0

معرفی 25 وب سایت برتر مقایسه قیمت برای محصولات فروشگاه آنلاین شما در سال 2023

خسیس

25 وب سایت برتر مقایسه قیمت 

شما می توانید از وب سایت های مقایسه قیمت برای خرید محصولاتتان استفاده کنید. امروزه بسیاری از خرده فروشان آنلاین سعی می کنند تا از وب سایت های مختلف مقایسه قیمت برای ارائه قیمت های هوشمند و رقابتی به مشتریان استفاده کنند.

وب سایت های مقایسه قیمت این امکان را برای خرده فروشان آنلاین فراهم می سازند تا بتوانند با یکدیگر رقابت کنند و بهترین قیمت ها را برای مخاطبانی که از بودجه شان آگاه هستند ارائه نمایند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وب سایت های مقایسه قیمت را به شما معرفی کنیم.

بهترین وب سایت های مقایسه قیمت عبارتند از:

1- گوگل شاپینگ (Google Shopping)

2- یاهو شاپینگ (Yahoo Shopping)

3-  خسیس Khasis

4- پرونتو (Pronto)

5- بیز ریت (BizRate)

6- نکس تگ ( Nextag )

7- پرایس گرب بر ((PriceGrabber

8- بی کام ( (Become

9- شاپ زیل لا (Shopzilla)

10- شاپینگ دات کام Shopping.com))

11- ایده آلو (Idealo)

12- رایس رانر (PriceRunner)

13- پرایس چکر ( (PriceChecker

14- پرایس اسپای (PriceSpy)

15- اسکین فلینت (Skinflint)

16- شاپ تو ایت (Shop To It)

17- پرایس بات (PriceBat)

18- پرایس واچ (Pricewatch)

19- پی لس دییل ( (PayLessDeal

20- گت پرایس ((GetPrice

21- گیم استرالیا ( (Gimme Australia

22- تریپ ادوایزور ((TripAdvisor

23- شاپ ویکی (Shop Wiki)

24- شاپ ساووی ( (ShopSavvy

25- پرایس پی ریتس ((Price Pirates

مقایسه قیمت چیست؟

مقایسه قیمت یعنی مقایسه قیمت محصولاتی که در فروشگاه های مختلف مشابه هم هستند، ولی از نظر برند با همدیگر تفاوت دارند. ظهور صنعت تجارت الکترونیک سبب شده است که خریداران آنلاین از خرید مقایسه ای استفاده کنند. بیش از 10 میلیون بزرگسال قبل از سفارش آنلاین از وب سایت های مقایسه قیمت برای خرید محصولات مورد نیازشان استفاده می کنند.

بسیاری از وب سایت های محبوبی که کار مقایسه قیمت را انجام می دهند، بهترین معاملات آنلاین شان را تنها با چند کلیک ارائه خواهند داد.

وب سایت های مقایسه قیمت چگونه کار می کنند؟

وب سایت مقایسه قیمت این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید قیمت محصولات مشابهی که توسط برندها و خرده فروشان مختلف ارائه می شود را به صورت آنلاین با همدیگر مقایسه کنید. شما می توانید قیمت محصولاتی که قصد خریدشان را دارید، با یکدیگر مقایسه کرده و برای خرید آن ها قیمت کمتری را پرداخت کنید.

هنگامی که محصول مورد علاقه خودتان را جست و جو می کنید، موتورهای مقایسه قیمت لیستی از خرده فروشانی که محصول مورد نظر شما را می فروشند در اختیار شما قرار می دهند. با این حال بهتر است قبل از ثبت سفارش نظراتی که درباره محصول و خدمات ارائه شده است را مطالعه کنید.

برندهای بسیار زیادی قیمت های منحصر به فردی را به وب سایت های مقایسه قیمت ارائه می دهند تا بتوانند مخاطبان زیادی را سمت خود جذب کنند. وب سایت های مقایسه قیمت سالانه مبلغی بیش از 800 میلیون دلار را به عنوان کمیسیون دریافت می کنند.

چگونه وب سایت های مقایسه قیمت به خرده فروشان کمک می کنند؟

موتورهای مقایسه قیمت به خرده فروشان برای دیده شدن بیشتر کمک فراوانی می کنند.

  1. شناسایی محبوبیت محصول شما

هنگامی که شما متوجه شدید برند یا محصول مورد نظرتان بسیار محبوب شده است، می توانید وب سایت های مختلف مقایسه قیمت را بررسی کنید و ببینید آیا نام تجاری یا محصول شما در این وب سایت های مقایسه قیمت موجود است یا خیر.

اگر برند شما در وب سایت های مقایسه قیمت موجود نیست، اما رقبای شما در آن ها حضور دارند به این معنی است که مدل قیمت گذاری شما در این بازارها رقابتی نیست. شما باید بدانید که چه کسی محصولات مشابه شما را و با چه قیمتی می فروشد. بعد از آن می توانید قیمتی مناسب تر از رقبای خودتان را ارائه دهید و در سایت های مختلف مقایسه قیمت قرار بگیرید و از این طریق بتوانید نام تجاری تان را افزایش دهید.

  1. رقابت تنگاتنگ

با وجود اینکه هر روز تعداد زیادی برند جدید در حال ظاهر شدن است، پیگیری اینکه چه برندی به سرعت در حال صعود به رتبه های بالای صنعت است کار بسیار دشواری است، اما شما می توانید با کمک وب سایت های مقایسه قیمت این رقبای جدید را کشف کنید.

  1. هدف قرار دادن مشتریان آگاه از بودجه

مشتریانی که به بودجه شان اهمیت می دهند، همیشه سعی می کنند قبل از ثبت سفارش وب سایت های مختلف مقایسه قیمت را با یکدیگر مقایسه کنند و بهترین معامله ی آنلاین را انجام دهند.

قبل از اینکه شما بخواهید تغییراتی در مدل قیمت گذاری انجام دهید تا مخاطبانی که به بودجه شان آگاه هستند را جذب کنید، لازم است مکانیسم های کار وب سایت های مختلف مقایسه قیمت را تجزیه و تحلیل کنید.

بهترین سایت های مقایسه قیمت

اکنون بهتر است بهترین وب سایت های مقایسه قیمت را در اینجا بررسی کنید. از این فرصت طلایی استفاده کرده و بهترین قیمت را برای خرید محصولات مورد علاقه تان بپردازید.

1- گوگل شاپینگ

گوگل شاپینگ (Google Shopping) به عنوان یکی از بزرگ ترین موتورهای خرید مقایسه قیمت به شمار می آید که در دسترس خریداران آنلاین قرار گرفته است. محصولاتی که در گوگل شاپینگ موجود هستند را می توانید در نتایج جست و جوی استاندارد گوگل نیز مشاهده کنید.

سایت مقایسه قیمت

وب سایت گوگل شاپینگ این امکان را برای خرده فروشان فراهم کرده است که بتوانند رقبای خودشان را که در کار فروش محصولات مشابه هستند پیدا کنند. شما به عنوان یک مصرف کننده می توانید به راحتی قیمت محصولات مختلف را با همدیگر مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

از طرفی گوگل شاپینگ به مشتریانش این امکان را می دهد که بتوانند محصولات مورد نیاز خودشان را بر اساس بهترین قیمت ها و همچنین بر اساس خرده فروشان مرتب سازی کنند. همچنین شما می توانید در این وب سایت توضیحات مربوط به محصول، بررسی محصول و تصاویر متنوعی از محصولات مختلف را ببینید و سپس تصمیم آگاهانه ای در مورد خرید بگیرید.

2- یاهو شاپینگ

یاهو شاپینگ (Yahoo Shopping) یک وب سایت مقایسه قیمت است که در دسترس خریداران آنلاین قرار گرفته است. شما در این وب سایت می توانید لیستی از علاقه مندی های محصولات مورد نظر خودتان را ایجاد کنید تا بتوانید قیمت آن ها را رصد نمایید. همچنین یاهو شاپینگ می تواند تغییرات قیمت محصولات را برای شما بررسی کند.

سایت مقایسه قیمت

وب سایت یاهو شاپینگ با برندهای خرده فروشی معروفی مانند والمارت و آمازون همکاری کرده است. شما می توانید در این پلتفرم صدها محصول را مشاهده کنید. کار با این موتور خرید مقایسه قیمت بسیار آسان است. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید، این است که نام محصول را در نوار جست و جوی آن وارد کنید تا لیستی از نتایج به دست آمده را ارائه دهد.

3- خسیس Khasis

اگر شما به دنبال یک وب سایت مقایسه قیمت به خصوص برای محصولات ایرانی هستید، خسیس Khasis می تواند یک وب سایت خوبی برای شما باشد. این وب سایت این توانایی را دارد که قیمت های فعلی محصولات مختلف را در کنار میانگین قیمتی که خرده فروشان مختلف ارائه می دهند فهرست بندی کند.

سایت مقایسه قیمت

همچنین خسیس Khasis می تواند قیمت کاهش یافته محصول را برجسته کند. این وب سایت برای خرده فروشانی که به دنبال رقابت کردن هستند، بسیار مناسب می باشد. برای مقایسه قیمت ها در ایران ، این وب سایت مقایسه قیمت می تواند هر دو قیمت محصول جدید و کارکرده را ارائه دهد تا شما بتوانید بهترین معامله را برای محصول مورد علاقه خود پیدا کنید.

4- پرونتو Pronto

وب سایت پرونتو (Pronto) عملکرد منحصر به فردی را برای خرده فروشان ارائه می دهد. در اولین بازدید شما می توانید ببینید که بسیاری از برند های معروف همچون Walmart، Overstock، Amazon، Bed Bath & Beyond و بسیاری دیگر، محصولات مشابهی را مثل برند شما می فروشند.

سایت مقایسه قیمت

این وب سایت مقایسه قیمت برای شما این امکان را فراهم می سازد تا شما بتوانید از میان هزاران فروشگاه آنلاینی که محصولات مورد نیاز شما را می فروشند، بتوانید قیمت محصولات مشابه را با همدیگر مقایسه کنید.

5- بیز ریت

این پلتفرم این توانایی را دارد تا انواع معاملات مربوط به محصولات را ارائه دهد. وقتی که درباره بهترین موتورهای خرید مقایسه قیمت صحبت می کنید، وب سایت بیز ریت (BizRate) به دلیل کاربر پسند بودن در بالای جدول قرار می گیرد.

سایت مقایسه قیمت

وب سایت بیز ریت به دلیل ویژگی هایی مانند داشتن لینک هایی برای دانلود و کتابچه راهنمای کاربر از وب سایت های دیگر کاملاً متمایز است. این وب سایت علاوه بر اینکه قیمت ها را نمایش می دهد و محصولات را با هم مقایسه می کند، به بازدید کنندگان خود این اجازه را می دهد که بتوانند هشدارهای قیمت را برای محصولات مورد علاقه خود تنظیم کنند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که آدرس ایمیل تان را به همراه محدوده قیمت محصول در وب سایت بیز ریت وارد کنید. این وب سایت به محض اینکه قیمت این محصول کاهش پیدا کند و با بودجه شما سازگاری داشته باشد به شما اطلاع می دهد.

6- نکس تگ

نکس تگ ( Nextag ) یکی از قدیمی ترین وب سایت های مقایسه قیمت است. این وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا هشدارهای قیمت را تنظیم کنند، خرده فروشان مختلف را با هم مقایسه کنند و محصولات مشابه را جست و جو نمایند. بازدیدکنندگان این وب سایت می توانند بهترین معاملات را از غول های تجارت الکترونیک مانند آمازون یا eBay پیدا کنند.

سایت مقایسه قیمت

محصولات dropshipping زیادی در وب سایت نکس تگ موجود هستند. شما می توانید محصولات محبوب را به همراه محدوده قیمت آن ها در نکس تگ جست و جو کنید. شما با پیدا کردن محصولات پر طرفدار نیز می توانید آن ها را در فروشگاه های آنلاین خودتان بفروشید.

7- پرایس گرب بر

وب سایت پرایس گرب بر (PriceGrabber) ابزارهای عالی ای را ارائه می دهد تا شما بتوانید برندهای مختلف را با هم مقایسه کنید. همچنین این وب سایت به خرده فروشان کمک می کند تا خریدهای مصرف کننده ها را به همراه قیمت هر محصول ببینند.

سایت مقایسه قیمت

8- بی کام

بی کام ( (Becomeیکی دیگر از وب سایت های پیشرو در زمینه مقایسه قیمت است. این وب سایت به خریداران آنلاین امکان مقایسه قیمت های مختلف محصولات، نوشتن نظرات محصول و جست و جوی بهترین معاملات خرید آنلاین را فراهم می سازد.

سایت مقایسه قیمت

وب سایت بی کام به بازدید کنندگان این امکان را فراهم می کند تا بتوانند بهترین تخفیف ها را از برندهای مناسب جست و جو و انتخاب کنند. این امر می تواند یک فرصت استثنایی برای قرار دادن محصولات dropshipping در چنین پلتفرم هایی باشد، زیرا به شما کمک می کند به راحتی بتوانید رقابت ها را تحت نظر داشته باشید.

9- شاپ زیل لا

چیزی که باعث می شود وب سایت مقایسه قیمت شاپ زیل لا (Shopzilla) منحصر به فرد شود، این است که می تواند مجموعه ای از خرده فروشان آنلاین را مدیریت کند. وب سایت شاپ زیل لا به خریداران آنلاین این اجازه را می دهد تا بتوانند لیست های مختلف محصولاتی که توسط خرده فروشان مختلف ارائه شده را با یکدیگر مقایسه کنند.

سایت مقایسه قیمت

همچنین شاپ زیل لا امکان مقایسه قیمت محصولات مختلف را در پلتفرم خودش فراهم می سازد. این امر باعث می شود که دامنه انتخاب برای خریداران گسترش یابد.


10- شاپینگ دات کام

وب سایت شاپینگ دات کام Shopping.com)) یک پلتفرم بسیار عالی به حساب می آید که می تواند محصولات شما را به هزاران مشتری آنلاین نمایش دهد. آن به عنوان یکی از وب سایت های مقایسه قیمت محصولات مختلف به صورت آنلاین محسوب می شود. شما در این وب سایت می توانید بهترین معاملات را پیدا کنید.

سایت مقایسه قیمت

این وب سایت مقایسه قیمت یک پلتفرم عالی برای تعیین بهترین قیمت ها برای محصولات شما می باشد. شما می توانید با گذاشتن وقت برای تجزیه و تحلیل قیمت ها توسط رقبا یک معامله بهتری را در وب سایت شاپینگ دات کام داشته باشید.


11- ایده آلو

وب سایت مقایسه قیمت ایده آلو (Idealo) بهترین قیمت محصولات را از بازارهای تجارت الکترونیک محبوبی مانند آمازون و eBay را به نمایش می گذارد. شما می توانید در وب سایت ایده آلو تنوع زیادی از محصولات را برای فروش پیدا کنید.

سایت مقایسه قیمت

استفاده از این وب سایت بسیار آسان است. این وب سایت مقایسه قیمت این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید محصولات مورد علاقه خودتان را پیدا کنید. همچنین آن صفحات مربوط به هزاران محصول را با قیمت آن ها به نمایش می گذارد. هنگامی که بر روی هر محصول کلیک می کنید، این وب سایت توضیحاتی در مورد محصول، تعداد پیشنهادات، بررسی محصول و قیمت های بین المللی این محصولات را در اختیار شما قرار می دهد.


12- پرایس رانر

پرایس رانر (PriceRunner) وب سایت های خرده فروشانی مانند Amazon، eBay، ASOS، House of Fraser و غیره را با یکدیگر مقایسه می کند. شما می توانید قیمت محصولات را با برندهای معتبر مقایسه کنید و یک قیمت رقابتی مناسبی را برای محصولات خودتان ارائه دهید.

سایت مقایسه قیمت

شما با این وب سایت مقایسه قیمت می توانید به تاریخچه قیمت گذاری، هشدارهای قیمت، اطلاعات قیمت و بررسی محصول دسترسی داشته باشید. اگر شما دوست دارید که محصول مورد نظرتان را به صورت محلی خریداری کنید، این وب سایت شما را به خرده فروش محلی هدایت می کند.

13- پرایس چکر

پرایس چکر ( (PriceCheckerیک وب سایت مقایسه قیمت است. این وب سایت در انگلستان مستقر بوده و برای شما این امکان را فراهم می سازد تا بتوانید قیمت لوازم الکترونیکی، سرگرمی، خانگی، مد و بسیاری از محصولات دیگر را با هم مقایسه کنید.

سایت مقایسه قیمت

خرده فروشان می توانند محصولات خودشان را در پلتفرم مقایسه قیمت پرایس چکر قرار دهند. مصرف کنندگان با مقایسه قیمت محصولاتی که به آن ها علاقه دارند، می توانند اقدام به خرید کنند.

14- پرایس اسپای

پرایس اسپای (PriceSpy)یک وب سایت معروف مقایسه قیمت است. در این وب سایت روزانه معاملات بسیار زیادی انجام می پذیرد. این وب سایت برای محصولاتی مانند مد، مراقبت های بهداشتی و غیره بسیار محبوب است.

سایت مقایسه قیمت

بازدیدکنندگان آنلاین می توانند با جست و جوی محصولات شان بر اساس پارامترهای مختلف به راحتی بهترین معاملات را برای محصولات مورد علاقه خود پیدا کنند.

15- اسکین فلینت

اسکین فلینت (Skinflint)یک ابزار مقایسه قیمت است. این وب سایت برای مقایسه قیمت محصولات موجود در انگلستان استفاده می شود. شما می توانید محصولات پر فروش را در نوار جست و جو پیدا کنید. همچنین این وب سایت می تواند قیمت محصولات بسیاری از خرده فروشان را برای شما نمایش دهد.

سایت مقایسه قیمت

16- شاپ تو ایت

شاپ تو ایت (Shop To It) یک وب سایت مقایسه قیمت کانادایی است. این وب سایت به بازدیدکنندگان آنلاین این امکان را می دهد تا بتوانند بهترین قیمت ها را برای محصولات مورد علاقه خود به صورت آنلاین پیدا کنند.

سایت مقایسه قیمت

وب سایت شاپ تو ایت به بازدیدکنندگان آنلاین کمک می کند تا بتوانند قیمت محصولات را از بازارهای مختلف تجارت الکترونیکی پیشرو مانند Amazon، eBooks.com، Overstock، Zazzle و غیره با هم مقایسه کنند.

17- پرایس بات

یکی دیگر از وب سایت های مقایسه قیمت پرایس بات (PriceBat) می باشد. این وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند قیمت ها را با همدیگر مقایسه کنند. در این وب سایت شما می توانید حداقل و حداکثر قیمت هر محصول را مشاهده کنید.

سایت مقایسه قیمت

در این وب سایت مشتریان آنلاین می توانند تفاوت قیمت ها را بین برندها بررسی کنند و بتوانند بهترین معامله موجود را برای محصول مورد نظر خود انجام دهند. شما می توانید محصولات بسیار زیادی را در وب سایت پرایس بات پیدا کنید.

18- پرایس واچ

یکی دیگر از وب سایت های مقایسه قیمت پرایس واچ (Pricewatch) می باشد. این وب سایت به شما کمک می کند تا بتوانید قیمت محصولات الکترونیکی مورد علاقه خودتان مانند رایانه، کارت حافظه، دستگاه های ذخیره سازی، کارت گرافیک، تبلت، مانیتور، صفحه کلید و غیره را پیدا کنید.

سایت مقایسه قیمت

اگر نام تجاری شما متعلق به صنعت الکترونیک است، شما می توانید در این وب سایت رقبای خودتان را تحت نظر داشته باشید. این پلتفرم از مزایای بسیار زیادی برخوردار است.

19- پی لس دییل

پی لس دییل ( (PayLessDealیکی از بهترین سایت های مقایسه قیمت استرالیا است. کاربران این وب سایت به راحتی می توانند طیف گسترده ای از محصولات را با هم مقایسه کنند و سپس اقدام به خرید نمایند.

سایت مقایسه قیمت

این می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای dropshipper هایی باشد که دوست دارند تجارت خودشان را گسترش دهند.


20- گت پرایس

یکی دیگر از وب سایت های عالی برای مقایسه قیمت گت پرایس ((GetPrice است. این وب سایت به بازدیدکنندگان این امکان را فراهم می کند تا بتوانند قیمت های مختلف محصولاتی مانند الکترونیک، مد، کتاب و غیره را با یکدیگر مقایسه کنند.


این وب سایت محصولات و قیمت های آن ها را برای شهرهای مختلف استرالیا همچون سیدنی، ملبورن، پرث و غیره فهرست بندی می کند. خرده فروشان استرالیایی می توانند قیمت هایی که توسط سایر مشاغل محلی ارائه شده را با هم مقایسه کنند و با ارائه ی یک قیمت مناسب در بازار رقابتی باقی بمانند.

21- گیم استرالیا

گیم استرالیا ( (Gimme Australiaیک وب سایت مقایسه قیمت بسیار محبوب به شمار می آید. این پلتفرم مقایسه قیمت به خرده فروشان آنلاین کمک می کند تا بتوانند ترافیک وب بیشتری را به فروشگاه های آنلاین خودشان هدایت کنند.

سایت مقایسه قیمت

22- تریپ ادوایزور

اگر شما به دنبال هتل های ارزان قیمت، پروازهای مقرون به صرفه یا رستوران های ارزان قیمتی هستید، وب سایت تریپ ادوایزور ((TripAdvisor می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای شما باشد. این وب سایت، یکی از بهترین وب سایت های مقایسه قیمت در حوزه سفر و گردشگری محسوب می شود.

سایت مقایسه قیمت

تریپ ادوایزور یک وب سایت مقایسه قیمت رایگان است که به تعداد زیادی از کاربران، به ویژه مسافران بین المللی خدمات رسانی می کند. این وب سایت به شما کمک می کند تا بتوانید کمترین قیمت را برای اقامت در هتل، سفرهای دریایی و غذا پیدا کنید. همچنین این وب سایت در iTunes و Google Play در دسترس می باشد.

23- شاپ ویکی

سایت مقایسه قیمت

شاپ ویکی (Shop Wiki) یک وب سایت مقایسه قیمت فوق العاده است که می تواند داده ها را از هزاران فروشگاه مختلف جمع آوری کند. شما در این وب سایت می توانید قیمت ها را از همه فروشندگان اصلی مانند Amazon، Groupon، Target، Wayfair و بسیاری دیگر مقایسه کنید. شما در این وب سایت می توانید با جست و جوی یک محصول داده های مربوط به آن را پیدا کنید.

24- شاپ ساووی

سایت مقایسه قیمت

وب سایت شاپ ساووی ( (ShopSavvyدارای یک برنامه تلفن همراه است که هم برای اندروید و هم برای iOS در دسترس می باشد. شاپ ساووی یک ابزار مقایسه قیمت به حساب می آید که به شما این امکان را فراهم می کند تا بتوانید قیمت ها را به صورت آنلاین بررسی کنید. این ابزار تنها مقایسه قیمت را انجام نمی دهد، بلکه این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید محصولات را با همدیگر بررسی کنید. همچنین این ابزار معاملات را از چندین سیستم عامل به نمایش می گذارد. شاپ ساووی یک ابزار بسیار محبوب در سراسر جهان محسوب می شود.

25- پرایس پی ریتس

سایت مقایسه قیمت

این وب سایت به نظر می رسد که مربوط به دهه 90 باشد. وب سایت پرایس پی ریتس ((Price Pirates در واقع یک برنامه مقایسه قیمت است که در macOS، Android و iOS نیز موجود می باشد. شما می توانید نام محصول را در قسمت جست و جوی این وب سایت وارد کنید و نتایج مربوط به آن را مشاهده کنید. حتی در این پلتفرم تامین کنندگان AliExpress نیز لیست بندی شده اند.

لینک منبع : cloudways با تشکر همه چی اینجاست

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر