0

این 5 عطر همه پسند رد بوی بالاتری دارند

عطر و ادکلن

عطر و ادکلن

همچون ردی که قایق هنگام شکافتن امواج دریا از خود به جا می‌گذارد، سیلاژ عطر هم مانند ردی از خاطره بر جای می‌ماند.

سیلاژ در واقع روح یک عطر است و به بخش یادآوری حافظه مربوط می‌شود. رد بو در صنعت عطرسازی نه تنها امضای عطر و قدرت ماندگاری آن را تداعی می‌کند، بلکه بو و رایحه‌ خاصی است که از عطر به جا می‌ماند، امضایی است که در خاطر همه خواهد ماند.

در این مطلب 5 عطر را با هم بررسی می کنیم که رد بوی بالاتری نسبت به سایر عطرها دارند ومی‌توانند تبدیل به امضای شخصی شما شوند.

عوامل دخیل در رد بوی عطرها

سیلاژ، به عطر این قدرت را می‌دهد که رایحه برآمده از آن را بر افراد مختلف کاملا اختصاصی و منحصر به فرد کند. همچنین باعث می‌شود عطر با قرارگیری بر روی پوست افراد مختلف، جنبه‌های متفاوتی از آکوردهای خود را در نت‌های بالایی با توجه به جنس پوست برجسته کند و برای هر کس، رایحه‌ای خاص بیافریند.

مفهوم قدرت ماندگاری عطر با رد بوی آن یکسان نیست. بوی عطری که چندین متر پشت سرتان از خود ردی به جا می‌گذارد، ممکن است به سرعت از بین برود و ماندگاری چندانی از خود نشان ندهد و برعکس. بنابراین رد بو می‌تواند شاخص مناسبی برای تشخیص کیفیت و اصالت عطرها به حساب بیاید.

در تنظیم رد بوی هر عطر، فاکتورهای چندی دخیل هستند. از جمله آنها می‌توان به رایحه به کار رفته در آکوردهای عطر، میزان الکل به کار رفته در فرمولاسیون آن، درصد اسانس و همچنین نسبت مقدار اسانس به الکل در ترکیب عطر اشاره کرد.

میزان الکل و اسانس

قدرت رد بوی عطرها، به شکل تاثیر گذاری به قدرت انتشار آنها وابسته است. این نکته هم بستگی به میزان الکل به کار رفته در ساخت ترکیبات هر عطر دارد.

به این ترتیب، هرچه قدرت رد بوی عطر بیشتر باشد، نشان از درصد بیشتر الکل و نسبت کمتر اسانس موجود در آن ( عطر و ادکلن ، پرفیوم) دارد. به صورت کلی می‌توان گفت ادوتویلت‌ها و ادکلن‌ها از قدرت رد بوی بالاتری نسبت به ادوپرفیوم‌ها و پرفیوم‌ها برخوردار هستند.

رایحه عطر

رایحه به کار رفته در نت‌های عطر نشانگر قدرت رد بوی آنهاست. ادکلن‌هایی که در نت ابتدایی و میانی خود ترکیبی از رایحه‌های سبک میوه و مرکبات را جای داده‌اند، قدرت رد بوی بالایی ارائه می‌دهند ولی در مقابل قدرت ماندگاری کمتری دارند.
در مقابل، عطرهای مشتق شده از رایحه شرقی، چوبی و چرم، ماندگاری خارق‌العاده دارند‌، اما از قدرت رد بوی کمتری برخوردارند؛ بوی این عطر ها در نزدیک پوست باقی می‌ماند.

ادوتویلت مردانه دیور آکوا فارنهایت

تجمیع هنرمندانه تضادها به عنوان رایحه‌ای ماندگار و معجزه آسا که چنان هم آمیزی آب و آتش می‌ماند و شور و شعفی غیر منتظره را به وجود می‌آورد؛ این عبارت توصیف کاملی از عطر دیور مردانه آکوا است.

آکوا فارنهایت محصولی از کمپانی عطر و ادکلن فرانسوی دیور و ادیشنی از عطر فارنهایت است که در سال 2011 به بازار عطر و ادکلن عرضه شد و به سبب منحصر به فرد بودن رایحه جذابش، به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

عطر و ادکلن

اگر به دنبال رایحه‌ای پرنوسان و هیجان انگیز، با قدرت رد بوی بالا و ماندگاری مناسب می‌گردید، آکوا فارنهایت بهترین انتخاب ممکن برای شماست و دیدگاهی نوین از آزادی را بیان می‌کند.

بطری عطر دیور آکوا فارنهایت، نمودی از هدف و طرح‌واره فرمولاسیون این عطر و همچنین ترکیبات به کار رفته در آن است.
با دقت به بطری عطر آکوا فارنهایت متوجه جذابیت آن خواهید شد؛ از پایین به بالا، رنگ بطری از نارنجی بسیار کمرنگ به قهوه‌ای و مشکی می‌گراید که نمادی از رشد و جاودانگی است.
این روند طیف رنگ در بطری آکوا فارنهایت نشانه‌ای از جلای روح و تضاد متجلی در آن است.

طراح فرمولاسیون آکوا فارنهایت عطار نام آشنا و مشهور برند دیور، فرانسوا دماشی است که آکوا فارنهایت را الهامی از هم‌ آغوشی و برخورد آب و آتش می‌داند.
نت ابتدایی آکوا فارنهایت ترکیبی مرکباتی از نارنگی ماندارین سبز، زرد و نارنجی پرورش یافته در جنگل‌های مدیترانه‌ای سیسیل و به یاد آورنده نسیم هستی بخش و سرسبزی این جنگل‌ها است. در ترکیب با گریپ فروت، بخش آبی این عطر را به وجود می‌آورد که نمادی از ملایمت و مسرت است.
این نت همچنین شاخصی از قدرت بالای رد بوی عطر نیز به حساب می‌آید.

نت میانی آکوا فارنهایت ترکیبی گلی معطر است که از هم آمیختگی طراوت ریحان، بنفشه‌های بهاری و نعنا تشکیل و رابطی میان نت ابتدایی و انتهایی است، همچون واصلی میان آب و آتش.
و اما نت انتهایی که بخش آتشین و گرم آکوا فارنهایت را تشکیل می‌دهد، ترکیبی از رایحه گرم و آتش‌گون چرم و خس خس می‌باشد.

آکوا فارنهایت به طور کلی طبعی تند و خنک دارد و مناسب روزهای گرم بهار و تابستان شماست و می‌تواند انتخابی مناسب برای شرکت در قرارهای رسمی و مهمانی‌های کوچک باشد.
این عطر به عنوان یک ادوتویلت، همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، رد بوی بالایی داشته و ماندگاری و پخش بوی قابل قبولی نیز ارائه می‌دهد.

ادوپرفیوم زنانه لا ویه بل لئو پرفیوم اینتنس

عطر و ادکلن

ادیشنی خارق‌العاده از لا ویه بل، تحت عنوان اینتنس که در سال 2015 توسط کمپانی فرانسوی لانکوم به دنیا عرضه شد؛ و به سبب تمایزات خاصی که نسبت به نسخه قبلی خود داشت، مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. چهره برند لانکوم برای معرفی این ادوپرفیوم جولیا رابرتز، بازیگر مشهور دنیای هالیوود بود.

طراحی فرمولاسیون این عطر بر عهده دو تن از عطاران نامی دنیای عطر و ادکلن یعنی، دومینیک روپیون و آن فلیپو بوده است که با خلق ترکیبی مدهوش کننده توانستند دنیا را به حیرت وادارند.
این عطر در نت ابتدایی خود ترکیبی از رایحه‌های میوه‌ای مرکباتی شامل: ترکیب عطر سرمست کننده نارنج و پرتقال، رایحه انرژی بخش گلابی، برگ و جوانه انگور و عطر تند و ادویه‌ای فلفل صورتی است.

وجود رایحه میوه‌ای مرکباتی در نت ابتدایی باعث افزایش قدرت رد بوی این عطر نسبت به نسخه لاویه بل قدیمی است و یکی از وجه تمایزات چشمگیر این عطر جدید به حساب می‌آید.

نت میانی عطر بر پایه رایحه گلی بنا نهاده شده و شامل ترکیبی نفس گیر از: عطر زنبق سفید، یاس، یلانگ، شکوفه پرتقال و گل مریم است.
نت میانی به صورت زنجیره‌ای متصل به نت ابتدایی عمل کرده و همچون پلی باشکوه شما را به نت انتهایی و جذاب این عطر رهنمون می‌شود.
نت پایانی این ادوپرفیوم ترکیبی خاص و کمتر دیده شده از فندق و خامه است، که ترکیبی تلخ و شیرین را به لطیف‌ترین شکل ممکن به مشامتان عرضه می‌کند.

ادوپرفیوم اینتنس طبعی گرم و ملایم دارد و می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای برای روزهای سرد سال جهت شرکت در مهمانی‌های قرارهای کاری و رسمی شما باشد.
اگر به دنبال خرید عطر لانکوم با قدرت ماندگاری و رد بوی متناسبی هستید، این ادوپرفیوم می‌تواند پیشنهادی هیجان انگیز و چشمگیر به حساب بیاید.

ادو پرفیوم مردانه بولگاری من این بلک

من این بلک، ادوپرفیومی تک و حیرت انگیز است که در سال 2014 توسط برند ایتالیایی تولید عطر و ادکلن بولگاری به دنیا عرضه شد. این عطر سری چهارم از مجموعه عطرهای «بولگاری من» می‌باشد که با خلق رایحه‌ای متفاوت، توانست دنیا را به تحسین وا دارد. این عطر در یکصد و سی امین جشن سالگرد برند بولگاری به دنیای مد و زیبایی ارائه شده است.

طراحی شیشه و جعبه این عطر از برند بولگاری، نسخه‌ای الهام گرفته شده از طراحی بطری عطر «بولگاری من اکستریم» بوده است.
در نگاه اول، ترکیب رنگ باشکوه مشکی و طلایی در طراحی این بطری به چشم می‌خورد.
بطری عطر کاملا به رنگ مشکی است و نام برند و نام عطر با رنگ طلایی روی بطری تیره رنگ این ادوپرفیوم حک شده است.

عطار این عطر بی‌همتا و متمایز، آلبرتو موریلاس، یکی از نوابغ دنیای عطرها و ترکیب رایحه‌ها شناخته می‌شود. آلبرتو در تولید و خلق این عطر با نت‌هایی گرم و گیرا از در هم آمیزی رایحه شرقی و گلی استفاده کرده است.

نت ابتدایی من این بلک، ترکیبی جادویی و خلسه آور از عطر گس و جذاب تنباکو با ادویه جات معطر می‌باشد؛ و در همین نت ابتدایی، توانسته قدرت و عظمت خود را به رخ بکشد.
نت میانی عطر اما ترکیبی خاص و باشکوه از رایحه چرمی و گلی است که از هم آغوشی گل زنبق سفید، عطر شیرین و گرم گل مریم و بوی مردانه و خاص چرم به وجود آمده است.
در نت پایه و اصلی این عطر با ترکیبی از عطر دانه تونکا، لوبان و چوب گایاک مواجهیم. رایحه‌ای چوبی، دودی و گرم در پایان من این بلک بولگاری به انتظار نشسته است.

من این بلک ادوپرفیومی با طبع گرم و تند است و همچون هاله‌ای گرما بخش در روزهای سرد سال همراهی باشکوه برای شما خواهد بود. این عطر می‌تواند انتخابی خارق‌العاده جهت شرکت در مهمانی‌های مجلل و قرارهای رسمی باشد.
خرید عطر بولگاری اصل من این بلک، ماندگاری و رد بویی تضمین شده را برایتان به ارمغان خواهد آورد و باعث می‌شود حضورتان برای همیشه در یادها باقی بماند. این ادوپرفیوم از نظر رد بو، جز قدرتمندترین‌های دنیای عطر به حساب می‌آید.

ادوپرفیوم (مردانه-زنانه) تام فورد توباکو عود

توباکو عود، محصولی متفاوت و منحصر به فرد از مجموعه عطرهای «پرایوت» برند تام فورد شناخته می‌شود و در سال 2013 توسط این کمپانی عرضه شده است.

طراحی بطری توباکو عود همچون دیگر عطرهای عرضه شده از سری پرایوت، ظاهری مشابه و تیره رنگ دارد و در سه نسخه عرضه شده است.
نسخه 250 میل آن بدون افشانه است و دربی گوی مانند و مشکی رنگ دارد. در حالیکه، نسخه‌های 100 و 50 میل آن دارای افشانه هستند و طراحی درب متفاوتی نسبت به نسخه 250 میل دارند.

اما درباره اجزا تشکیل دهنده هر نت و ترکیب دقیق رایحه‌های به کار رفته در هرم کلی آکوردهای این عطر، اطلاعات دقیق و کاملی در دست نیست. ترکیبات این عطر خاص، پس از گذشت همه این سالها هنوز افشا نشده و ما تنها از چند ترکیب محدود به کار رفته در نت‌های آن مطلع هستیم.

نت ابتدایی توباکو عود از عطری تلخ و گیرا تشکیل شده که هنوز محتویات آن به طور کامل فاش نشده است.
نت میانی، ترکیبی از ادویه جات معطر همچون دارچین و گشنیز می‌باشد. اما نت اصلی و پایه این عطر، رایحه خاص لوبان، عطر لطیف و شیرین وانیل، عطر تند نعناع هندی، سدر، تنباکو، عود و رایحه دودی را در بطن خود جای داده است.

توباکو عود از جمله عطرهای با طبع گرم و تند است و این ویژگی، این ادوپرفیوم را به انتخابی مناسب برای روزهای سرد فصول پاییز و زمستان تبدیل می‌کند. همچنین به سبب عطر گس و باشکوه خود، می‌تواند انتخابی درخور و شایسته برای شرکت در مهمانی‌های مجلل باشد. توباکو عود از نظر رد بو و ماندگاری در دنیای عطر، از قدرتمندترین‌ها به شمار می‌رود.

ادوپرفیوم مردانه آمواج اینترلود

عطر و ادکلن

اینترلود ادوپرفیومی بی‌نظیر و مسحور کننده از برند عطر و ادکلن سلطنتی آمواج است و در سال 2012 توسط عطار این عطر، پیر نگرین به بازار عرضه شد.
پیر توانسته با خلاقیت و نبوغی بی همتا، این ترکیب شرقی چوبی و منحصر به فرد را به دنیا عرضه کند.

نت ابتدایی اینترلود ترکیبی مرکباتی ادویه‌ای و تند، از در هم آمیزی عطر ناب ترنج، عطر تند و گیرای فلفل قرمز شیرین و مرزنجوش می‌باشد. نت میانی اما از رایحه‌های منحصر به فرد و خاصی خلق شده و شامل ترکیبی از عطر کمیاب کهربا، رایحه خاص و بی‌بدیل لابدانیوم، اپوپوناکس و رایحه مردانه و گیرای دودی می‌باشد.
نت اصلی و پایه این ادوپرفیوم شامل درهم پیچیدگی عطر تند نعناع هندی، عطر گس و نوازشگر چرم، رایحه تند و شرقی عود است که در بطن خود عطر شیرین و بهشتی چوب صندل سفید را جای داده‌اند.

اینترلود عطری فوق لاکچری و لوکس با طبع گرم و سنگین است و انتخابی مناسب برای روزهای سرد سال خواهد بود.
هر چند قدرت رد بوی اینترلود خارق‌العاده و چشمگیر است ولی و در عین حال از قدرت پخش بو وماندگاری مناسبی نیز برخوردار می‌باشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر