0

کفش مجلسی پنجه مربعی، در مقابل پنجه خمیده، کدام یک بهتر است؟ 3 مزیت برای کفش های چهارگوش و نوک منحنی

کفش مجلسی

کفش مجلسی پنجه مربعی

چرا مردان از کفش های پنجه مربعی متنفرند؟

به نظر می رسد که این کفش های شکل چندان خوشایندی ندارند.

کلیشه ی رایج در مواجهه با این کفش ها دور ماندن از آنهاست.

اما چرا؟

آیا دلیل آن کاملاً زیبایی شناختی است؟

آیا کسی یک روز گفت “هرگز این نوع از کفش ها را نپوشید” و همه به حرف او گوش دادند؟

به نظر من کفش با پنجه ی خمیده در کل بهتر به نظر می رسد.

اما کفش های نوک مربعی نکات مثبتی هم دارند.

کفش‌های نوک منحنی تبدیل به شکل عادی کفش ها شده ‌اند در حالی که کفش ‌های پنجه مربعی به موضوعی کاملا دو جانبه تبدیل شده ‌اند.

یا از کفش های چهارگوش متنفر هستید یا آنها را دوست دارید.

در مورد موضوع کفش هایی با پنجه ی چهارگوش و خمیده انتخاب شما کدام است؟

آیا خریدن یکی نسبت به دیگری مزایایی دارد؟

بله. در زیر 3 مزیت برای هر کدام ذکر شده است.

شکل نوک منحنی کفش ‌های مدرن جزو پیشرفت های اخیر بشر در تاریخ کفش ‌است.

برای هزاران سال، کفش ها ظاهری شبیه به یک بلوک داشتند. مردم عادی بلوک های چوبی می پوشیدند در حالی که طبقه بالا صندل و سپس کفش می پوشیدند. تشخیص بین پای چپ و راست در کفش دشوار بود زیرا هر دو شکل بلوک مشابهی داشتند. این تا زمانی بود که شکل انگشتان خمیده ایجاد شد؛ پیشرفتی که تشخیص را آسان کرد.

یک دلیل احتمالی برای افزایش محبوبیت شکل نوک خمیده تر، کاربردی بودن آنها برای اسب سواران است. یک کفش مربعی باعث می شد نتوانید پاهایتان را در رکاب قرار دهید. به خاطر همین هم کفش‌های پنجه خمیده برای طبقه بالا در نظر گرفته شده بود و نشان ‌دهنده کیفیت و طرز کار بهتر بود.

ما کفش مجلسی منحنی را به عنوان بهترین گزینه قبول کرده ایم، اما کفش های مربع شکل مزایای زیر را دارند:

 کفش مجلسی

کفش های کنت کول

مزایای کفش مجلسی نوک مربع

کفش‌های مربع شکل در امروزه شهرت بدی پیدا کرده‌اند که اغلب مردم به آن‌ها کفش فرانکنشتاین یا کفش زائر می‌گویند. اگرچه من شکل کلاسیک و شیک یک انگشت گرد را ترجیح می دهم، شکل مربعی نیز مزایای زیر را ارائه می دهد:

1. راحت برای مردان با ناهنجاری های پا

کفش شما باید از انحنای طبیعی پای شما پیروی کند. و برخی افراد شکل پای مربعی دارند.

این سبک برای افرادی که تورم انگشتان پا را تجربه می کنند یا افرادی که ناهنجاری های پا دارند مناسب است. دوندگان مسافت های طولانی اغلب تورم را تجربه می کنند که به فضای بیشتری در داخل کفش نیاز دارد.

کفش‌های پنجه مربعی معمولاً پاشنه‌های کوتاهی دارند و دارای پنجه پهن هستند. فضای اضافی در این کفش ها امکان قرار دادن یک کفی قابل جابجایی برای پشتیبانی از قوس اضافی را فراهم می کند.

 کفش مجلسی

2. مناسب تر برای مردان با پاهای پهن

همانطور که از نردبان کیفیت کفش بالا می روید، شکل ها باریک تر و ظریف تر می شوند. هرچه کیفیت کفش بهتر باشد، شکل آن بیشتر باریک می شود و در نتیجه، قرار گرفتن یک پای پهن در داخل یک کفش کوچک سخت تر می شود.

کفش ‌های مناسب باید فشار مناسبی در اطراف پا داشته باشند: نه زیاد و نه خیلی کم. اگر فشار زیاد باشد، در نتیجه پاهای پهن ‌تر به اجبار وارد یک کفش پنجه منحنی باریک می ‌شوند، بافت اطراف پا فشرده شده و گردش خون را کاهش می‌دهد. realmenrealstyle

با توجه به اینکه سایز پاهای همه ما متفاوت است، برای شرکت های تولید کفش سخت است که همه اشکال مختلف را در نظر بگیرند.

از آنجایی که تعداد افرادی که پاهای پهن‌ تری دارند بیشتر است، ساختن کفش‌های بلوک‌ مانندی که شکل خاصی ندارند و می‌توانند با خیال راحت برای اکثر افراد با پاهای پهن مناسب باشند، آسان ‌تر است.

اکثریت دنیای کفش به بازار پاهای باریک پاسخگو نیست. ساخت کفش های بی شکل هزینه کمتری دارد.

3. شکل مربعی عیوب بصری را اصلاح می کند

انگشت مربع یک عنصر طراحی است که می تواند برای اصلاح عیوب بصری در پاهای شما استفاده شود.

اگر پاهای شما به طور نامتناسبی بلند است، می توان آنها را از نظر بصری با نوک مربعی شکل کوتاه کرد. استایل برش خورده در نوک پنجه به شکل چهارگوش پاها را کوچکتر نشان می دهد.

مردان لاغر اندام یا ‌قد کوتاه که به دنبال افزایش حجم بصری اندکی به پاهای خود هستند، می‌توانند از جلوه ی پهن کردن کفش ‌های پنجه مربعی بهره ببرند.

مزایای کفش های منحنی

 کفش مجلسی

کفش مجلسی نوک خمیده

شکل گرد نوک کفش های مدرن یک پیشرفت اخیر در تاریخ کفش انسان است. کفش‌ها از بلوک‌های چوبی به شکل‌های مربعی یکسان تبدیل شدند.

تا زمانی که شکل پنجه خمیده ایجاد شد، امکان تشخیص کفش چپ از راست وجود نداشت. جدا از این فاکتور مهم، کفش های پنجه منحنی دارای مزایای زیر هستند:

1. شکل کلاسیک، جاودانه و زیبا

برخی استدلال می کنند که کفش های پنجه گرد تنها نوع کفشی است که یک مرد باید بپوشد.

چه کفش راحتی باشد، چه چکمه یا یک کفش مجلسی، همیشه مطمئن‌ ترین راه استفاده از کفش‌ های پنجه گرد است.

آنها یک سبک کلاسیک و جاودانه هستند که بر اندازه و شکل پا تأکید می کنند. خطوط منحنی یکنواخت روی این شکل برای یک جلوه کلی جذاب به صورت پیوسته ای عمل می کند.

کفش های پنجه منحنی همه کاره هستند و برای مجالس رسمی و همچنین غیر رسمی مناسب هستند.

پوشیدن کفش های خمیده نشان می دهد که شما از زیبایی های پوشیدن کفش های ظریف آگاه هستید و به آن اهمیت می دهید.

2. شکل انگشت گرد از نظر بصری جذاب است

طراحی یک کفش مجلسی پنجه خمیده به همان اندازه که با کارایی مرتبط است، با هنر نیز ارتباط دارد.

از نظر زیبایی شناختی، کفش نوک مربعی با زوایای خشنش شانس کمی در برابر ظرافت جلوی خمیده در پنجه پا دارد. یک فرم پنجه براق و گرد، خطوط مستقیم لباس شما را بسیار بهتر از یک پنجه ی مربعی و درشت برجسته می کند.

به شکل طبیعی تر و گردتر تغییر حالت دهید تا مردی با استایل و ظرافت در نظر گرفته شوید. کفش های گرد، چه شلوار رسمی، چه شلوار جین یا چینی، را تمیز و مرتب نشان می دهند.

 کفش مجلسی

کفش مجلسی JL Rocha Oxford

 کفش مجلسی

نوک پنجه ی مربعی در مقابل کفش هایی با پنجه خمیده

3. کیفیت و طرز کار بهتر

کفش‌هایی با پنجه های گرد در اواسط قرن بیستم ظاهر شدند. تا آن زمان، انگشت گرد یک انتخاب عملی فقط برای طبقه کارگر بود. شکل خمیده ی کفش در حالی که کارگران تمام روز سرپا ایستاده بودند، به انگشتان پا فضای کافی را می داد.

کفاشان تا اواسط قرن نوزدهم بین پای راست و پای چپ برای کفش تفاوتی قائل نشدند. آنها به صورت یک بلوک منفرد ساخته شده بودند که می توانست هر دو پا را در خود جای دهد. شکل مربع از اینجا سرچشمه می گیرد.

تا قرن بیستم کفاشان با ساختن کفش های مخصوص پا، راحتی آنها را بهبود بخشیدند. بنابراین ساختن یک کفش پنجه خمیده سخت تر است.

بدون انتهای مشخص و گوشه های تا شده ی نوک مربع شکل کفش ها، چرم مورد استفاده برای ساختن یک نوک خمیده باید به طرز ماهرانه ای کشیده و شکل داده شود. هیچ فاصله ای بین قالب چوبی و چرم باقی نمی ماند.

شکل منحنی کفش مجلسی آن را به یک انتخاب کاربردی برای پوشیدن در تمام روز تبدیل می کند.

چرا کفش های پنجه مربعی برای مردان با پاشنه باریک مشکل ساز است؟

در غرب، اکثر مردان دارای پاهای بزرگ و قوس بلندی در پاهای خود هستند. قوس و انحنای بزرگ کف پا معمولاً با یک پنجه ی پهن همراه است (جایی که انگشتان پا به بقیه پا می پیوندند).

این یک اشتباه رایج است که کف پا را فقط به این دلیل که قوس آن بزرگ بوده و پنجه ی پا پهن است، در نظر بگیرید. به احتمال زیاد پا ممکن است مچ باریکی داشته باشد.

کفش‌های نوک مربعی برای جلوی پاهای پهن مناسب هستند، اما برای مردانی که مچ‌ های باریک دارند مناسب نیستند. یک کفش بسیار پهن برای این مردان بسیار شلخته خواهد بود و در نتیجه پاها در هر قدم بیرون می ‌زنند.

راه حل؟

برای حل این چالش به جای انتخاب کفشی با شکل بلوک، کفش هایتان را به یک مدل متفاوت تغییر دهید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر