار مورب دارند. طرح های گرافیکی یا شکل های یک جور که بارها و بارها در پس زمینه رنگی تکرار می شوند. این کراوات ها یادآور کاغذ دیواری های اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 هستند.

این مدل، گزینه خوبی برای کمد لباس شماست. هرچه تضاد رنگ های کراوات کمتر باشد، کراوات باریکتر به نظر می رسد. آبی تیره روی یک آبی روشن تر با هایلایت های خاکستری کم رنگ به نظر زیبا می رسد. صورتی روشن روی پس‌زمینه آبی تیره، کمی غیررسمی‌تر است.

 • برای شغل های مهم: بیشتر کراوات های مورد استفاده در این نوع شغل ها باید از یک خانواده رنگی باشند و یک عنصر متضاد نه خیلی روشن در کراوات ها به کار رفته باشد. شما می توانید از یک الگوی زیبای دیگر نیز استفاه کنید: کراوات با الگوی کاغذ دیواری و ظاهر قدیمی که طرح های خال خالی یا گلدار دارد.
 • برای کسب و کارهای ساده تر: کراوات هایی با رنگ های روشن تر و الگوی متمایزتر برای این کارها مناسب هستند. بسیاری از کراوات های خاص در این محدوده قرار می گیرند، از جمله شکل های ملایم تری مثل گل و ستاره.
 • برای سرگرمی: این مدل کراوات مردانه به جای داشتن یک شکل انتزاعی، یک نماد یا تصویر مانند یک لنگر، یک هواپیما یا تقریباً هر چیز دیگری را می توان تکرار کرد. کراوات هایی با رنگ‌های نه خیلی روشن، به‌عنوان کراوات‌های معمولی استفاده می شوند و برای یک مهمانی انتخاب خوبی است. حداقل یکی از این کراوات‌ را در کمد لباستان داشته باشید تا در محیط کاری از آن استفاده کنید. فراتر از آن، می توانید برای رویدادهای اجتماعی هم از آن استفاده کنید و اگر الگو خاصی را دوست دارید، از آن استفاده کنید. یک مرد با داشتن دو یا سه کراوات از این مدل می تواند حق انتخاب داشته باشد.

کراوات تک رنگ

کراوات مردانه

نکته حرفه‌ای: اکثر کراوات‌های تک رنگ کاملاً ساده نیستند. آنها نوعی بافت یا الگوی ظریف قابل مشاهده دارند که به زیبایی آن می افزاید.

این مدل کراوات، گزینه خوبی است، مخصوصاً اگر پررنگ باشد زیرا یک کراوات با رنگ یکدست و براق ، بیشتر مورد علاقه اکثر مردان است.

 • برای کسب و کار دقیق: در مورد این کراوات مردانه دو گزینه دارید:کراوات هایی با رنگ تیره زیبا با درخشندگی کم و کراوات های روشن و براق. اولی بهتر به نظر می رسد، اما دومی هم همیشه طرفداران خود را دارد. هر دوی این مدل ها برای کسب و کار مناسب هستند.
 • برای کسب و کار راحت تر: کراوات هایی با رنگ های پاستلی، براق و بافت های قابل مشاهده، نمونه خوبی برای پیراهن های رنگی هستند و مناسب پوشیدن در کارهای راحت .
 • برای سرگرمی: این کراوات ها برای نشان دادن غرور یک تیم در یک رویداد ورزشی عالی هستند.

اینها همه کاره ترین کراوات ها نیستند، بنابراین دلیلی برای داشتن تعداد زیادی از آنها در کمد لباستان وجود ندارد. اما یک یا دو مورد می تواند مفید باشد، به خصوص اگر آنها را به طور خاص با پیراهن ها یا ژاکت هایی که از قبل دارید، ست کنید.

نکته پایانی در مورد این کراوات ها: قبل از بستن یک کراوات مشکی ساده، فکر کنید. مگر این که در یک گروه موسیقی عضو باشید یا درمراسم ختم شرکت کنید. این رنگ کراوات، ظاهر هیچ کس را خوشایند نمی کند، مگر این که با یک پیراهن سفید ساده ست شود.

کراوات با طرح خال خالی

کراوات مردانه

این نوع کراوات ها نقطه های یکدست دارند که در همه جای کراوات مردانه گسترده شده اند و بسیار شیک و زیبا به نظر می آیند.

قوانین اساسی: نقطه های کوچکتر با فاصله بیشتر از هم رسمی تر به نظر می رسند. نقطه های بزرگتر با فاصله کمتر معمولی تر هستند.

رنگ نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ‌های ساده و تضاد بین رنگ نقطه‌ها با رنگ زمینه نیز خیلی به زیبا تر شدن کراوات کمک می کند. اگر می‌خواهید در یک محیط اداری کار کنید، طرح هایی از نقطه های روشن کوچک باید با فاصله زیاد و روی پس‌زمینه تیره باشند.

 • برای مشاغل سختگیرانه: استفاده از این نوع کراوات بسیار مناسب است.
 • برای کسب و کار ساده: کراوات هایی با پس زمینه تیره با نقطه هایی که به رنگ پیراهن است، فوق العاده به نظر می رسند. نوع بافت‌ براق ‌با نقطه های مات در کراوات، خیلی چشم‌نواز به نظر می آید و برای این نوع مشاغل مناسبند.
 • برای سرگرمی: از کراوات هایی با نقطه های بزرگ رنگی خصوصاً قرمز روی پس زمینه سفید، استفاده نکنید. نقطه ها باید کوچک باشند و پس زمینه رنگی باشد.

احتمالاً داشتن یک یا دو کراوات خال‌خالی زیبا و آراسته برای کمد لباس شما کافی است. حتی اگر در محل کار شما این الگوها پذیرفته شده باشند.

کراوات مردانه بافتنی

کراوات مردانه

این نوع کراوات مردانه در زمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، حتی اگر مد روز نباشند بنابراین ارزش دارد که چند عدد در کمدتان داشته باشید.

این کراوات‌ها بزرگ‌تر و حجیم‌تر از دیگر کراوات های رایج‌ هستند. آنها دارای بافتی کاملاً ناهموار و در برخی موارد شکاف های قابل مشاهده در پارچه هستند. ضخامت یک گره زیبا و سنگین ایجاد می کند که برای مردانی با هیکل درشت و صورت های پهن عالی هستند، اما اگر لاغر هستید، برای شما مناسب نیست.

 • برای مشاغل سخت: کراوات هایی با رنگ های ساده مانند، آبی سرمه ای و شرابی کاملاً مناسب هستند. کراوات بافتنی مشکی در بسیاری از مجموعه‌ها نیز دیده می‌شود، اما همان طور که قبلاً ذکر شد، مشکی یکدست ظاهر خوبی برای اکثر مردان نیست. به جای آن از رنگ های تیره یا رنگ های خنثی مانند خاکستری استفاده کنید.
 • برای کسب و کار راحت تر: کراوات های بافتنی رنگی طرح دار که طرح از جنس خود بافت است، ستاره های کمد لباس شما هستند و برای این نوع شغل ها مناسبند.
 • برای سرگرمی: مدل‌های رنگی روشن‌تر کراوات‌های بافتنی همراه با چهارخانه‌های پررنگ و یا دارای شکل‌های بزرگ مانند دانه‌های برف، برای این منظور کاملاً مناسب هستند.

از آنجایی که کراوات های بافتنی‌ تک رنگ یا طرح‌دار کم‌رنگ با کت‌های اسپرت به خوبی ست می‌شوند، داشتن یک حداقل یک یا دو کراوات بافتنی برای شما لازم است.

مجموعه کامل:

چون هر کراواتی با نوع خاصی از پیراهن ها ست می شوند پس داشتن چند نوع مهم است. قرار نیست مجموعه کراوات های شما همه یکسان باشند. پس هر مرد در حالت ایده آل باید از مدل های زیر داشته باشد:

 • 1 تا2 عدد با نوار مورب که کراواتی همه کاره و شیک برای داشتن یک ظاهر تجاری معمولی است.
 • 1تا2 عدد کراوات با الگو و طرح های متفاوت که ظاهری کمی سرزنده تر و منحصر به فردتر از مورب ها، به شما می بخشند و هنوز هم برای بیشتر موقعیت های تجاری خوب هستند.
 • 1 کراوات ساده تک رنگ برای داشتن ظاهری کم‌نظیر و مینیمالیست تجاری (مناسب برای مواردی مانند قرارهای دادگاه یا ارائه‌های تجاری پرمخاطب) مناسب است.
 • 3تا4 کراوات به انتخاب خودتان که شامل کراوات خال خالی، بافتنی و شکل دار که با لباس هایتان ست شوند.

همه را درکمدتان قرار دهید ولی این تعداد احتمالاً برای مردی که هر روز کراوات مردانه می پوشد، کافی نیست پس باید تعداد بیشتری داشته باشد. اما مجموعه فوق برای مردانی است که ممکن است هر روز به کراوات نیاز نداشته باشند، مناسب به نظر می رسند اما در هنگام خرید باید کراواتی با کیفیت را اتنخاب کنند.

حرف آخر : نکته کلیدی این است که کراوات مردانه انتخابی شما باید با لباستان ست باشد. هر چه کراوات‌هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید ، ظاهر شما شیک تر و جذاب تر خواهد شد.

از سایت همه چی اینجاست، دیدن کنید..

realmenrealstyle

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر